Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet, h reggel bőségesen...

Hogy lehet, h reggel bőségesen van tejem, estére meg annyira nincs, hogy potolnom kell? bőv lent

Figyelt kérdés

reggelre(hajnalra) annyira feszes a cicim és már csöpög a tejcsi ha meghallom a picim nyöszörgését.ilyenkor olyan büszke vagyok magamra és a babámra is aki 7,5hetes, és percek alatt kisziv pl ma reggel 140et.de napköben jó ha 80akat eszik,ezzel még elvan.(elvileg már többet kéne neki)de igy estefelé már sajnos nem tud ennyit enni.40-50et a fürdés után,és éhesen sir.ilyenkor csalódott vagyok és haragszom magamra..ill már beletörödtem de az elején sokat marcangoltam magam.ezért kap potlást(doktornő mondta),majd alszik.

ha reggel ennyi van és kereslet-kinálat alapon működik,mért nem telik fel ujra???

tudom h az este kevesebb és kaloriadúsabb,de egy 4,6kgos baba 40el akkor sincs el.

az elején ennyi tejem sem volt mint most,nekem az is szuper h szenvedés árán ennyire sikerült megnöveni a mennyiséget.kb 650ből 500a tej.

mai nap:140,80,90,40,50,30+most kapott még 60 tápot és elaludt. ja,és ezek 2mellből össesen

bocsi h hosszu lett


2010. júl. 7. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajna én is így jártam:(

Estére olyan kevés lett a tejem. Próbáltam sok mindenre fogni és megpróbáltam tenni ellene.

Még arra is gondoltam, hogy a gravitáció miatt nehezebbe jut oda (tudom ez hülyeség). Aztán hogy pótoltuk sajna rá os szokott a tápszerre. amit csak azért bánok, mert nagyon drága és a tejci sokkal olccsóbb lenne és azt a pénzt másra is tudnám költeni.

2010. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Estére mindenkinek kevesebb a teje, nekem is így volt, . DU tedd többet cicire, akár másfél -két óránként.

Éjjel pihensz, nappal meg nem, ezért van regglre több tej. Amúgy én nem pótóltam, nem méregettem, 16 hónapja szoptatok.

Mérd meg hetente hogy mennyit gyarapszik, és havi átlagot nézz.

Este amúgy is minden baba nyűgősebb, az enyém hasfájós is volt 3 hónapig.


Ha állandóan mérsz, bedilizel és elmegy tejed:-))

2010. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Estére mindenkinek kevesebb a teje, egyszerűen arról van szó, hogy a nap végére fáradunk, kimerülünk, viszont tényleg zsírosabb, kalóriadúsabb a tej ilyenkor, kevesebb is elég belőle. Reggel pedig azért csordul túl, mert éjjel a legmagasabb a prolaktinszint, ami a tejtermeléséért felel, és persze a pihenés is sokat számít.

Az estéket mi úgy oldottuk meg a babámmal, hogy gyakrabban szopott, illetve volt, hogy egy mellet kiürített, majd a másikat, ezután még visszatettem az elsőre, így sokszor "három mellből" :) szoptattam, ami általában elég volt. ("négymelles" is előfordult) Ez bevált nálunk. Ja és nagyon figyeltem, hogy estére sokat igyak.

2010. júl. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd abba a pótlást, az előző két válaszolónak igaza van!

És sürgősen hagyd abba az állandó méregetést, csak hetente a babádat mérd. Én is a gyakoribb esti cicizést javaslom, nálunk is így volt, azon kívül este a fáradtságtól, hasfájástól is sírnak. A szopi minenre gyógyír! Bízz magadban, szerintem elég tejed van!

2010. júl. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nagyon fontos lenne, hogy elhagyd az esti tápszert!!!

