Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell a tejet elapasztani?

Hogyan kell a tejet elapasztani?

Figyelt kérdés

5 hete szultem, el kellene apasztani a tejemet. (Legyszi ne menjunk bele h miert, tragikus maradjunk annyiban...)

Kb 140-160ml jon ki a ket mellembol egy fejesnel(vegig csak fejni tudtam, szoptatni nem-pic) es egy nap 5-6x fejek gepivel. 4orankent de akkor mar szet akar robbanni a mellem. Neha csomos akkor ki szoktam masszirozni. Amugy az egyik mellemben joval tobb tej van, mint a masikban 40ml egyikben, 100ml a masikban kb.

Hogy alljak neki az apasztasnak? Gyogyszert nem szeretnek beszedni.

Zsalya teat olvastam h jo...

Nagyon felek, nehogy begyulladjon mert rosszul csinalom az apadztast.

Koszonom elore ks



2019. máj. 8. 18:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Örülök neki, sok sikert!
2019. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 regina0824 válasza:
Sokan írjárok hogy ,,csak akkor fejd ha nagyon feszul’’ Semmi rendszer nincs a fejesekben csak ha nagyon fajna csomosodna akkor random annyit kell lefejni amennyitől könnyebbnek érzed a melled? Mert én is apasztom kb 2 hete kezdtem. En ugy csinálom hogy napi 4x fejek es mindig kevesebbet. 150 milivel kezdtem mellenként most tartok napi 4x fejek ugyanúgy de már csak 40milit. Viszont elégge megkeseríti a mindennapjaimat az apasztás mert fáj feszül a mellem és nem tudom mikor lesz ennek vége!
2019. júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem szuper jol sikerult az apasztas ugyhogy megirom nekem hogy volt:) eloszoris vettem zsalya teat, azt ittam, illetve minden fejes utan jegakuval borogattam a mellem. Eloszor 4 orankent fejtem(az utolso oraban mar szet akart robbanni a mellem) es nem csak annyit amennyitol megkonnyebbul, hanem egy jo 10percig. Azert nem mertem csak 1-2 percig amig azt erzem hogy megkonnyebbul es kesz, mert baromira feltem hogy igy begyullad... szoval en azert lecsapoltam. Igy ment kb 1 hetig. Aztan levittem 5 orankentire, az ejszakat kihagytam. Itt mar nem feszult ugy a mellem fejes elott, ereztem, hogy kevesebb van. Aztan 1 het utan 6 orankent, es igy tovabb mig el nem ertem a napi 1 fejeshez. Aztan azt is elhagytam. Igy kb 1 honap volt az apasztas. Miutan abbahagytam volt olyan h ha megnyomtam a bimbot jott belole par csepp, de nem foglalkoztam vele es mar az sincs. Nekem a jeghideg borogatas sokat segitett. Remelem hasznalhato tippet adtam
2019. júl. 17. 16:08
 14/15 A kérdező kommentje:

Ami nekem meg nagyon jol bevalt hogy nem csak annyit fejtem h megkonnyebbuljek ezt irtam fent is. Tehat en nem a kifejt mennyiseget csokkentettem hanem a fejesek kozotti idot noveltem. Igy nekem nem fajt, feszult a mellem csak a 3orarol 4 orara allasnal utana mar nem

Sok sikert

2019. júl. 17. 16:09
 15/15 regina0824 válasza:
Köszönöm a tippet! Tegnap este óta megint fáj a mellem... elkezdett kicsit pirosodni tuti egy ujjabb gyulladás lesz sajnos már tudom milyen érzés igy biztos vagyok benne hogy az! Ma megyek emlő ultrahangra! Mert az előző két gyulladás is ebben a mellemben volt és még az 1. gyulladás után meg maradt egy nagy csomó benne. Ugy gondolom hogy ezért gyullad vissza újra és újra mert egyszer sem kezelte ki a doki normálisan!
2019. júl. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!