Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Dunántúlon melyik a legjobb...

A Dunántúlon melyik a legjobb magánklinika (ha van egyáltalán), ahol "jó szülni"?

Figyelt kérdés

Pesten van a Maternity és még gondolom több másik is, ami jó pénzért elérhető.

De mi van, ha messze lakik az ember lány Budapesttől?

A Balaton északi részén lakom és fogalmam sincs, hogyan oldható meg innen a pesti magánkórházazás havi (vagy gyakrabb?) rendszerességgel, illetve a szülés idején már gondolom hetekkel előre fel kéne költözni, h közel legyünk, ha beindulnak a dolgok. Oké, de hová költözhetnénk, ismerős nincs, ráadásul ide köt a munka, az első gyerek ovija, a lakhely, stb... Volt akinek sikerült ezt megoldani? Hogyan?

És a Balcsi környékén van elérhető magánkórház, amit ajánlanátok?

(Az első gyermeket állami kórházban szültem, rossz élmény volt, szalagkismamának éreztem magam, az egész szülésélményemet elcseszték, folyton stresszeltek mindennel... soha többé nem szeretném átélni.)



2019. okt. 7. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyről tudok Pécsen a DaVinci.
2019. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lehet hinni az internetnek, akkor vidéken csak kettő szülészettel rendelkező magán intézmény van, a pécsi DaVinci, és a nyíregyházi Finnamed.
2019. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jujj! Akkor nem szerencsések az esélyei a vidéki kismamáknak. :(

És van itt olyan, aki vidékről Budapestre járt fel? Hogy oldotta meg a szülés környékén a dolgokat?

2019. okt. 7. 11:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Vidékit nem tudok, de azért gondoltam elmondom neked, hogy én a Maternityben fogok szülni és ott mesélték, hogy rengetegen jönnek hozzájuk szülni vidékről is, és nem csak Pest környékéről hanem 2-300 km-ről is akár.

Kevesen vannak azért olyan "szerencsések" akikből két óra alatt kiesik a gyerek, simán vajúdnak 8-12 órát is anyukák mire megvan a bébi úgyhogy bőven felértek akkor is ha 2 órát kell autózni. Van, aki az utolsó hétre felköltözik airbnb-be de nem kötelező. Illetve nem muszáj a terhesgondozást ott végigcsinálni ha nem akarsz feljárni, csak szülésre is lehet szerződést kötni velük. (De szerintem havi egyszer feljönni az se megoldhatatlan.)


Szóval ha neked szimpi a Maternity, szerintem nem kell lemondanod róluk csak azért mert messze van :)


Facebookon van Maternityben szülök csoport, ott is nagyon sok vidéki kismama van, tudsz keresni a kérdések között.

2019. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!