Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell a tejet elapasztani?

Hogyan kell a tejet elapasztani?

Figyelt kérdés

5 hete szultem, el kellene apasztani a tejemet. (Legyszi ne menjunk bele h miert, tragikus maradjunk annyiban...)

Kb 140-160ml jon ki a ket mellembol egy fejesnel(vegig csak fejni tudtam, szoptatni nem-pic) es egy nap 5-6x fejek gepivel. 4orankent de akkor mar szet akar robbanni a mellem. Neha csomos akkor ki szoktam masszirozni. Amugy az egyik mellemben joval tobb tej van, mint a masikban 40ml egyikben, 100ml a masikban kb.

Hogy alljak neki az apasztasnak? Gyogyszert nem szeretnek beszedni.

Zsalya teat olvastam h jo...

Nagyon felek, nehogy begyulladjon mert rosszul csinalom az apadztast.

Koszonom elore ks



2019. máj. 8. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Ha elkell apasztani írnak gyógyszert!!! Ne hagyd abba légy erős babának a legjobb az anyatej. Másnak nem adatik meg.
2019. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincs baba mar, akinek adhatnam..... direkt irtam, h ezt ne firtassuk. El kell apasztani es kesz
2019. máj. 8. 18:58
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom! Részvétem a baba miatt :(.


Kapsz rá gyógyszert,kérjél!! Mindig egy picikét fejjél,csak annyit,hogy ne feszüljön.

2019. máj. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem!

Ebben is tud segíteni a la leche liga vagy más szoptatási tanácsadó. Orvostól kérhetsz gyógyszert. Az én kislányom egy ritka betegség miatt nem kaphat anyatejet, 3 hetes korában derült ki. De nekem nem volt túl sokntejem, így nem kellett gyógyszer. Én minimálisat fejtem. A helyedben felvenném szoptatási tanácsadóval a kapcsolatot. Bizarrnak hangzik, de tudnak ebben is segíteni. Hozzám a kórházban akartak küldeni tanácsadót az apasztás miatt, de mondtam hogy felesleges.

2019. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy irtad nem szeretnel gyogyszert, megis valoszinu az lenne a leghatekonyabb modszer. Erot kivanok neked.
2019. máj. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat


Ha jol tudom azt a gyogyszert nem szedhetem, mert cukora vagyok es azok nem kaphatjak. Ezert gondoltam inkabb a fejes valtoztatasaval probalnam meg elapasztani

2019. máj. 8. 19:50
 7/15 A kérdező kommentje:
Hogyha mindig csak annyit fejek le, h ne feszuljon, akkor nem fog begyulladni?
2019. máj. 8. 19:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, próbálj meg mindig csak annyit lefejni, amitől megkönnyebbülsz. Ha csomót érzel benne, azt továbbra is masszírozd ki. Hideg vizes borogatás is sokat segít, illetve ha a zuhany alatt meglocsolod kicsit hideg vízzel. Érdemes kerülni a szoros melltartót, felsőt ezidő alatt.

Az első pár nap elég gáz, ahogy mindig folyik a tejed, de utána sokkal jobb lesz. Nekem így két hét után már szinte nem is volt és soha nem gyulladt be. Remélem Te is szerencsével jársz.

2019. máj. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én homeopátiás Urtica urens ch15-tel apasztottam (Ch 30 jobb, de nekem csak 15 volt itthon), ill. annyit fejtem, hogy ne feszüljön.

Részvétem a baba miatt. :(

2019. máj. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Gondoltam megirom, h ugy tunik nekem a jeghideg borogatas elkepesztoen sokat segit az apasztasban. Talan nem is fog kelleni gyogyszer de nem kiabalom el. Koszonom a valaszokat!
2019. máj. 10. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!