Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap programozott császárom...

Holnap programozott császárom lesz, mi hogy lesz?

Figyelt kérdés

Mi a menete, hogy zajlik, milyen az első felkelés stb.

Monden érdekel.

Farfekvés miatt szükséges.

Köszönöm ha segítesz nagyon izgulok első baba.



2019. szept. 23. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Orvos nem látott még? Értelmes ember ezeket a kérdéseket annak teszi fel....

Elokeszitenek:meztelenre vetkőzöl, beöntés, katéter, borotválás > műtő> érzéstelenítés>műtét.

A felkeles van akineknkonnyu, van akinek nehéz.

2019. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Császárom nem volt, de a lépemet kivették.. Annyit tanácsolnék, hogy amikor azt mondják, ülj fel, és ebben segít az a kis háromszög az ágy főlé lógatva... Azt ne.. Az olyan hasizom-munkával jár, majdnem be*zartam pár órával a műtét után.

Nekem az vált be, hogy megfogtam az egyik térdemet, amit felhúztam és lendülettel "felgörgettem" magam, vagy nem is tudom, hogy írjam, de remélem érted.


Próbálj ne izgulni, rutinműtét, semmi baj nem lesz, majd csinálnak, mindent, ami kell, te meg bízz bennül.

2019. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kórházanként változik (én két egymáshoz közeli budapestiben is tök mást tapasztaltam), érdemesebb lett volna rákérdezni a dokitól vagy a legtöbb helyen tartanak ingyenes szülésfelkészítő előadást.

Általában egyébként nem ehetsz már tegnap este, nem ihatsz reggel. Bemész, lehet adnak beöntést, utána tusolhatsz és érdemes megborotválkozni is. Apa vagy bekísérhet vagy sem, ha igen, vagy adnak hozzá ruhát vagy vinni kell vagy helyben venni. Aztán kapsz infúziót, várod, amíg lefolyik. Utána besétálsz, felülsz a műtőasztalra, a hátadat lekezelik érzéstelenítővel, majd domorítasz, nem mozogsz és kapsz egy nagy tűt, amiít pár pillanat alatt csak a fejedet fogod érzeni, illetve opcionláisan szédülést, hányingert. Lefektetnek, egy paravánt raknak a nyakad elé. A karodra meg vérnyomásmérőt. A hasadat bekenik fertőtlenítővel, kapsz katétert. Itt-ott megböködnek, hogy érzed-e. Ha nem, akkor jöhet a vágás, majd olyan lesz, mintha a hasadat bokszolnák jó erősen. És kb. a tű után 15-20 perccel kint lesz a babád. Megmutatják a fejednek, aztán elviszik, fürdetni, mérni, és általában odaadják apának. Addig téged még egy fél óráig takarítanak, varrnak. Majd letakarnak egy lepedővel és egy betegszállító átvisz vagy a császáros megőrzőbe vagy rögtön a szobába. A sebedbe vagy kapsz draint vagy sem. Itt kb. 6 órát pihenhetsz, ihatsz (kell is), a fejedet nem szabad emelni, általában apa vagy más bejöhet, megmutatja picit a babát újra. Közben kimegy a fájdalomcsillapító, amitől remegni fogsz és hát elkezd fájni is. Utána jön a nővér, minden látogatót kiküld, aki esetleg bejöhetett, kiveszi a katétert és határozottan felállít. Az fájni fog nagyon, ha sok vért vesztettél, szédülni fogsz, de utána napról napra jobb lesz. Kikísér a mosdóba. Ha nagyjából jól vagy, egy bababarát kórházban 1-2 óra múlva megkapod a babádat és már te látod el. Néha majd jönnek, adnak ezt-azt szuriban, pl. oxitocint, ha kell vérhígítót vagy fájdalomcsillapítót, de utóbbiakat valahol külön kérni vagy vinni kell. Általános, hogy jó, ha nem hagyod el magad, nem ijedsz meg a fájdalomtól, akkor hamarabb túl leszel rajta és a szövődmények (pl. trombózis, összenövés) is jobban elkerülnek. Persze nem szabad megerőltetned se magad, de "délcegen" sétálj ki a látogatókhoz, csecsemősökhöz... stb. És ha bármi kérdésed van, ne hagyd magad, járj utána.

