Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen lesz így a szoptatás?...

Milyen lesz így a szoptatás? Egyszerűen tartok tőle.

Figyelt kérdés

Már nagyon várom a babát, terveztük is. Tehát nem lelki oka van, hogy félek a szoptatástól. Sosem szerettem, ha a mellemet piszkálják, szex közben is kifejezetten idegesítőnek tartottam mindig is, mert nemhogy nem izgat, hanem kifejezetten nem esik jól. Viszolygok a gondolattól, hogy szoptatnom kell majd, a mellfejés is olyan bizarrnak tűnik nekem, bár tudom, hogy ez a legtermészetesebb dolog a világon.

Nálunk a családban senkinek sem volt teje, én is tápszeren nőttem fel, mert anyunak nagyon kevés teje volt. Rossz anyának érzem magam amiatt, hogy ilyen gondolatok kavarognak a fejemben.

23 hetes vagyok.


2019. júl. 22. 11:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

De miért kellene fejni? 2 évig szoptattam, egyszer sem fejtem..

Meg születik a baba, mellre teszed, és meglátod, milyen érzés. Addig ne kattog ezen!

2019. júl. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Megpróbálod, ha nem megy, akkor nem megy. Nem muszáj beledöglened, mint ahogy az itteni ősanyák között szokás.
2019. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Mielőtt teherbe estem nem az hogy undorodtam a szoptatástól de megmondtam hogy soha nem fogok szoptatni (nyugodtan kövezzetek meg érte) aztán mikor teherbe estem annyira vártam azt a csodálatos pillanatot hogy megszülessen és elkezdjen szépen cicizni. Magamra sem ismertem. Sajnos nem igy jött össze a dolog mert altatásban császároztak majd elvitték a babámat inkubátorba. Amig jártam hozzá, fejni kellett a tejet, 5-en voltunk anyukák, mindenki fejtena tejet. A szégyenlősség megszünt és annak a pár csepp tejnek is annyira tudtam örülni hogy hihetetlen. Majd mikor a babám megerősödött kérdezte a doki hogy akarom e szoptatni, megpróbáljuk. Annyira örültem hogy végre cicire teszik, komolyan el sem hittem hogy terhesség előtt viszolyogtam tőle ... Majd kiderült hogy nagyon ügyesen tud cicizni és utána már nem igazán kellett fejnem mert ügyesen cicizett és az a kevéske tejem akkor még elég volt neki. Majd mikor többett kellett ennie na akkor volt gond, akkor félig tápszeres lett. Sajnos a maradék tejem is elapadt pedig teát, homeopátiás bogyót mindent kipróbáltam, fejtem éjszaka is hogy termelődjön de nem lett több.. Már tápszeres, de annyira boldog lennék ha tudnám szoptatni.. Hidd el ha anya leszel megérted, teljesen máshogy fogsz gondolkodni
2019. júl. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Hihetetlen hogy nincs "ősanyázás" nélkül válasz ebben a témakörben...


Eleinte nekem is furcsa volt a szoptatás, de én megszerettem a dolgot, néha kifejezetten jó érzés volt, néha csak azt éreztem milyen kényelmes így együtt lenni a babával. Ő kielégíti a szükségleteit, míg bőrkontaktusunk van.

Szerintem is próbálkozz vele mindenképpen, eleinte bele kell jönni, de ne könyveld el előre, hogy nem fog menni/nem lesz elég. Az első 2 hónapban alakul ki az elegendő mennyiség. Először mindenki fél, hogy nem elég, aztán beindul, végül pont elegendő lesz.


Nekem másfél év bőven elegendő volt, de van aki 2-2,5 évesnek is ad még, van aki 6-9 hónapos korig. Mindenesetre adj esélyt magatoknak, mert az a legjobb a babának. Utána meglátjátok hogy megy.

2019. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

Tápszert írass fel a babának és akkor nem kell szoptatnod.


Ma már nagyon jó tápszerek vannak és a szoptatás valóban egy rémálom egyeseknek, rendkívül fájdalmas is tud lenni....

2019. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó egy troll :) Ha anyukaként írja ezt,akkor üzenem forduljon pszichológushoz...
2019. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

A babának a legjobb, ha szoptatod - olvass utána ennek is, meg a helyes technikának, hogy ne fájjon (www.lll.hu). Szóval mindenképp rendes dolog és azért nem túl nagy áldozat minimum megpróbálni, aztán majd meglátod, nem érdemes ezen előre kattogni, szuggerálni magad meg pláne nem, mert mindenkinél másképp alakul és teljesen más lesz, mint ahogy most elképzeled. (Fejni meg nem kötelező, bizonyos esetekben szükséges rossz - olvass ennek is utána -, de általában nincs rá szükség.)

Egyeseknek nehéz elfogadni a megváltozott szerepet és testet, így azt is, hogy a mellük nem csak a "szexszimbólum", hanem másra is jó, de élesben ez is teljesen más, mint csak filozofálgatni róla. Legyél kíváncsi és nyitott, kb. mint egy új ízre vagy másik országra - és lehet, hogy felrúgod a családi hagyományt és te pont szeretni fogod a szoptatást és rád tör még az ősanyaság is :D

2019. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

A szoptatás az egyik legtermészetesebb és legcsodálatosabb dolog a világon. Vannak buktatói, mehet nehezen, de ha egymásra hangolódtok, akkor a legszebb összíbújós pillanatokat adja.

Nem mellesleg a legjobb, amit adhatsz a babádnak.

Nincs gyereked, nem tudhatod, hogy majd a szoptatásra hogyan reagálsz. Kár előre temetni a dolgot és eleve elrdeneltnek tekinteni, hogy te nem szereted, ha bárki hozzáér. Ő nem bárki lesz, hanem a babád, aki hónapokig még egy veled (tudatában is).

Szóval ott leszel te, ott lesz a pici és a melled... aztán ha nem megy, na bumm! kórházból hazafelé kapsz egy receptet és kiváltod a tápszert. Magadon is látod, fel lehet így nőni ;)

Azt meg senki nem fogja hagyni már a kórházban sem, hogy éhezzen a gyerek...

2019. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat! Igazatok van, hamar ítélkezek magamról...
2019. júl. 22. 13:06
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Én is így voltam a melleimmel és a szoptatással kapcsolatban, mint te. Az első kb. 2 napon valóban fájt is a szoptatás, de utána nagyon megszerettem, teljesen más érzés az egész. Mondjuk én nem tudtam sokáig, mert kevés volt a tejem és a pótlás is csak rontott rajta. De nagyon örültem volna, ha tudok tovább szoptatni. Arról nem is beszélve, hogy az a kevés idő is elég volt ahhoz, hogy ne utáljam, sőt akár kellemesnek is érezzem, ha szex közben a melleim vannak porondon. Megedződtek, vagy nem tudom. :D
2019. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!