Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után meddig voltatok...

Császár után meddig voltatok a megfigyelőszobán/őrzőben, és az aranyórák ugyanúgy jártak-e?

Figyelt kérdés
Illetve ki hány óra múlva lehetett a babával?
2019. okt. 12. 20:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Baján 24 órát kell feküdni.

A babát olyan sűrűn hozzák,ahogy te kéred.

Aranyóra nem volt. Ezt az egyet nagyon sajnálom. :(

2019. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
24 órát???? Jézusom....és ha feküdni kellett, akkor mit tudtál csinálni a babával? A 24 órát a szobában töltötted? Vagy hány óea múlva toltak ki?
2019. okt. 12. 20:50
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Az örőben voltunk 24et. Aztán fel kellett kelni mosdani és utána voltunk 0-24ben a babával a szobában.
2019. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig. Vácon a műtőből egyből a szobába tolnak. Az elsőnél nem volt aranyóra, a másodiknál mondtam a dokinak, h addig nem vághat, amíg nem ígéri meg, hogy lesz aranyóra. 😅 Így a nagyot csak 6 óra után kaptam meg, a kicsit ledig azonnal, együtt aludtunk, amíg feküdnöm kellett. 😊 Utána sem engedtem el őket, velem voltak első éjjel is.
2019. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

Valószínűleg érdektelen lesz a válaszom,hisz külfüldön élek ,viszont talán érdekes a különbség.


Azonnal megkaptam a babát,a karomban volt,mikor feltoltak az őrzőbe,ahol 2órát töltöttünk. Onnan visszatoltak a szobába. Azonnal elmentem zuhanyozni,egy nővér jött velem,hogy ha rosszul vagyok,segítsen. Itt nincs olyan,hogy leadod a babát,ami szerintem helyes. Hisz otthon sem lehet kikapcsolni és itt is itt van apuka pl,aki átveszi. Apa bent aludt velünk,mint ahogyan a műtőben is bent volt. Én első éjszakától együtt aludtam a babával,egy ágyban.


Ha nem pénteken született volna,akkor másnap hazamehettem volna. Hazamenetelkor nincs orvosi vizsgálat, sem kötözés. A műtőben felraknak egy átlátszó tapaszt a hegre és azt otthon veszed le magadnak kb egy hét múlva,ha már viszket.


Másnap vissza kell jönni, akkor mérik a gyereket,megvizsgálják stb. Ha sárga-mint nálunk-nincs lámpázás.


A védőnő kijön az első héten, a gyereket nézi és közben diszkréten felméri a házat is. Nem okoskodnak,nem dirigálnak. Itt nincs a gyerek méregetése ezek után,hogy mennyit evett stb. Nincs köldökápolás, simán be lehet dugni a vízbe a gyereket,annyi,hogy utána szárazra kell törölni a csonkot.


Viszont a hüvelyi szülés katasztrófa. Simán túlhordhatod 42-44 hétig nulla ellenőrzéssel. Ultrahang nuku, a védőnő tölcsérrel hallgat meg. Orvos nincs,szüléskor azonnal nyomatják a morfiumot.

2019. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szentesen szültem. Annyira vitték el a fiam, ameddig az inkubátorban volt. 1óra kB utána vissza hozták.
2019. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ez ennyire kórház-függő? Vagy az állapottól függ? Valahol olyat is olvastam, hogy 5 óra után felállították a császár után.
2019. okt. 12. 21:02
 8/25 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg Szent Imrés császáros mesélne, hogy ott hogy van?
2019. okt. 12. 21:05
 9/25 anonim ***** válasza:
26%
Én vagyok a külföldös. Semmi értelme a fektetésnek,sőt. Mondom ezt gyógytornászként is.
2019. okt. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Pesten szültem a Péterfyben, 9-kor született, délután 2-kor engedtek felkelni, de nem erőltették, én szerettem volna. A lányom a születése után az apja mellkasán volt, utána elvitték és olyan fél 3 körül kaptam meg, amikor már kiderült, hogy tudok állni a lábamon. Utána már velem volt nagyrészt a szobában. Első éjjel fürdés után maradt a csecsemősökkel, de éjfél körül behozták, mert sírt. Utána már velem volt végig. Igaz, a tej nem indult meg, tápszert nem akartak adni, de a második nap végén rendeződött az is. Csütörtökön született, vasárnap reggel mentünk haza. Nem volt komplikáció. Nektek is minden jót kívánok
2019. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!