Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell tartalmaznia a...

Mit kell tartalmaznia a szülőszobás pakknak?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam, h. külön pakkot készítenek a kórházban töltött napokra és külön a szülésre. Én egybe raktam mindent! Hogyan szedjem ketté, mi az ami ebből a szülésnél fog kelleni?
2008. nov. 16. 06:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én 1 hete szültem és nem szedtem külön semmit mert ott volt az öltözöben a csomagom és bármikor hozzáfértem vajudás közben nem igen tudtam ülni csak fel alá járkáltam és kijártam a csomagomhoz inni wc papirért és ami kell a zuhanyzáshoz
2008. nov. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabbak: hálóing, WC papír papucs tusfürdő.

Ezen felül amit gondolsz bár mindig az dönti el mi kell hogy mennyi időt töltesz el a szülőszobán. Ha már csak a "végére" mész be más nem is kell:-)

2008. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én összeállítottam egy igen nagy csomagot, biztos, ami biztos, nálunk csak hálóinget adnak.

-apa /vagy a kísérő/ ruhája - fontos, hogy legyen egy könnyű váltás ruha pl, ha egész napos melóból jön, ne abban kelljen végigizzadnia még ne adj isten tizenórákat / nagyon meleg van fent, tehát póló kell/, papucs

- ebből kifolyólag dezodor neki és nekem

- papucs neked is, ha megoldható egy zuhanyzós, egy szobai, hogy utána ne a vizesbe kelljen lenned

- a kísérőnek vlm kaja, csoki, hogy ne essen össze, amíg neked segít + vlm folyadék neki

- neked, attól függően, hogy az adott helyen mit engednek, víz és szőlőcukor + vlm mentolos cukorka, Tictac, mert nagyon ki lesz száradva a szád, ami zavaró tud lenni

- én pl viszem a kedvenc párnám, ott nem biztos, hogy adnak, de jól eshet, ha van mit a hátad alá rakni

- telefontöltő

- köntös

- zokni

- vastag betét, pótbugyi

- frissítő kendő, vagy pici törölköző, amit tudtok vizezni

- vlm fertőtlenítő kendő, ha wcre kell menned

- WC papír

- tusfürdő, törölköző

- ajakír

- homeós bogyók, ha alkalmazod

- szemüveg, vagy kontaktlecse tartó, ha aktuális

- hajcsat

- szülés után rögtön érdemes vizes törölközőt tekerni a hasadra, mert így nem hónapok alatt megy vissza /tehát ehhez vlm törcsi/

- személyi, TAJ, leletek

- na meg sok-sok energia, kitartás és bizakodás!!!!


Sok sikert és boldog szülést neked is!!!!

2008. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia

én vittem magammal egy mp3 lejátszót is a kedvenc zenéimmel. jó volt, hogy terelte vmi a figyelmem, jobban telt az idő - a párom akkor nem tudott sokat tenni, mert szinte révületben voltam. képtelen voltam kommunikálni egy idő után. a zene viszont lazított. én 13 órát töltöttem a szülőszobán, remélem, te kevesebbet fogsz!


a végén úgyis megszépül minden átvajúdott perc! könnyű szülést!

2008. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!