Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházi csomagnak mit kell...

A kórházi csomagnak mit kell tartalmaznia?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem írd meg, hogy melyik kórházban fogsz szülni, és ha senki nem ír Neked, aki ott szült, akkor keresd fel a kórházat és kérdezd meg ott, mert elég változó, hogy hol mit adnak, illetve miből lehet/kell sajátot használni illetve vinni, akár Neked, akár a babának...
2011. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a babának kell: cumisüves,cumi,pelenka,popsitörlő,popsikrém,textilpelenka,ruha(amibe hazahozzuk)

Kismamának:Hálóingek (jó ha van több is)

Bugyik (az is több legyen)

wc papír

evőeszközök

pohár

törölközők,legyen egy kisebb a gátsebhez

telefon,töltő

fényképezőgép

izzadásgátló

tusfürdő,sampon (lehetőleg ilatmentes,hogy a baba a te illatodhoz szokjon,megnyugtatja)

szoptatósmelltartó

melltartóbetét

mellszívó (vidd be a kórházba,álltalában kell is használni bent) (nekem kézi van,de legközelebre veszek elektromosat is,sokkal jobb)

nem árt ha van bimbóvédőkrémet,mert eleinte nagyon fájdalmas a szoptatás,és az megnyugtatja

intim törlőkendő sem hülyeség

borotva ha hamarabb mész be a korházba,én leborotváltam magam mindig ,így nekik nem kellett (bár én amugy is borotválkozok)

fésű

betét (jó nagy ,a tennát szokták javasolni,és tényleg kell is) (én szülés után 7hétig véreztem,marha sokáig)

kiskönyv

apasági nyilatkozat (ha nem vagytok házasok)

Ezt a listát a védőnőtől kaptam,nekem nagyon hasznos volt,és tényleg minden venne van!

2011. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Bp-n a Szent Imrébe ezek kellettek:


Szülőszobai csomag:

Terhesgondozási kiskönyv, leletek

TAJ kártya, Személyi igazolvány

Házassági anyakönyvi kivonat

kényelmes hálóing

betét (egy, amiben szülés után mehetsz a szobádba)

fehérnemű (szintén egy, a felöltözéshez)

vízálló papucs (na ez csak ha van "vizes vajúdás")

törölköző (ez nekem nem kellett, leginkább alternatív szüléshez jó, ha vízben vajúdik valaki),, engem lepedővel töröltek szárazra (a magzatvíztől, amiben úsztam... :o)

ruha az együtt szülő társnak

gátmasszázsolaj (csak ha lesz gátvédelem, nekem nem kellett mert szülésznőm hozott...)

szőlőcukor,ásványvíz, műanyagpohár (ha legközelebb szülök, szívószálat is viszek, fekve nem nagyon tudtam inni, a nyakamba ömlött a fele, a feltápászkodás meg nem ment, nem volt annyi szünet két fájás között...)

papucs a férjednek

fényképezőgép (mi a megfigyelési idő alatt csináltunk képeket)


Csomag a gyermekágyas osztályra:

hálóingek (vagy ruha)

fehérnemű

szoptatós melltartó + betét

törölköző (kettő minimum, és én még vittem kicsiket kéztörlőnek)

papucs

tisztálkodó felszerelés

betét

pohár

evőeszköz, kistányér

PZS, papírtörlő (nekem ez nagyon bevált, ezt vittem zuhanyzáshoz is, így nem véreztem össze a törölközőmet, még itthon is használtam sokáig)

Bepanthen kenőcs (a mellbimbóra, megelőzésnek is jó, hogy ne sebesedjen)

gyümölcslé, sok ásványvíz, gyümölcsök, és amit enni szeretsz...

Csomag a babának:

tilos a saját ruha használata, én sapkákat bevittem, azt ők nem adnak, ha pici a baba, jól jöhet, mert sokszor huzatos

1 csomag nadrágpelenka (newborn)

1 csomag törlőkendő

ruha a hazamenetelhez

bébihordozó

popsikenőcsöt és hintőport adnak

1 takarót is bevittem

textilpelus néhány darab a feje alá, mert bukik/hányik az elején sok magzatvizet


Amivel nem értek egyet másodiknál:

cumisüveg és cumi használata kifejezetten rossz egy újszülöttnél, mert cumizavaros lesz, vagyis amíg nem tanuljátok meg a szopizás helyes technikáját, addig összezavarják ezek, mert teljesen más technikával kell szopizni.

2011. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kisnita ***** válasza:

Baba barát kórházban szültem, előtte érdeklődtem, hogy mit lehet és mit kell bevinni. Azt mondták pelust és popsi törlőt elvileg adnak, azért elvileg mert nem mindig van nekik elég. De a Felicitas csomagban volt pár db és azon kívül még a biztonság kedvéért vittem be 10 db-ot, de haza is hoztam mert a csecsemősök mindig adtak a kórháziból.

