Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Túl sokat eszik a babám?

Túl sokat eszik a babám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam 1 hónapos. 3400 grammal született, 3160-al jöttünk haza a kórházból. Jelenleg 4450 gramm. Eddig kb 2,5-3 óránként evett igény szerint, mostanában már 140-150 ml-t is, anyatejet + tápszeres pótlást kap. Az utóbbi pár napban viszont sokszor a 2 órát sem tudja kivárni, keservesen sír és tömi a kezét a szájába. Onnan gondolom, hogy biztosan éhes, mert ugyanazt a mennyiséget megeszi 2 óránként is, ritka, hogy kb. 20 milit meghagy. A védőnő azt tanácsolta, hogy ne hagyjam sírni, etessem meg, ha éhes, bármikor is éhezik meg. Nem gyakori és nem túl nagy mennyiség ez így? Tartok tőle, hogy emiatt lesz hasfájos. Mit tanácsoltok? Valakinek esetleg hasonló tapasztalat?

2019. júl. 3. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Miért kap már 1 hónaposan pótlást a kisfiad? Rohamosan fejlődik! Segített neked szoptatási tanácsadó, vagy a védőnő? Ki állapította meg, hogy nem elég az anyatej?

Csak azért kérdezem, mert ha felváltva kap anyatejet, tápszert, akár cumizavaros is lehet. Az anyatej a számára a legjobb, könnyen emészthető, nem okoz hasfájást, sőt, fájdalomcsillapító, nyugtató hatása van a babákra. A tápszer tovább kitart, nehezebben emészthető és sokkal jobban terheli a bélrendszert, gyomrot, ha sokat kap, nagyon fog fájni a pocakja! Adsz mellé vizet is! Mert a tápszer mellé kell a víz, nem lehet, hogy nagyon szomjas? Meleg van, kánikula. Minél többet rakod mellre, annál több tejed lesz. Próbáld meg a tápszert elhagyni. Akkor nyúlj csak hozzá, ha nagyon nincs tejed!

2019. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ki az az elmebeteg, aki azonnal lepontoz minden választ??
2019. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kórházban írták ki a pótlást, mivel tejem volt, viszont nem tudott sokat kiszívni, azt mondták, hogy lusta lesz szopizni. Ennek ellenére mikor hazajöttünk, csak cicizett, viszont akkor folyamatosan, és nem megfelelő mennyiséget, mivel állandóan éhes volt. Ekkor javasolta a védőnő a pótlást, mondva, hogy a mellbimbónak sem jó, ha 0-24-ben mellen van a baba. Most minden evésnél cicizik, de kapja a pótlást is, mivel egyertelműen nem elég neki az átlagosan 40-50 mili (van, hogy kevesebb is, nagyon ritkán picit több). A cicin elfárad, elalszik, de amikor utána büfiztetem, felkel, sír, tömi a kezét a szájába. Természetesen én is szerettem volna és szeretném még mindig, hogy csak anyatejet egyen, de látom, hogy sajnos nem elég neki, ráadásul az én összes időmet és energiámat is felemésztené (mikor csak cicizett, enni sem volt időm). Persze, értük élünk, de ha a mi egeszségünk károsul, az nekik sem jó.
2019. júl. 3. 11:52
 4/10 A kérdező kommentje:
És vizet is szoktam neki adni, már csak azért is, mert sokat csuklik. Bár egyszerre nem iszik sokat, mivel nem nagyon ízlik neki, ennek ellenére próbálkozom.
2019. júl. 3. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Igen, én értem, de hidd el, hogy tapasztalatból beszélek, háromszor szoptattam másfél évig és megszenvedtem vele rendesen.

