Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van, aki nem fejte le a...

Van, aki nem fejte le a mellekben maradó tejet az elején?

Figyelt kérdés

Most 1 hetes a babám, szerencsére sok tejem van. Próbálkoztam azzal, hogy szoptatás után lefejem a megmaradt tejet, de ha véletlenül két etetés között felkel a baba és még adnék neki (mert csuklik például), akkor az egyikben nincs, a másikat pedig majd a normál etetésre kellene tartogatni, hogy ne csak a vizes elejét igya ki. A másik hátránya pedig az volt, hogy beindult a tejtermelés a másik mellben is, ami nagyon kellemetlenül feszült amíg nem evett a kicsi.


Szóval kicsit tanácstalan vagyok, a legjobbat szeretném neki.


2019. jún. 5. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon az az ideális, ha annyi tejed van, amennyit a baba megeszik (se több, se kevesebb) és mindkét mellből tudod szoptatni (mert az esztétikusabb és kevésbé macerás számon tartani). Ha kevés vagy be akar gyulladni, akkor érdemes fejni, előbbi esetben akár az üreset is, hogy gyakoribb inger érje a mellet, utóbbiban csak annyira, hogy megkönnyebbüljön, ne feszítsen. Ha neked nincs ilyen problémád, akkor ne fejj.
2019. jún. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mért fejsz, mi vele a cél?
2019. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig rengeteg volt, soha nem fejtem le a "maradék" tejet.

Az elején, amikor még nem állt be az egyensúly és feszített, folyt, stb., akkor annyit fejtem le, hogy ne akarjanak szétrobbanni a melleim, utána pedig elraktam a mellszívót jó mélyre, egészen a következő gyerekig, amikor ugyanezt eljátszottam.

2019. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most nem fontos fejni. Viszont én ott rontottam el a dolgot hogy mikor a pici először átaludta az éjszakát, nem keltem fel én sem lefejni a melleim(hiába éreztem hogy feszül) Tehát azért vannak olyan helyzetek amikor kell(ene). Vagy ha úgy érzed nem kap elég tejet. Stb.
2019. jún. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

2-es: azt javasolta a tanácsadó ès vèdőnő, hogy amíg nem áll be a kereslet-kínálat egyensúly, addig a maradèkot fejjem, nehogy apadjon a mennyisèg, vagy gyulladást okozzon.

De amúgy úgy nèz ki van elèg tej, jól eszik a pici, szèpen gyarapszik.

Azt nem is mondták kb mikor állhat be az egyensúly, csak hogy fejjem.

2019. jún. 5. 11:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejed, sose áll be, pontosabban a mell szempontjából kereslet = baba evés + leszívott mennyiség.
2019. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges fejni. Nem fogja "tudni" a melled,hogy mennyi tej kell. Folyamatosan hagyd abba a fejést,úgyis a babád egyre többet fog szopni. A felesleg meg kifolyik egy ideig még. De ha fejed,sose áll be a kereslet-kínálat.
2019. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!