Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csomagoltatok a korházi...

Mit csomagoltatok a korházi csomagba a szüléshez és a szülés utáni napokra? Mire volt a legnagyobb szükségetek?

Figyelt kérdés

Október végén fogok szülni és kezdem össze késziteni a korházi csomgot. A picié már meg van, de magamnak nem tudom mit illetve mennyit csomagoljak.

Tisztálkodási szerek, törölköző kendő-2 db(nem tudom kell e fürdő kendő, nem szeretnék a korházban zuhanyozni/hajat mosni), papucs, pizsama(mennyi és milyen? nadrágos vagy hálóing szerü?), egyszerhasználatos magas dereku bugyi, betét(jó nagy), szopi melltartó (monjuk azt nem vettem külön, nyulós anyagu sport melltartót szereztem be), a szüléshez/vajjudáshz van egy laza hálóingem ami combközépig ér. Amugy lehet egyáltalán alsónemüt viselni vajjudásközben?

Bocsi a sok kérdés miatt, de nem tudok kit megkérdezni.



2019. szept. 9. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
4 napig nem szándékszol le sem tusolni? Abban a melegben, mikor még a hajad vége is leizzad? Hát én 4 hálóinget vittem, egy nagy és egy közepes Törölközőt, sampont, tzsfurdot, de nem erős szagút, hogy nehogy zavarja a kisbabám. Vattat vittem, hogy amit adnak a kórházban azt pótoljam a sajátommal. Fülhallgató a vajúdás ifeje alatt, de nem használtam, annál több adrenalin volt bennem. S az az igazság, hogy majdnem mindenhol vannak majdnem ingyen várandós felkészítők. Én onnan tájékozódtam a helyi szokásokról.
2019. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Habár én külföldön szültem, de a magyar barátaimnál is iszonyat változó volt mit ad a korház és mit kell vinni.


Ami viszont nekem jól jött az a mellbimbo védö krém. Ezt a kiszáradás ellen már az elejétöl lehet kenni, mindig szoptatás után.

Itt mindenki úgy van mint otthon, vagy is napközben könnyü meleitö szerüség, este pizsama. Nekünk a korház adott hálos bugyit betéttel, ezt a vajúdás közben is hordtuk.

A szüléshez pedig egy nagy nyári ruhát vagy egy fenék aláig érö polót kértek. Èn nyár végén a legolcsobb boltban vettem egy xxxl nyári jersey ruhát.

2019. szept. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A fürdés már azért is ajánlott, mert szülés után bő vérzésed lesz, és a szülés utáni vér nem épp kellemes illatú...


Egyebkent ahol fogsz szüli kórház, meg nézed a honlapját és szinte mindegyiknel fel van tüntetve mi az, amit a kismamának vinnie kell.


En azokból, amit te leirtal én pluszban vittem WC uleket, fertőtlenítő kendőt, zacskót a szennyesnek.

2019. szept. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Köpeny

Zuhanyzáshoz gumipapucs +törülköző

Tusfürdő/shampon, fogkefe, fogpaszta, valami kozmetikumok-krém amit esegleg használsz, ajakbalzsam ,fültisztító, wc-papír, esetleg hajgumi, fésű, dezodor, papírzsepi,

Szobára egy benti papucs

Szoptatós melltartóba betét

Szülés utáni egyhasználatos bugyi

Szülés utáni betét ebből szerintem sokat -inkabb legyen mint ne...

2-3 Szoptatós hálóing, melltartó

Víz+ valamilyen nasi amit megeszel ha ép éhes leszel...

Telefontöltő

Zacskó a szennyes holmikra

Nekem alátétet is kellett vinnem magam alá az ágyra...

Ezek jutottak eszembe amire nekem szükségem volt...