Ami most történik: Az esti pótlás miatt a babád végigalussza az éjszakát, ami miatt éjjel nem kap ingert a melled. (Pedig ahhoz, hogy több tejed legyen, nagyon is kéne az éjjeli szopi, mert a prolaktin=tejtermelő hormon szintje ekkor a legmagasabb!) Ezért reggelre túltermelésed alakul ki, csöpögsz, feszülsz, de csak az első 1-2 szoptatás idejére leszel tele tejjel. (Ez a túltermelés egyébként sem jó, mert nem ez jelzi azt, hogy általában is elég tejed! Ez csak az aktuálisan túl sok tejnek a jele! -> Nézz utána a tejtermlés pontos menetének, mert nem úgy működik, ahogyan te most tudod.) Délutánra viszont, az egész napi kevesebb szoptatás hatására, már nem termelődik benned egyszerre elég, sőt, csak nagyon kevés és emiatt újra kell pótolnod.....

Amit tenned kéne: Elhagyni a méregetést és az esti pótlást és akárhányszor csak kér a babád, megszoptatni! Ez az első napokban azt jelenti, hogy délután/este már akár óránként is kellhet szoptatni és valószínűleg éjjel is ébredni fog a babád újra, mert most még nem elég a jelenlegi tejmennyiség. De ha néhány napon keresztül több ingert fog kapni a melled, akkor a tejed mennyisége is érezhetően nőni fog és lassan újra ritkulni fognak a szopik.

Ez a tejserkentés természetes módja!

Ha nem ezt teszed, hanem továbbra is pótolsz, akkor jó eséllyel haladsz a tápszeressé válás útján... :(

2010. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, már 1 éve nem kommentált erre a kérdésre senki, de hátha mégis felfigyel most erre valaki... Szóval tisztában vagyok az elöttem leírtakkal, de mi van pl. akkor, ha a babám kezdetektől átaludta az éjszakát, nem kért tejcsit éjszaka? Most 8 hetes, nálam is az a probléma, hogy estére kevés, de én is sokszor "négy mellből" szoptatok, hosszadalmas procedúra, de egyszerűen fizikai "fájdalmat érzek", ha arra gondolok, hogy pótlást kéne adni. Pláne akkor rossz érzés, amikor keservesen felsír időnként, mert nem jön úgy a tej, ahogy napközben. A lefejt anyatejet nem fogadja el, pláne tápszert. Szóval marad a maratoni etetés. Bár mostanra csökkent 1,5 órára, és nőtt az alvási ideje, ma pl. 8 órát aludt. Jaa, és még ott van a fejés is ( nm fejem minden szoptatás után), az is segít valamit a gyarapításban, bár estére nekem attól sem nőtt meg a mennyiség. Illetve gondolom mindig egyre többet is eszik, én sem méregetem, és lehet hogy több, de ő mindig többet is akar.
2011. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A leírtak ellenére megfelelően gyarapodik a babád? Hetente hízik legalább 10 dekát? Van elég kaki és pisi?

Nem biztos, hogy mindig a tejhiány az oka a nyűgösségnek, ezt csak mi szeretjük feltételezni. Ha a gyarapodás és a termelés rendben van, akkor más okozza a sírást. Egy nyolchetes hasfájós lehet, estére elfárad az ingerektől, ez egyéni dolog. Ebbena korban minden baba sok testközelséget igényel, maratoniak a szopik. Azért ezek idővel rendben vannak. Ha most átalussza az éjszakát az jó, ha egy szobában vagy vele éjjel, és észleled, hogy ugyan nem ébred fel, de nyugtalanul forgolódik, nyugodtan ál,ában is mellre teheted. Ezzel nem ébreszted fel, én is csináltam ezt. Aztán 5-6 hós korára ez a nyugis időszak véget ért és elkezdett többszr ébredni éjjelente...

2011. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi h irtál, bár a kérdés már nagyon régi, 16hóónapos a nagyfiam:)

de ujra babát várok,s remélem a szoptatás sikeresebb lesz mint nála...5hónapig szopizott végülis, de végig kapott pótlást s meg is fordult az arány idővel és hát már nem volt hajlandó cicizni igy abbamaradt a dolog...de a kezdő löketet megkapta anno, s egy nagyon stramm klassz kissrác lett belőle:)

2011. szept. 28. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!