Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon aggódom, tanácsot...

Nagyon aggódom, tanácsot tudtok adni ebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 hónapos és 1 hetes kislányom. A problémám az, hogy mindig keveset evett, sosem volt nagy evő, de most valahogy nem megy a súlya egyáltalán. Tejem van rendesen, tudna is többet enni, de nem akar. A napi adagja kb.550 gramm, ennél többet nem eszik sosem. Kakis pelus van általában napi 1-2 de előfordul,hogy csak 2 naponta 1, pisis pelus van elég, és aludni rendesen alszik este 18:30-tól reggel 6:30 egy hang nélkül. Napközben játékos, nyugodt, nagyon mosolygós baba. Én kevésnek tartom ezta hízást, de sosem evett többet,pedig lenne. Most 1 hónap alatt 5 dekát hízott. Viszont mivel van tejem,és kiegyensúlyozott szükséges a hozzátáplálás? Nem szeretném....Kérlek akinek van tapasztalata segítsen,mert nem szeretnék még most hozzá táplálni ebben a 3 hétben, de a súlya meg nem megy csak nagyon lassan, heti 2-3 dekát. Nagyon köszönöm a gyors és segítő válaszokat!


Egy aggódó anyuka


2010. júl. 11. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egy 5 és fél hónapos babám van, ő is kevesebbet eszik ebben a melegben. Ne ijedj meg, a meleg + az, hogy többet mozognak, eredményezi azt, hogy nem gyarapodnak olyan gyorsan. Ez így is lesz ezek után. Képzeld el, ha most is olyan tempóban nőne a súlyuk, mint amikor egy hónaposak voltak, mennyi lenne, mire egy évesek lesznek?

Ha kiegyensúlyozott, nem hisztis, alszik, játszik rendesen, van pisi, kaki (2 naponta bőven elég a kaki), akkor nincs baj. Csak egy kis vizet próbálj meg adni neki óránként, egy pár korty is elég. Ez fontos!

2010. júl. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! De nem baj, hogy nem megy a súlya?

3250-el született és most 5800 gramm.Még meg sem duplázta.Ez sem gond? Úgy aggódom érte,pedig nagyon kiegyensúlyozott.

2010. júl. 11. 07:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
mit monda védőnő,a gyerekorvos?szerintem egyébként tudják,hogy mennyi elég nekik.az én fiam 7 hónapos,most mértük,3 hét alatt 60 grammot hízott.de ezt csinálja 2 hónapja.
2010. júl. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a védőnőm alig jön de jobb is talán,mert nagyon buta szegénykém,olyan butaságokat mond,hogy inkább ne adjon tanácsot. A gyerekorvos szabin van őt most csak ezzel nem zargatnám,azért kérdezem itt most! Legutóbb azt mondta nem baj, ha lassan gyarapszik, de azóta sem hízott a babám,csak 3-4 dekát.
2010. júl. 11. 09:29
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Az én lányom is ilyen volt, és mi sem számíthattunk a védőnő segítségére. Ugyanígy tiltakoztam a hozzátáplálás ellen, de ha már elkezded kóstoltatni vele csak a gyümölcs és zöldség leveket, nem csinálsz semmi rosszat. Az én lányom semmit nem akart enni 9-10 hónapos koráig, csak a cici kellett neki, hiába próbálkoztam minden félével. De ha a tiéd jóízüen ízlelgeti a püréket, akkor nincs mese, fájó szívvel is, de be kell látnod, hogy már nem elég neki csak a cici, eljött a kanál ideje.

Nekem is sok tejem volt, mégsem gyarapodott úgy a súlya, mint elvárták tőle, én buta meg hallgattam másokra, eröltettem a kanalazást, pedig jókedvű babám volt, de ettől a deka/mili őrülettől mindketten ki voltunk teljesen. Ma már máshogy csinálnám, nem hallgatnék senkire, ha látom, hogy amúgy semmi baja a gyerekemnek, nem fogyott, csak piciket hízott.

Szóval próbáld meg a főziket, gyümölcsleveket kóstoltatni. Három hét ide vagy oda, semmit nem fog jelenteni később, meglátod. Hátha enne már a babád mást is! Csak próba, ha nem megy, akkor marad még a szopi, nem kell eröltetni semmit sem!


Ez a régi kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2010. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztatást és hogy megnyugtattál.Jól esik ez a pár megnyugtató szó! Viszont ahogy olvastam a te gyermeked heti 70 gr körül hízott az én babám 1 hónap alatt hízik 4-5-6 dekát. Szóval megnyugodtam,mert szerintem sincs semmi vele csak nem hízik annyit. De mindig ott motoszkál a fejemben, hogy ez kevés...(:(
2010. júl. 11. 19:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond 4 kilóval született lányom 5 hósan volt 6400 gramm, tavaly nyáron, csak anyatej mellett

Most 16 hós és 11, 6 kiló, teháét nem fogyott el:-)))), nagyon jó evő és még mindig szopik.

Amúgy is meleg van, adj neki szomjoltónak több cicit, és még nyugodtan várj a hozzátáplálással szerintem. Mi is 6 hósan kezdtük.

2010. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xStefix ***** válasza:

1: Ebben az életkorban normális, hogy akár hosszabb időre is megáll a súlygyarapodás, mert egyrészt általában ilyenkorra duplázódik meg a súlyuk (és onnantól lelassul a hízás), másrészt pedig a nagymozgások beindulása, az érzékszervek és az idegrendszer ugrásszerű fejlődése stb. sokkal több energiát igényel, mint korábban. Ebben a korban nem a súlybeli, hanem esetlegesen a hosszbeli gyarapodás ill. a fenti rendszerek fejlesztése áll a középpontban.

Anno az én lányom egymás utáni két hónapban nem hízott szinte semmit sem (egyik alkalommal mindössze 20 grammot), de egyébként teljesen jól elvolt. Isten ments, hogy csak emiatt belenyúltam volna az egyébként tökéletesen működő szopis rendszerbe!

Abból, amit leírtál, a babád fejlődése teljesen rendben van szerintem! A súlybeli gyarapodás csak az egyik tényező az összes többi mellett (kedélyállapot, pelusok stb.), amik a baba ideális fejlődési ütemét mutatják! Sosem szabad csak ezt az egyet kiemelni és ez alapján eldönteni, hogy jól fejlődik-e a baba vagy sem! (Sajnos ezt sok orvos sem tartja szem előtt..)

2: Egy kizárólag és igény szerint szoptatott babának semmilyen más folyadékra nincsen szüksége, csakis anyatejre. Ha szomjas, akkor is szoptasd meg, semmi baj nem lesz belőle, sőt!

3: Mivel szerintem semmi gond nincs, ezért a hozzátáplálást is elfelejtheted még fél éves korig, ami egyébként is az ajánlott életkor.

Megjegyzés: A "kóstoltatás" is hozzátáplálásnak minősül! Teljesen mindegy, hogy mennyit eszik a baba a szilárd ételből; ha az anyatejen kívül rendszeresen mást is kap, akkor már hozzátáplálod!

2010. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Megnyugtattatok tényleg! Sokkal pozitívabban látom már a pici lány helyzetét. Kicsit féltem,mert ugye hiába rendben megy minden, de az orvosok meg a védőnők annyira erőltetik ezt a nagy könyv szerinti hízást.Csak anyatejet kap,és kitartó avgyok, így nem is szeretnék még mást adni neki 6 hónapos koráig. Nagyon köszönöm mégegyszer és boldog babázást:):)
2010. júl. 12. 19:30
 10/10 xStefix ***** válasza:
Sok sikert! :)
2010. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!