Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit gondoltok a fiatalon való...

Mit gondoltok a fiatalon való gyermekvállalásról?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodom manapság a környezetemben lévő fiatalokon. (24 éves vagyok) Nagyon sokan a korombeli lányok már anyukák, van akinek több gyermeke is van. Ez egy nagyon szép dolog és huszonévesen már személy szerint nem tartom korainak a gyermekvállalásról - ha az illető elég érett a feladathoz. Valahogy mégis mindig kételkedem abban, hogy ez a meghitt idilli boldogság hosszú távú lenne nem csak a gyerek miatt, hanem a kapcsolat/házasság strapabírása miatt is. Aki pl. 20-25 évesen szül, nem tudom el képzelni, hogy 15-20 év múlva is együtt legyen a gyermek apjával. Nem éltek, nem alakították ki a saját egzisztenciájukat, nem igazán tapasztalták meg a munkát, a sikerélményt, a fejlődést. Még ha inkább családcentrikus az emberek, ilyen tapasztalatokra szerintem mindenkinek szüksége van. Mit gondoltok erről?
2018. jún. 20. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Teljesen egyetértek, Kérdező. Nem mondom, hogy nincs, de ritka az olyan pár, akik a húszas éveik elején kerültek össze tapasztalatlanul, és még mindig együtt vannak akár 20-30 évvel később is.

És ritka szerintem az a fiatal is, aki huszonplusz évesen felelősen vállal babát.

2018. jún. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azok közé tartozom, akiket éppen érint a kérdésed...

Korán megismerkedtünk a párommal, még nem voltam 19 amikor összeházasodtunk. Mindig 3 gyereket akartunk, úgy gondoltuk, szép sorban jönnek majd. 22 évesen szültem az elsőt, sajnos halva született. A második terhességemet elvetéltem a 3 hónapban. Ezek után az orvos 2 év pihenőt kért, hogy kimásszak a depresszióból és a testem is helyre jöjjön.

A fiam akkor született, amikor 24 voltam. Persze végig stresszeltünk, nehogy megismétlődjön az első alkalom. Bár nem volt minden rendben, mert eltörték a fiam kulccsontját, örültünk nagyon. A lányom másfél évvel később jött, és csak hajszálon múlott, hogy életben maradt,mert a nyakára tekeredett a köldökzsinór. 26 múltam akkor.

A két kicsivel végig itthon maradtam, hogy nevelhessem őket, de ez anyagilag teljesen kimerített minket. Visszamentem pár évig dolgozni, majd amikor felvetődött, hogy jöjjön-e a harmadik gyerek, már szorított az idő... 34 évesen jött a kicsi lányom, de rosszul feküdt a hasamban, teljesen kicsavarodott a nyaka, így sűrgősséggel császármetszésst kellett alkalmazni, hogy ne törjön el a nyakcsigolyája egy erősebb fájásnál...

A kérdésedre válaszolva : Ha várunk, hogy karriert építsünk, vagy hogy minden rendben legyen, soha nem lett volna 3 gyerekem. És a párom kitartott mellettem, ahogy én is segítettem őt. Válságok voltak nálunk is, hazudnék, ha azt írnám, hogy nem, de még mindig együtt vagyunk 26 év után is...

Nem tudom, mennyire ritka ez, de mi nem bántuk meg, hogy a gyerekeket fiatalon vállaltuk.

2018. jún. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
23 evesek vagyunk,az elso babainkat varjuk a parommal. 19 eves korom ota dolgozom,boven volt idom kielni magam tapasztalatot szerezni,utazgatni,a munkahelyemen sikerult a letra sokadik fokara feljutni,es most azt erzem ezzel teljesedik ki a kapcsolatunk:) Elotte sikerult megismernunk egymast,azt is milyen egymas mellett elni. Nekem ez igy tokeletes,egy percig se banjuk,hogy nem vartunk 30 eves korunkig ezzel.
2018. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem értek egyet, talán azért, mert engem is érint.

24 évesen szültem, nem is értem, hogy tudod te ezt kívülről megállapítani, hogy nem éltem, dolgoztam, tanultam előtte, nem strapabíró a kapcsolatom.