Szemetek a kórházakban nagyon, én jó pár pesti kórházat kimondottan azért kerültem el, mert ott azonnal kapják a tápszert az újszülöttek, nem akarják, hogy sírjanak, jóllakatják pár perc alatt és csönd van. A szerencsétlen anyák meg napokig szenvednek, mire belövell a tej, ráadásul 10-ből 8-an rosszul rakják mellre a babákat, mert nincs segítség, így rohadtul még ki is reped a mellbimbó. Nekem volt, hogy 3 hétig vérzett, majd' megőrültem úgy fájt. Én is azt mondom, nem kell mártírnak lenni, de sajnos az a tapasztalat, hogy nagyon hamar feladják az anyák és nyúlnak a tápszer után, pedig magukat szivatják meg vele, hiszen jön a hasfájás, jön a durvább hízás, a későbbi ételallergiákkal már nem is akarlak ijesztgetni. De az is tény, hogy a legtöbb glutén és laktózérzékeny baba tápszeres volt. Gondold el, még csak 1 hónapos a kis csöppséged, neki mennyit kell még tanulnia, szoknia hozzád, hogy ügyesedjen, hogy jól menjen a szopizás. Rengeteg türelem kell és igen, az első 6 hét nem véletlenül gyerekágy! A babáddal együtt pihenni, feküdni kéne és igény szerint szoptatni. Csak sajnos a mai rohanó világ ezt nem engedi meg, indulni kell, tápszer és nyugi van.

2019. júl. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kár volt az időmet pazarolni, nyugodtan pontozzál le, mert leírtam a véleményem! Egyértelmű, hogy rohamosan hízik a babád, de nyugodtan tápozzad tovább. Sok sikert!
2019. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1-5

Tökéletesen leírta


A babádnak elég lenne az anyatej

Vagy pár nap alatt elég lenne


Nincs olyan h lusta a szopizáshoz..


Szemetek a kórházban

Emiatt ennyira xar a szoptatás aránya



Szegény anyukák meg elhiszik a sületlenséget.


Nekem is majdnem megbecsételték a lányom táplálását, de kértem külső segítséget.


6 hóig kizárólag anyatejes


Volt h 45 percet birt hiszen van növeledésugrás és az pont a 38 fok melegre esett


Szomjasak is lehetnek



1 éve szoptatom és mellette már várandós vagyok a tesóval... Igen kop-kop így is megy


Nem sztárolás.. Csak tapasztalat..

2019. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
1-es, pont most akartam megköszönni a válaszaidat, eddig én hasznosnak jelöltem őket, nem tudom, milyen értesítést kaptál róla, de biztos nem lepontoztam...
2019. júl. 3. 13:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy félreértés miatt rögtön a babámnak támadsz. Örülök neki, hogy mindenhol jóindulatú emberek vannak ...
2019. júl. 3. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Na a kerdezo mintha rolam irta volna az irast.. en mindent megtettem h szopizzon h legyen tejem.. kapaszkodjatok meg keveset szopik ki belealszik stb.. de en a lefejt anyatejjel potolok 100 miliket adok sajnos mar neki.. szopizaskor eselyem se lenbe ennyit kiszivatni vele.. este ejszaja kapot potlast mert keso estere nem tudott annyit kiszivni.. es keves estere a tejem.. ehjszaka meg orankent fent volt enni es aludnom is kell h tejet tetmeljek amugy ejszaka ids felkelek fejni.. ma voltam vele statusz vizsgalaton kozoltek egy kilot hizott egy honaposan.. tul dagadt kevesebbet egyen potlast ne adjak pedig gyerkorvos irta fel! Nem is ertettem hiszen osszesen egy etetest potoltam meg meg egyhez egY kicsit.. de nem ertem h meg az anyatejre is azt mondtak h attol is aokat hizik.. a fiam 3680al szuletett magas 58 cm es most 4680 ismerosonm csajk tapszerezui neki egy,honaposan nasfel kilot hizott.. teny h a taoszertol hiznak sot hasuk faj a szekrekedestol mivel kanyom csak anyatejes volt es cssak lefejve tudtam adni egy eves koraig mert nem cicizett az emlitett korhazi dolgok miatt orultem legalabb fiam eszik.. de nem gondoltam volba h nem lesz eleg.. amugy sojan feladjak.. de h egY majdnem anyatejest ledagadtozzanak meg adjak joval jevesebvet stbb az eszem negallt pl ha felkell ejszaka cicin hagy aludjon ugyis oar ora mulva kel fel.. hat nem nekem negyed fel oran belul ordit.. azt neg nem tidom megtenni h fel orankent igeny szerint egyen nem vagyok a hive nert nem pihen a gyomra bukik stb ideges es faradtak vagyunk mindketten bem beszelve gh van haztartas nagyobb testver
2019. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!