Cumit, cumisüveget nem szabadott bevinni mert a kórház ellenzi.

A babának 5 db body-t vittem, 3 pár zoknit, 3 nadrágot, 3 pulcsit, és 2 db rugit. (mikor megszületett a kórházi ruhába öltöztették, az esti fürdetésnél lett ráadva a saját ruha.)

Vittem be 2 db textil pelust, egyet a feje alá raktam a kocsiban egyet meg az én ágyamra a feje alá mikor szoptattam. Vittem még 2db plédet egy vastagat és egy vékonyat. Vittem egy cérna sapit, vastagabb pulcsit, tutyikát ebben hoztuk haza. Júliusi baba volt úgyhogy nem kellett annyira beöltöztetni.

Magamnak: 5 db hálóing, 3 db törülköző, sok bugyi (vagy 10-12 biztos) 2 cs. vastag Tena Lady betét, szappan, tusfürdő, sampon, fogkefe, fogkrém, pohár, evőeszközök, telefon, headset, újságok, (sokáig bent voltam szülés előtt)

Bentre melegítő, hogy ne csak a hálóingbe legyek meg haza menős ruha.

Be lehet még vinni mellszívót, tejgyűjtőt, melltartó betétet meg ilyesmiket.

A bébihordót nem vittem be előre mert nem fért volna el, mikor jöttek értünk akkor hozattam be.

Császárral szültem 5 napot kellett volna bent lennünk, de már a 4. nap hazaengedtek mert jól voltunk. Úgy számold a cuccokat, hogy kb 4-5 napot vegyél alapul és akkor biztos elég lesz.

2011. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok!

09:52es teljesen egyetértek veled én is ezt vallom,de nálunk kötelezően vinni kellett! Ezért írtam csak le!

2011. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szomorú hogy ilyen van!

Megkérdezhetem ez melyik kórház?

Bocs az offért, de érdekel tényleg.

2011. jan. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg szomorú,ez a komáromi kórház!Nem beszélve arról,hogy se szó se beszéd adtak tápszert a babámnak,mert nem volt elég a tejem,én ezt meg is értem,de azért utolag megtudni...
2011. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szülőszobába:

Tedd külön táskába vagy szatyorba, ne a bőröndben legyen, hogy könnyen hozzáférj!


Köntös 1 db

Kell a szüléshez, meg utána a kórházba. Figyelj, hogy érjen össze rajtad, és elég hosszú legyen. Kell rá zseb is és mindenképpen elöl nyílós legyen, ne bebújós, mert szoptatni is kell majd benne. A szülőszobán érdemes kivenni, hogy ha felvisznek a szobába majd, akkor jó lesz, ha nem kell hajolgatni, plusz így fázni sem fogsz. Mondjuk nekem nem hiányzott…


Textilpelus 1 db

Megtörölni magad, pakolást vagy borogatást készíteni, magzatvizet hirtelen felfogni…. Végül nem kellett, de sose tudni.


Tena betét 1 db

Ha sétálni akarsz és szivárog a magzatvíz, akkor ez jól jöhet. Amennyiben nem dől belőled a víz. Vagy egy törölköző. Vagy a textilpelus. Feltéve, hogy engednek mozogni, sétálni.


Papírzsebkendő 1 cs

Kell. Síráshoz. Törölközéshez. Inkább síráshoz.


Papucs - zuhany alá 1 db

Gumiból, gomba ellen. Ez kell majd az osztályra is zuhanyzáshoz. Sétához szerintem nem érdemes a szülőszobára másikat vinni, mert ezt ki lehet mosni, ha véres, magzatvizes, akármilyen lesz.


Zokni 1 pár

Ha fázós a lábad. Az enyém az.


Vésztartalék (kaja)

Ásványvíz (bubimentes), keksz vagy csoki, szendvics, 2 dl-es üdítő. A víz és keksz neked jó a vajúdás alatt (ha lehet enni, inni), a szendvics apának kell, a csoki, szendvics és üdítő neked is kell majd a szülés után, ki tudja, mikor lesz kaja a kórházban. Nekem csak a víz kellett, enni nem bírtam másnap sem.


WC papír 1 tekercs

Beöntés utánra.


Törölköző

Zuhanyzáshoz, előkészítéshez. Szerintem elég egy kisméretű is, pláne nyári szüléshez, amikor kint 40 fok van.


Tusfürdő

Szintén előkészítéshez. Vegyél a DM-ben kicsit, hogy ne foglaljon sok helyet a táskában.


