Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Én úgy tartok ettől. Mi lehet...

Én úgy tartok ettől. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Most 23 hetes vagyok. Van egy lassan két és fél éves lányom. Tudom, nem szabad ilyeneken gondolkodni,de eszembe jutott hogy koraszülésnel mi lenne? El nem tudom képzelni és nemnis akarnék hónapokat másik városban lenni (messze van koraszülött osztaky),a lányom nélkül. Hogy csinálják akik ilyen helyzetbe kerülnek? 1-2 nap a kórház,aztán a többi nap a héten itthon? Nem lehet csak a kórházba lenni hónapokig mikor otthon van a másik gyerek. Emiatt rossz anyja lennék a másodiknak?
2019. aug. 31. 05:45
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

1,5 éves volt a fiam, mikor születtek a testvérei koraszülött kent. Előtte 1,5 egy hetet voltam bent a kórházban szules visszatartason, utána meg harmat az ikrekkel.


Mi szerencsések voltunk, mert egészségesek voltak, semmi kezelésre nem szorultak csak hizniuk kellett.


Én végig bent voltam velük a kórházban. Akkor az ikreknek nagyobb szükségük volt rám, a nagyfiam elképesztően hiányzott. Forgalom függően 1-1,5 óra tőlünk a kórház. Amikor lehetett anyukám vagy a férjem behozta. Az osztályra nem jöhetett be, de közvetlen az épület előtt (a kórház területen) volt egy jatszoter ott találkoztunk, mikor esett a folyosón az osztály előtt.


Ahol én voltam kórház, ott nem lehetett azt megcsinalni, hogy pár nap ott, pár nap otthon. Vagy bent voltál a gyerekkel, vagy csak látogatási időben mehettél be hozza.


Nem tudom mi a jó döntés, nem tudom mi jól döntöttünk e. Mikor hazaengedtek azért sokszor éreztem, hogy “büntetésben” vagyok.


Mikor az ikrek 2,5 honaposak voltak két hetre bent voltam velük egy másik kórházban kivizsgalason. Ebből a nagyfiú egy hetet nyaralt a Balatonon a nagymamajaval, a második heten viszont kettesben voltak a ferjemmel, akkor nem is találkoztunk egyáltalán. Neki volt egy szuper apas hete, engem két hetig egyáltalán nem látott, de sokkal jobban viselte azt, hogy mikor talalkozunk, akkor megyek us háta velük, nem pedig elköszönök tőle és ott maradok, mint amikor a koraszülött osztalyon voltunk.


Illetve meg azt viselte nehezen, hogy mindig massal volt.

2019. aug. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

24 hetesen feküdtem be, 33 hetesen születtek az ikrek, még majdnem két hónapot bent kellett lenni velük, mert az egyikük olyan súlyos állapotba került egy kórházi fertőzés következtében, hogy az orvosok le is mondtak róla. Vegig bent voltam. Szülésig minden nap behozták a nagytesót, szülés után heti 1-2-szer. 4,5 éves volt ekkor, 50 km-re volt a kórház. Megbeszéltük, hogy miért kell befeküdnöm, hogy miért nem mehetek haza a tesok nélkül. Tudta azt is, hogy az egyikük nagyon beteg. A bejárást nálunk nagyon nem támogatják, mert rengeteg fertőzést lehet behozni és tejből is csak azt adjak a babáknak, amit ott bent fejsz. Ráadásul ha valaki bent lakik, akkor már 1 kg körül kezdheti a próbálkozást a szoptatással és amint stabil a baba, vele van 0-24-ben rooming-innen.

Nehéz időszak ez, de nem bírtam volna otthon lenni. Így bármikor bemehettem a gyerekekhez, amikor válságos volt a kislányunk állapota, akkor órákat ültem mellette éjszaka, hogy tartsam bent a lelket, mert azt mondták, ha azt az éjszakát túléli, akkor van remény. Sokan voltak bent, akiket nagytesó várt otthon, de valahogy mindenki ugy érezte, hogy most itt a helye. Teljesen más a koraszülőség mint amilyennek kívülről tűnik. Más állapotba kerülsz, annyira csak az számít, hogy az a potty baba túlélje egészségesen.

De szerintem ha nincs semmi gond, akkor ne agyalj ilyeneken. Ennyi erővel attól is félhetnél, hogy veled történik valami szülés kozben-utan, ami miatt hónapokig bent kell lenned. Tavaly egy anyukának bélelzáródása lett pl császár után, vissza kellett nyitni, sebesz vmit elnézett, a vége egy hónapi intenzív, több hónap kórházi kezelés lett sztomazsakkal. De autó is elüthet, ami miatt rehabra kerülhetsz és még hosszan sorolhatnánk. Ne idegesítsd magad ilyeneken.

2019. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem alap, hogy egy gyereknek két szülője van: apa és anya egyenrangú. A kicsiknek pedig rád van szüksége, és sokkal inkább, mint a nagynak, aki el tud lenni apával is.
2019. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
Én ingáztam. Időben született a kicsi, de szívbeteg, a nagy ekkor volt 13 hónapos. Váltottuk egymást a férjemmel, 3 napig ő volt vele a szívklinikán, én otthon a naggyal, aztán cseréltünk és én voltam a picivel, apa otthon. Kemény 3 hét volt, mire beállították neki a gyógyszerét, de túléltük. Sajnos az intenzíven meg sem simogathattam, szóval esélytelen lett volna szoptatni, így mindegy volt, ki van éppen vele. 😕
2019. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

A ember mindig talál magának aggódnivalót. Egy terhes nő még 1 csuklásnak is utánanéz.

Ha felsz valamitől, bevonzod. Ne félj nem létező dolgoktól, inkabb örülj a terhességednek és ne olvasgass olyan sztorikat, amik nagyobb aggodalmat keltenek.

2019. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!