2019. szept. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem jól fogalmaztam, természetesen gyors le zuhanyzok, hajat mosni nem szeretnék. Hoszzú és vastag, nehezen szárad. DE gondolom ez majd közben kiderül
2019. szept. 9. 12:51
 6/13 A kérdező kommentje:
És hasleszoritóra szükségetek volt? Vagy csak olyan ruha nemüt viseltetek ami úgy mond össze tart?
2019. szept. 9. 12:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan csatakosra izzadtam magam vajúdás alatt, hogy első dolgom volt hajat mosni szülés után. Derékig érő hajam van, de abban a 26-27 fokban ami a csecsemőosztályon van a babák miatt, pikkpakk megszáradt magától. Én vittem hasleszorítót, kényelmes volt. Más még nem szereti, ez ilyen egyéni dolog. Amúgy nem a pocakoddal fogsz foglalkozni, hidd el nekem :)
2019. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A hasleszorító szülés utáni használatáról érdemes olvasgatni kicsit. Nem minden esetben ajánlott 😉
2019. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2 táskám volt. Egyik a szülésre, másik az osztályra.


Szülés:

Hálóinget adtak, csak az lehetett rajtam. Fehérnemű felejtős.SOK SOK ásványvíz, energiaszelet/ energiazselé (utálom a szőlőcukrot), Wc papír a beöntés miatt, tusfürdő törölköző, papucs.Labello (a kórház ajánlotta, tényleg nem hülyeség) A szülőszobán volt rádió.


Osztályra:

2 dbtörölköző, csomó bugyi, vettem Tena betéteket, de nem kellett( kórház elegendőt adott), Wc papír, tusfürdő, szárazsampon, fogkefe, fogkrém, deo, nedves wcpapír, papír wc ülőke, telefontöltő, fésű, takaró( jobb volt a saját), papucs, könyv (nem volt mindig velem a baba). Köntös, hálóingek. SOK SOK víz. Evőeszköz, pohár nem kellett.


Hirtelen ez jut eszembe.Debrecenben Kenézyben szültem.

2019. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk 3 táskát kellett vinni.


Egy a szülőszobára, benne volt nekem a hálóing, papucs, törölköző, borogatásnak textilpelus, gátmasszázsolaj, 2 flakon víz, fülhallgató, babának pelus, első kisruhája, sapi, takaró, nekem egy pléd. Őssejtes doboz. Apának papucs, váltópóló, melegítőnadrág. Kellett amúgy a váltóruha, mert csupa magzavíz lett mikor egy fájás közben megrepedt a burok és pont segített pozíciót váltani.

Ez így nagyon jó volt, mert csak ezt vittük föl a szülőszobára, a többit akkor hozta a párom mikor levittek az osztályra.


Másikba nekem az osztályos cuccaim: 3 cserehálóing, szülés utáni betétek/Tena bugyi, 2 nagy, sötét törölköző, tisztasági cucc (fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, dezodor ilyesmi), szoptatáshoz kellékek (mellszívó, mellbimbó krém, melltartóbetét, szoptatós melltartó). Hazajövős ruha, papucs, köntös, szoptatós párna. Műanyag tányér, pohár, evőeszközök, szalvéta. Telefontöltő. Kék panadol ha fájdalmas van, azt lehet szedni. Gátmetszés utáni jégbetét/úszógumi, szennyes ruhának szatyor.


És a harmadikba a babának az osztályos cuccai: bodyk, rugik, pelus, popsikrém, sapka, törlőkendő, vékonyabb/vastagabb takaró, textilpelusok. Svédpohár, ha a lefejt tejet nem cumisüvegből akarod adni. Sterilizáló zacskó/edény a mellszívónak/svedpohárnak/cuminak. Volt aki vitt cumit, én nem, azóta se cumizik.


Szent István kórház, május. Szülésznő kérte a három táskát, ugyan úgy néztünk ki mint a lomisok hazafelé, de tök jól átlátható volt, nem kellett keresgetni semmit, mindent tudtam hogy hol van, nem keveredtek a cuccaink.


Tuti kihagytam valamit amúgy.

2019. szept. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!