Ebben nem lehet általánosítani, ahogy az idősebb korosztályban sem. Intelligencia hiánya mindenkit egy kalap alá venni.

2018. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Eltem eleget. 18voltam amikor elmentem dolgozni es mellette tanultam.

23evessen szultem es orulok h fiatal anyuka vagyok. Vagyok olyan talpraesett h egyedul megoldon a gyereket es a csaladom hal Isten eleg osszetarto es h kell van segitseg.

Apjaval nem vagyunk eggyutt. Azota van ujj parom. Nem sok hatranyat erzem h gyerekem van. Es nem alt meg az elet.

30asok es 40esek is valnak el boven.

2018. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én 17 éves koromban kezdtem el járni a férjemmel. Igaz nem huszonéve (még), de 14 éve vagyunk házasok. Mindennél jobban szeretem őt és a gyermekünket is. Ő 3 évvel idősebb tőlem, 18 éves kora óta ugyanannál a cégnél dolgozik. Én főiskolás voltam mikor összeköltöztünk. 4 év együttélés után házasodtunk össze. Mindent megbeszélünk jót és rosszat egyaránt, elmondjuk a véleményünket, nem seprünk semmit a szőnyeg alá. Közös céljaink vannak, a másik álmának a megvalósításában is segítjük egymást. Mindketten fiatalon szetettünk volna családot alapítani. Mikor megismerkedtünk ő már akkor mondta, hogy úgy tervezzek 25 éves korában nősülni akar. Büszke a családunkra ahogyan én is! Nekünk ez volt a minta, ilyenek a szüleink is.
2018. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, véleményeket. Egyáltalán nem szerettem volna általánosítani és nem mondtam azt, hogy ez egy kőbe vésett dolog. A válaszok között is vannak élő példák. Gratulálok Nektek, akik boldog párkapcsolatban/házasságban éltek párjaitokkal és a gyerekekkel.

Visszatérve a témához: nem feltétlenül vagyok kívülálló. Én csak abban különbözöm ezektől az emberektől, hogy nincs gyermekem. 18 éves korom óta dolgozom de még mindig azt érzem, kell tapasztalnom és fejlődnöm. Bár a fejlődés egy folyamatos dolog az élet minden területén. Ti, akik korán szültetek akkor azt éreztétek ennyi elég volt, ti megtapasztaltátok 2-4-6 év alatt mindezt? Ezt mindenféle rosszindulat nélkül kérdezem. Komolyan érdekel a téma és Isten ments, hogy általánosítsak. Egyszerűen csak különbözünk. Én máshogy látom ezt, mint ti és pont emiatt vagyok kíváncsi a ti álláspontotokra.

Mi boldogan élünk együtt a párommal, ő 25 éves de egyelőre valahogy még nem érezzük, hogy itt az ideje. Mégis egyre jobban foglalkoztat a téma, lehet ez az előszele valaminek 🤔

