Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A roma lányok miért szülnek...

A roma lányok miért szülnek ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
Van egy félig Roma lány ismerősöm 22 éves most szült.Kicsit idősebbnek néz ki a koránál de olyan fiatalka is .Mi ért szülnek ilyen fiatalon.

2019. okt. 3. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Náluk egy 22 éves minden csak nem fiatalon szülő.

Más népcsoport, ez a szokás. Mit vársz még?

2019. okt. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

A 22 éves miért fiatal? A 16 éves, na az fiatal.

22 évesen már simád van egy szakmád vagy alapképzéses diplomád és akár dolgoztál is már 1-2 évet.

Kb 30 éve teljesen normális volt ennyi idősen szülni.

Sokkal normálisabb, mint 40 évesen.

2019. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Akik nem tanulnak tovább, van párjuk, dolgoznak vagy épp nem akarnak azoknál nem olyan korán a 22. Ismerek több fehér embert is akik 21 évesen szültek, házasodtak nincs ebben semmi. 18 évesen leérettségiztek már régóta együtt volt mindkettő a párjával, külön éltek, volt munkájuk kB a következő logikus döntés a gyerek volt.
2019. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Régen nem csak a romák, hanem mindenki fiatalon szült, ez volt a normális. 50 évesen már nyugdíjasok voltak. Most inkább karrier, nehezebb saját életet kezdeni, ezért tolódik ki. A romákat (tisztelet a kivételnek) nem érdekli a karrier és több generáció él együtt, úgy ahogy régen a magyaroknál is. Mostmár ez sem "divat".
2019. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

a 22 éves már nem annyira fiatal.. anyukám már a hugommal volt terhes ennyi idősen. és nem roma.


azt hittem 15 évesre gondolsz..

2019. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Más kultúra.

Tanítottam egy rövid ideig egy faluban, zömében cigányok jártak az iskolába. Jellemző volt, hogy 13-14 éves korukra már volt vőlegényük - vagy legalább is olyasminek mondható. A szülők szereztek nekik tehetősebb férfit, akihez hozzá akarták adni. 16-17 éves korukban férjhez mennek és már szülnek is. Szóval a 22 éves már nem olyan fiatal náluk...

2019. okt. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A romáknál a 22 inkább öregnek számít, mint fiatalnak. 19 voltam, mikor egy 26 éves roma pasi úgymond elkezdett udvarolni nekem: "olyan szép vagy, olyan jó asszony lennél nekem, ha nem lennél ilyen öreg"
2019. okt. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Igen jogos 22 éves nem fiatal annyira mondjuk én késön érő vagyok . Szerintem is a romák korában érnek.
2019. okt. 3. 09:19
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ők úgy nevelkednek, hogy a környezetükben ez a normális. Ugyanúgy, ahogy nálunk furcsa 20 év alatt szülni, náluk az a furcsa, ha huszonévesen még nincs egy lánynak gyereke. Akik így nőttek fel, azoknak így természetes.
2019. okt. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
18 évesen érettségiztem, 20 évesen férjhez mentem, 21 évesen diplomáztam. Levelezőn tanultam, hogy dolgozhassak és szülhessek, fiatal anyuka szerettem volna lenni. Így is lett. Fehér, diplomás vagyok, a férjem is.
2019. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!