Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csomagoltatok a korházi...

Mit csomagoltatok a korházi csomagba a szüléshez és a szülés utáni napokra? Mire volt a legnagyobb szükségetek?

Figyelt kérdés

Október végén fogok szülni és kezdem össze késziteni a korházi csomgot. A picié már meg van, de magamnak nem tudom mit illetve mennyit csomagoljak.

Tisztálkodási szerek, törölköző kendő-2 db(nem tudom kell e fürdő kendő, nem szeretnék a korházban zuhanyozni/hajat mosni), papucs, pizsama(mennyi és milyen? nadrágos vagy hálóing szerü?), egyszerhasználatos magas dereku bugyi, betét(jó nagy), szopi melltartó (monjuk azt nem vettem külön, nyulós anyagu sport melltartót szereztem be), a szüléshez/vajjudáshz van egy laza hálóingem ami combközépig ér. Amugy lehet egyáltalán alsónemüt viselni vajjudásközben?

Bocsi a sok kérdés miatt, de nem tudok kit megkérdezni.



2019. szept. 9. 12:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

2 táska kell, bár nem tudom hol szülsz, lehet kórház függő is.

Az egyik nekem szülöszobás táska+ ami másnapra feltétlenül kell van benne.(saját evőeszköz, pohár, fertőtlenítő kendő)

Az első babám éjjel született, másnap 4kor volt a látogatás, és jól jött volna pár dolog. A táskát is akkor hozták be. (Nem szülni indultunk, de az lett belőle)

A legfontosabb a 2 papucs, köntös,2 törcsi tusfürdő, bugyi, betét, papírok, innivaló, pár keksz vagy valami rágcsa, telefon+ töltő, wc papír, fogkefe, fogkrém, fésű.

A hálóing nekem nem jött be, ugyanis akárhogy is csináltam valahogy mindig baleset lett, igy pizsama + nadrágra voksolok. A hasleszorító nem hiszem hogy kell a kórházba, van ahol nem is szeretik. A hajmosás is kibírható, bár mi 4 éjjelt voltunk és meleg is volt, nem szerettem volna zsíros hajjal fogadni a látogatókat.(nekem hamar zsírosodik, 2 naponta mosnom kell nyáron)

Egyébként nekem azt mondták mikor kérdeztem: csak olyat tegyek amit feltétlenül használok itthon is.

2019. szept. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, a babának popsitörlő kelett még, mert ahol én szültem nem adnak csak pelust.
2019. szept. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem: tisztálkodó eszközök, köntös (hálóinget ad a korház), zokni, kicsi és nagy törölköző, evőeszköz, konyharuha, mosogató és szivacs, papírtörlő, papír wc ülőke, gumi papucs, sima papucs


Babának: pelenke, popsitörlő, textilpelus, sapi (bár a fiam utálta), minden mást ad a kórház és nem is szeretik a saját ruhát, mert nem tudnak érte felelősséget vállalni, ha eltűnne a fürdetésnél.


A hajmosásért meg ne izgulj, én 10 napig nem mostam és túléltem. Sürgősségi császárom volt, azzal eleve nem ácsoroghatsz a zuhany alatt, a mosdókagyló fölé meg garantálom nem tudnál behajolni. Nekem császáros sebfertőzésem volt, 40-41 fokos lázam, az utolsó dolog, ami eszembe jutott az a hajmosás volt. Tíz nap után anyu segített hajat mosni itthon, mert nyílt alhasi sebem volt, amit nem áztathattam a zuhany alatt.


Most progi császárom lesz, befekvés előtti nap hajat mosok, legközelebb meg majd varratszedés után, az megint 10 nap:)

2019. szept. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!