2018. jún. 20. 19:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
26, illetve 28 évesen szültem, most vagyok 30. A férjem kb. 3 évvel idősebb nálam. A meghitt, idilli boldogság nagyon nem olyan, mint amilyennek elképzeltem, hanem pontosan olyan, mint amiket a fórumokon leírnak. Egész nap sírás, visítás, ellenkezés, nincs egy perced sem magadra, (ezt is így írom, hogy közben a nagy ugrál rajtam, hogy menjünk strandra), a pároddal kettesben 10-15 percek vannak, ezalatt kell megoldani a logisztika megbeszélését, a romantikát és a szexet. Ha szemfülesek vagyunk, naponta 3-4 ilyen 10-15 percet is el tudunk kapni. Ha elbambulunk, akkor esetleg egyet. A munka, sikerélmény, fejlődés témájához: mind a ketten elég fiatalon, 19 évesen álltunk munkába, így azért volt 7 év munkatapasztalatom mielőtt szülni mentem. Sosem vágytam karrierre, és a férjemet sem mozgatja meg a törtetés. Mind a ketten szerető családra vágyunk, egy kellemes otthonra, olyan munkára, amit szeretünk. Ezek most megvannak. Én nem sok értelmét látom a harmincas éveidig törtetni, hogy aztán otthagyd az egész karriert és elmenj szülni. 6 hétre, a gyermekágyas időszakra egészen biztosan kiesel. És az a nagyon- nagyon minimum, ennél jóval hosszabb ideig szokás otthon maradni a gyerekkel. Nagyon sok nő kínlódik a munkába való visszatéréssel, gyakori, hogy szülés után elölről kell kezdeni mindent. Jobbnak tartom némi munkatapasztalat után szülni, amennyit szeretnél/ tudsz, és utána még mindig mehetsz karriert építeni. Nyilván, gyerekkel nem könnyű, de legalább amit elértél, azt nem kell hátrahagynod egy esetleges gyermekáldás miatt. A párkapcsolat meg szerintem gyerek nélkül is tönkremehet. Persze, az atombiztos házasságokat is megviseli a gyerekkel járó mókuskerék, mert nagyon- nagyon kevés idő van egymásra. De ha jobban belegondolsz, a karrierépítés és a folyamatos munka is pont ugyanannyira ki tudja kezdeni a kapcsolatot, mint a gyerek. Biológiailag a húszas évek ideálisak a gyermekvállalásra. Fiatalon sokkal jobban bírod a gyűrődést, a tested könnyebben regenerálódik, fizikailag nagyobb a teherbírásod. Arról nem is beszélve, hogy ha fiatalon válsz szülővé, fiatalon is válsz "szabaddá". Előre láthatólag az ötvenes éveimben fognak kirepülni a gyerekek. Ha karban tartom magam, akkor még bőven lehet utazgatni, világot látni, "élni".
2018. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én valóban fiatalnak mondhatom magam 20 évesen. A párommal lassan 5 éve vagyunk együtt. Szerintem nem kor kérdése, hogy együtt marad e két ember. Főiskolás vagyok, mellette dolgozom, de nem vagyok karrierista és a párom sem az. Mindketten családcentrikusak vagyunk, én már 2 éve nagyon szeretnék babát, de még 2 évet így is várunk, hogy ne más nyakára szüljek. Néha elgondolkodom azon, hogy ráérnék 25 évesen is, de tudom hogy jó anya és feleség leszek fiatalon is. Ezt talán csak az értheti akit már hatalmába kerített az az érzés hogy anya szeretne lenni. Valószínűleg ha a párom nem olyan lenne amilyen, akkor nem merülne fel ez az érzés bennem. Talán nálam az is közrejátszik, hogy van egy betegségem ami az idő haladtával meddőséget okozhat. Bár az érzés már azelőtt megvolt mielőtt a betegségem kiderült.
2018. júl. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom a válaszok alapján, hogy ezekben ütközik ki leginkább, mennyire különbözőek vagyunk. Szerintem sokat számít az is, hogy ki milyen mintát hozott otthonról. Az én anyám elvált a bátyám apjától, majd hozzáment az enyémhez, megszülettem én, és ők is elváltak. Így már 25 éves korára anyukám kétszeresen elvált kétgyermekes anya lett. Sokat súlykolta belém, hogy nagyon gondolja meg, kihez adom a kezem és kinek szülök gyereket. Így 25 évesen még mindig nem érzem, hogy itt lenne az ideje. Pedig nagyon sokat álmodozom arról, hogy fog majd kinézni a gyermekem. Mit fogok majd neki énekelni. Milyen ruhákba öltöztetem majd, stb. Lehet, hogy annyira hatással voltak rám a szüleim negatív tapasztalatai, hogy az egy gátat emelt bennem. Számomra elképzelhetetlen, hogy 20-25 évesen elkötelezzem magam.

Szóval még mindig szívesen várok ellenérveket és különböző tényállásokat. 🙂


Köszönöm annak, aki megdorgált és leszólta az írásom. Szerintem nem az én intelligenciámmal van a hiba, hiszen nem általánosítottam, hanem véleményt formáltam. Alapvető hozzávaló az intelligánciához, hogy elfogadjuk a másik véleményét akkor is, ha az nem egyezik a miénkkel. Az pedig a kedvencem, amikor véleményt alkotok, és jönnek a támadások, hogy "általánosítok". Szó sem volt ilyesmiről.🙂

2019. aug. 7. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!