Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mondanátok érveket, ami a...

Mondanátok érveket, ami a szoptatás mellett szól?

Figyelt kérdés
Az első gyermekem tápszeres volt, ami tökéletes volt így. A második babánál is gondolkozom azon, hogy nem fogom szoptatni. Sokkal könyebb volt így vele kimozdulni, az első perctől tudott rá vigyázni más is stb..

2019. júl. 12. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Erősebb immunrendszer.
2019. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%

Tele a net érvekkel. Komolyan.


Az neked nem elég, hogy a babának az a legjobb? A kényelmed fontosabb?

2019. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

1es cáfollak. A nagyfiam tápszeres volt, beton immunrendszerrel, kb 1x beteg egy évben, sok ismerős anyatejes babája jó ha 3 hónapig jár össz oviba.

Kérdező igazából én is igy voltam, mint te, de aztán a pici rákapott, bár nem volt elég tejem, 3 hós koráig kitartott. Pont jól is jött, mert viszont ennek ellenére mindannyian betegek voltunk, de a kicsi nem. Pont januárban szültem a nagy influenzaszezon közepén, párom és a nagy is beteg volt, a kicsi meguszta. Jó az anyatej, de az akkor véd igazán, amikor még szopik a baba és az anya szervezete védekezik a betegségek ellen.

Sajnos nekem 3 hónap után megjött és utána már üvegből sem fogadta el a tejem, azért nem szoptattam tovább, de örülök, hogy megtapasztalhattam, szoptattam, holott én nem szerettem a szoptatás részét a dolognak. Ne mondd, hogy soha, próbáld ki, és majd meglátod, hogy működtök együtt.

2019. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Ingyen van

Mindig steril

Nem kell kevergetni, melegíteni, hűteni

Mindig van nálad, sose felejted otthon

Mindig az igényekhez igazodik. (Ezt egészen bámulatos precizitással, elképesztő cikkek vannak erről.)

A szoptatás segít fogyni

A szoptatás során olyan hormonokat termel a tested, ami neked is segít lenyugodni, visszaaludni

A babának ez NEM étkezés, hanem az anyai testközel

Tetszetős a csomagolása

Erősíti az anya-gyerek kapcsolatot. Az oxitocint nem véletlenül hívják a bizalom hormonjának

Még egy gyereket se láttam hangosan visongani az örömtől, ha cumisüveget lát.


Nagyjából. De biztos van még sok előnye ezen kívül is.

2019. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
A gyereknek ez a legjobb. Nem neked. A gyereknek! Ha kényelmetlen gyereket vállalni, akkor ne csináld, de ha már vállaltál, szerintem alap, hogy a legjobbat igyekszel adni neki. A tápszer remek, életben tartja, ha muszáj, de nem ezt találta ki a természet, és soha nem lesz olyan jó, mint az anyatej.
2019. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
17%
Kisebb lesz az emlőgyulladás és az emlődaganat kialakulásának kockázata,illetve állítólag fogamzásgátló hatása van.
2019. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Én szerettem szoptatni, nekem kényelmes volt, hogy semmit se kellett vinni sehova, keverni, melegíteni. Anyósom nyomta mindig a márpedig este tápszerezni kell szöveget és hogy éhezik, alultáplált lesz, hozta a dobozokat. Fél éves kora után párszor csináltam neki, de inkább szopizni akart.

A neten rengeteg cikk van arról, miért jó, miért egészséges, a tápszerreklámokban is ott van, hogy az elsődleges az anyatej legyen. Nyilván van beteges anyatejes gyerek és egészséges tápszeres, de csak egészségesebb a gyereknek az anyja teje.

2019. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Abbol a szempontbol jo hogy mindenfele ellenanyagot tartalmaz amit a te szervezeted allit elo , igy sok betegsegtol megvedheti a babat.

Masreszt maga a szoptatas az egy olyan meghitt dolog koztetek , olyan pillanatokat elhettek meg amiket soha nem fogsz elfelejteni!

Vannak ugyan nehezsegek de megeri szoptatni legalabb 6 honapig .

2019. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

#4 es tökéletesen összefoglalta

Mondom ezt úgy hogy 4 hónapig vegyes táplálású majd teljesen tápszeres fiam van. Egyedül a cumisüvegnél visongást cáfolom. A fiam ujjongva tud örülni a tápinak ( mondjuk tény hogy nem a cumisüvegnek itt sem, de ez már szôrszálhasogatás 😊)

A tesónál is mindent meg fogok tenni, hogy ne kelljen tápszereznem. Nem azért mert nem hiszek benne, hogy tápszeren is egészséges gyereket nevelek, hanem mert... Ja #4-és leírta.

2019. júl. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%
Az evolúció során anyatejen, nem bébiétel-konzerven fejlődött ki az ember.
2019. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!