Fényképezőgép és elemek és/vagy mobiltelefon.


Boríték, pénz. Ha adsz az orvosnak vagy szülésznőnek. Apánál is lehet. Nálunk apa steril ruhájáért is fizetni kellett. Lehetőleg ne csak

20ezreseket vigyél, hanem aprót is.


Mobiltelefon és töltő

Én remekül elbeszélgettem a húgommal két fájás között.


Terheskönyv + Orvosi papírok, utolsó leletek, UH, NST, genetikai, orvosi minden. Nekem egy A5-ös méretű lefűzős irattartóban volt minden.

Személyes iratok, igazolványok, házassági anyakönyvi kivonat. A házassági anyakönyvi kivonatot meg kell kérdezni, hogy mikorit fogadnak el, van, ahol 30 napnál nem régebbi kell, van ahol 300 napost is elfogadnak. Egyáltalán kell-e vinni másolatot, vagy ők intézik ezt? A kórházban megmondják.


Aprópénz automatába

Legyen, mert szülés után jó lehet a kávéautomatába, sorban álltunk a forró csokiért a csecsemős osztályon), vagy pl. láttam nálunk a kórházban tisztasági csomagos automatát. 100 Ft-ért ad egy csomagot, amiben van popsitörlő, nedves wc papír, wc ülőke és fertőtlenítő kendő. Még jól jöhet.


Szülés utánra a kórházba

Ha nagy a csomag, akkor 1-2 dolgot kihagyhatsz, majd másnap apa beviszi.


BABÁNAK

Pelus - new born vagy 3-6 kg-os

Ha a kórház kéri, vigyél. Kérdezd meg, mennyit adnak naponta, mert pl. 3 tuti nem lesz elég (nálunk ennyit adtak). Ezt egyébként elég, ha apa beviszi majd szülés után másnap.


Popsitörlő 1 cs

Vastag és sensitive. Azért vigyél, mert neked is jól jöhet, ha meg akarod törölni magad. Én wc-re nem mentem enélkül. Nem sok maradt a 80 darabosból. Pedig a gyereket vizes vattával tisztogattam.


Textilpelus

Baba feje alá, büfiztetéshez, kutyusnak (ha van) hazaküldeni egyet a baba szagmintájával, magadat megtörölni, pelenkázóra is ezt tettem a gyerek alá.

vagy

Kis textilpelus

Egy nagyot vágj szét hatfelé. Könnyebb kezelni, kevesebbet kell mosni a kórházban. Én ennek inkább otthon láttam hasznát, bukás után törölgetni pl.


Kis pamutsapka

Ez végül nem kellett, a folyosóra csak úgy vittem ki a gyereket, amikor mentem a csecsemősökhöz valamiért, hogy a gyerek be volt teljesen takarva pléddal, nehogy megcsapja a folyosói huzat. Amúgy is kincstári ruhája volt a babáknak.


Kiskesztyű vagy zokni

Karmolások ellen - már amennyiben nem szedi le magáról a baba. De nekem nem kellett,bár jó nagy volt a körme a picurnak, de csak néha marta ki magát.


Cumisüveg

Én vittem magammal egy 125 ml-est. Azért gondoltam vinni egyet, mert mégiscsak biztonságosabb, ha odaadod a kisterilizált, nagyon kislyukú cumit, hogy ha nagyon muszáj, csak ebből adják a vizet a kicsinek. Így csökken a cumizavar és a szájpenész beszerzésének esélye is... Mondjuk a csecsemős nővérek kivágtak volna az ablakon, ha meglátják nálam… A teához adtak poharat, a babavizet meg végül nem adtam a lányomnak, csak otthon.


MAMÁNAK


Evőeszköz (kés, villa, kanál, kiskanál)

Szalvéta (amennyi kell)

Konyharuha

Műanyag tányér - nekem jól jött a benti evéseknél, hogy ezen morzsáztam

Pohár és/vagy bögre

Papucs - sétához


Tena betét

Nomal elég szerintem. Jól jön a bő vérzésre… A kórházi betét nem volt nagy szám, viszont a Tena nagyon bejött, el is használtam mindet, mert jó kényelmes volt. Szerintem Normal méretnél nagyobbat felesleges venni, inkább érdemes gyakran cserélni, hogy ne álljon alattad az állott vér.


Eldobható bugyi 1-2 cs.

Nem kell mosni, nem fogod sajnálni, csak ki kell dobni… Személy szerint én utáltam, mert nem tartotta fent rendesen a betétet.


Zokni igény szerint


Hálóing (elölgombos)

Én csak tartaléknak vittem egyet, mert a kórházban csak a kincstári cuccot. lehetett viselni. Szerencsére, mert azt nem sajnáltam összekenni.