2019. szept. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, a két műtét a törzs teljesen más részét érinti, gondolom, neked ezért jött be a térdfelhúzás. (Jó szándékból írom, és direkt nem pontozom a válaszod.)

Császárnál pont az alhasi részt nem szabad bolygatni. Célszerű még háton minél jobban az ágy széléhez araszolni annyira, hogy még legyen helyed oldalra fordulni, majd oldalfekvésből lassan, óvatosan emelni a törzsed karral, és ezzel egy időben, szintén lassan, engedni le a lábaidat. Mint egy mérleg két nyelve. Egyébként érdemes az első alkalmakkor kipróbálni mindkét oldalt, mert elképzelhető, hogy pont úgy húzódnak a varratok, hogy például jobb oldalon könnyebb a feltámaszkodás.

2019. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De első képzeld látott orvos tapasztalatokra voltam kíváncsi ha nem tűnt volna fel. Inkább még sem szólaltal volna...
2019. szept. 23. 11:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami nekem fajt az az infuziu beadas es hat az rlso felkeles (soha eletemben nem fajt semmi ugy)

De hogy jót is mondjak utana a felepules nem volt fajdalmas. Masnap mar lepcsoztem.

Nyugi nem annyira rettenetes ám!

2019. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Reggel 6-ra mentem, felvették az adatokat,férjem jöhetett velem, le kellett vetkezni, vénát szúrt, leborotvált lent, katétert kaptam. Majd jött az altató orvos, beadta az érzéstelenítőt gericbe. Betoltak a műtőbe, ott kicsit ciki volt, vékony kis műtős srác át tett a műtő asztalra, 100kg voltak :)

Ott kaptam infúziót, vernOomas mérőt, csileszt az ujjamra...Az alltato orvos beszélt hozzám, kérdezett a nagyobb gyerekekről... Majd felsirt a baba, oda tették az arcomhoz, édes illata volt, adtam neki puszit, elvitték. Férjem ment a babával, ő ott lehetett mig mérték, öltöztették, majd vissza toltak az örzőbe,oda jött a férjem, oda hozták a babát is, cicire tették, férjem fogta míg én feküdtem ott vagy 2 órát. Tök. Fura volt megérinteni a lábam, és nem érezni az Érintést! Mikor megy ki az érzéstelenítő, jön a remegés, vacogás, beszélni nem tud az ember úgy remeg, fázik. Mire ez elmúlt, kiment az érzéstelenítő, babát elvitték, férjem haza. Szülésznő segített felállni, letusolni, felöltözni, majd bekisért a szobába. Ott ebéd, majd pihi, s este megkaptam a babát. A szülésznő nagyon sokat segít! Nem volt fogadott, de neki adtunk pénzt, mert Ő dolgozott a legtöbbet velem!

2019. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző nap befektetnek.

Este 1 kúp (ha nem a beöntés választod)

Meg reggel 1 kúp.

Nem ehetsz éjféltől, reggel 1 korty vizet ittam mert kaptam 1 frontint. (ez a bevett szokás náluk..)

Aztán Nst,leborotvalnak, elmesz lefurdeni és megkapod a kórházi pongyolat...lefekszel a szobában és elinditanak 1 infúziót.

Aztán 1x csak jön a mutos fiú levosz a mutobe. Megszurnak a hatadon lefektetnek, tesznek rád vernyomas merot, infúzió, letakajrak a mellkasodnal hogy ne láss semmit, kateter Aztán ucu neki. Felvagnak érzed mintha huznanak lefelé a muto asztalról, és parperc felsir a baba elviszik addig rendbe raknak. Császáros őrző. 6 órával műtét után felallitanak. Na az pokol. Először a hasadban érzed a fájdalmat, aztán elkezded érezni a lábad. Oldalra kell fordulj, majd felkell kelned mosakosni, fürdeni. Na a felállás pokol. Akkora fájdalmat soha nem ereztem. Nem is tudtam felkelni míg egy nővérke megnem "masszírozta" a hasam. Aztán idővel kiveszik a katetert és oisilned kell. Míg nem piislsz nem visznek le a babádhoz.

Kb ennyi. A felállás és az első 1 hét nehéz de utánna már minden jo.

Sok siker kivanok!

Ja. Én a Sote 1 en szültem Juli 16an.

2019. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!