Szopis melltartó

Na ez csak otthon kellett. De nagy mellű anyukáknak szükséges lehet. Amúgy ehelyett nagyon jó pamut, merevítés nélküli melltartót találtam, de már bánom, hogy 80ast vettem, van bővítőm, elég lett volna a75ös. Most vehetek új melltartókat, mert lement a mellméretem, ahogy megyünk kifelé a szopizós időszakból.


Hasszorító

Szerintem érdemes venni. Nekem gumis van, amit tépőzárral lehet a helyén tartani. Méretre lehet venni, megméred a hasad szülés után és apa elhúz a gyógyászati segédeszközboltba érte. DE! Ha simán veszed 10e Ft, ha receptre írja fel a dokid, akkor csak 2e. Használatát meg kell beszélni a dokival is! Sima szülésnél a szülés utáni napon viselhető, naponta max.10-12 órát, éjszaka nem szabad fent hagyni magadon. Max. a hat hetes kontrollig van értelme viselni.


Tejserkentő szerek

Nekem a homeós golyók nagyon jól beváltak. A Tejszaporító teától viszont szörnyen felpuffadtam, nem volt jó, mentem is a dokihoz.

Bimbóvédő

Csak, ha gáz van a szoptatással. Addig ne vegyél. Nekem volt, mert befelé forduló a mellbimbóm, de a 2.hónap végén a lányom egyik percről a másikra átállt a sima szopásra, azóta a védő sem kell.


Melltartó betét 1 cs

Legyen, biztos kell majd. Az eldobható betétek közül nekem bejött a DM Babylove, mert ragasztós és elég vastag is. Később elég volt a Mama vagy melyik (a Cora-ban

kapható).


Toll, notesz

Akinek nincs esze, legyen notesze. Jól jön, ha kérdésed lesz (és lesz). Írd fel, nehogy elfelejtsd megkérdezni. Meg azt is jó felírni mire apa jön, hogy mit kell majd behoznia másnapra. Nekem a cetlik mindig eltűnnek, a notesz viszont kéznél van. Lehet kapni 100-200 ft-ért spirálos kis füzetet, az is elég.


Zacsi a szennyesnek

Legalább 1 db minden napra.


Gátsebre ápoló szerek

A homeós golyókkal nincs tapasztalatom. Én a gátamat 10 percenként fújtam Aloe Firsttel, meg wc előtt és után is mániákusan fújtam. Plusz kentem napjában 4-5 alkalommal

Aloe Vera Gelly-vel (ez jó a császárosoknak a hegbe is) és minden kenés után szellőztettem 20 percet a szabad levegőn. Ja, és jegeltem napjában 2x. Elég csúnyán szétszakadtam, volt begyulladt mélyöltésem is, meg bedagadtam mindenhol, de 6 nap után úgy mozogtam és ültem, mintha nem is szültem volna. Használd ki a kórházi napokat, pihenj, ismerkedjetek, és ápold, kezeld magad. Nekem jó volt, hogy ennyi dolgom volt csak.


WC papír 2 tekercs

Ennyi kell az elejére. Ha elfogy, majd visznek a rokonok. Valami puha fajtát érdemes nézni! Nekem kb. 4 tekercs fogyott el, de én 6 napig voltam bent.


Papír wc ülőke

Legalább 2 csomaggal vigyél. Higiénikusabb erre ülni. Szörfözni a wc felett szülés után, barna macira várva, na az egy rémálom.


Domestos törlőkendő

Én vittem, de mondjuk a zuhanyba, wc-re nem kellett, viszont hétvégén nem voltak tanulók, így nem voltak letörölgetve a kiságyak és a pelenkázó. Akkor én törölgettem nálunk a szobában.


Mellápoló kenőcs

Nálunk Bephantent adtak a babapopsira, mellre nem kentem, mert arra ugyanúgy jó a Gelly és a First, mivel sebgyógyítók. Ja, és nem kell őket lemosni szoptatás előtt.


Tisztasági csomag

Tusfürdő, sampon, fogkefe, fogkrém, testápoló, arckrém, tükör, hajgumi, hajcsat, fésű, dezodor vagy stift, esetleg hintőpor. Ezeket én a DM-ben vettem meg mini kiszerelésben. Negyedannyi helyen fér el a táskában, mint a többi.


Törölköző, nagy 2 db

Törölköző, kicsi 2 db

Hajadra, esetleg altestre. Vagy ha szellőzteted a gátadat, akkor a feneked alá is jól jön egy. 1-1-et tegyél a táskába, a többit majd apa viszi cserélni

2011. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!