Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki túlhordta a babáját és...

Aki túlhordta a babáját és indított szülése volt leírná nekem részletesen mi hogy történik?

Figyelt kérdés
Álmomban sem gondoltam volna, hogy nekem nem fog magától kibújni a babám, már minden tudtam a fájásokról, mikor kell menni, meg a magzatvíz elfolyás, meg ilyenek, de arra nem készültem fel, hogy mi van ha indítják. Leírnátok nekem részletesen? Sorba mit mi után csinálnak? Nagyon köszönöm!
2010. júl. 17. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ez azért kórháztól és dokitól is függ:)

Én 41+4 hetesen szültem. Amikor betöltöttem a 41. hetet, befektettek a kórházba, de pont hétvége volt, és Húsvét, ezért nem nyúltak hozzám. Az indítás napján még semmi sem volt biztos, ez egy keddi nap volt, a dokim teljesen kibukott, hogy pénteken tölteném a 42. hetet, azt már nem várhatjuk meg...de ugye ő nem dönthet, erre ilyen konzíliumot vagy mit hívnak össze a főorvossal, aki úgymond áldását adja az indításra. Reggel még el kellett mennem a szokásos nst-re, utána ask-ra, ahol megvizsgált a saját dokim, meg a főorvos, aki rábólintott az akcióra. Akkor elküldtek (megint) tusolni, meg összeszedni a szülőscuccaimat. (ásványvíz, az én papírjaim, apasági stb) Akkor mehettem az előkészítőbe, megkaptam a kórházi hálóinget, majd feltették a ballont. Kb úgy néz ki, mint egy kis gumilabda, egy cső lóg ki belőle. Ezzel tágítják a méhszájat. A csövön keresztül vizet öntöttek a labdacsba, amíg feszíteni nem éreztem. Utána mehettem a szülőszobára. Itt felfektettek az ágyra, bekötötte a szülésznő az oxitocint, és rám rakták megint az nst-t. Ez volt reggel 9kor. Végül a páromat is odaengedték hozzám, délig elvigyorogtunk. Addig feküdnöm kellett. Voltak már kisebb fájásaim. Délben jött a dokim, kihúzta a labdacsot, és burkot repesztettek, na akkor kezdődtek az igazi fájások, de akkor már felkelhettem, elmehettem pisislni, (toltam magammal kis kocsin az oxitocint, vicces volt) meg végül kértem beöntést, azzal is elment vagy fél óra. Kaptunk feladatokat a dokitól, hogy mérjük a fájások közti időt, ülhettem labdán meg szülőzsámolyon. Egyszer át is öltöztettek, mert teljesen eláztattam magzatvízzel a labdát. (hirtelen azt hittem, bepisiltem) Óránként jött a doki, és fájás közben megvizsgált. Egyszer a főorvos is megnézett. 17kor lekapcsoltak az oxitocinról, de akkor meg annyi idő telt el két fájás között, hogy mikor megint jött egy, sokkal jobban fájt, mint előtte.Olyan fél 6kor már elég szarul voltam, én is meg a baba is, a doki azt mondta, ha fél órán belül nem születik meg, császár lesz. 17.40kor kezdtem el könyörögni a dokinak, hogy menjünk a műtőbe, akkor már csak nyöszörögtem, nagyon rossz volt. 18.00kor megszületett a fiam, nem kellett a császár.

Utólag nem bánom, hogy indítva lett. A dokim tök normális volt, szépen lassan emelte az oxitocin mennyiségét, emiatt nem fáradtam ki.

Ne félj szerintem, nem lesz baj:) és GRATULÁLOK!!!

2010. júl. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

-megbeszélt időre bemész a kórházba(előző este vagy aznap reggel)

-megvizsgál az orvos, majd csinálnak egy nst vizsgálatot.

-a szülésznők felveszik az adatokat, és elkérik a papirjaidat a felvételhez és az anyakönyvezéshez

-vizelet kell produkálnod(fehérjét és glükózt néznek benne)

-van ahol a procedúra előtt, van ahol után kapsz beöntést és leborotválnak(vannak helyek, ahol nem, itt nálunk igen)

-először egy kis oxitocint kapsz,megnézik, hogy reagál rá a méhed, milyen összehúzódásokat produkál, illetve van akinek nagyon vaskos a méhszáj, tágitóttesznek fel.

-ha minden jól megy beindulnak a fájások és a méhszáj is jó ütemben kezd nyilni.

-ha mgától nem reped meg,akkor lesz egy burokrepesztés is, nem kellemes dolog, de még él mindenki utána :-)

-majd a végén megszületik a baba


2 hátránya van az inditott szülésnek

az egyik, hogy annyira gyorsan zajlik, hogy mint gyorsvonatjön ki a baba és gátvédelemre esély sincsen

a másik, hogy elhúzódhat, iyg sectio lehet a vége

Ha volna még, amire kiváncsi vagy akkor kérdezz

2010. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csütörtökre voltam kiírva, hétfőn vizsgálja meg a doki a méhszájamat és akkor beszéljük meg hogyan tovább, de azt mondta csütörtökig meg kellene szülni ezt a babát. Szerettem volna minnél természetesebben szülni, se oxitocin, se EDA, de ez így szokott lenni, soha nem jön be amit az ember tervez. Csak abban bízom hogy a babám addig meggondolja magát és kibújik. Ja és még abban bízok, hogy a császárt legalább sikerül megúsznunk. 2 hete C2100-as voltam, nem tudom azóta mi a helyzet, majd hétfőn kiderül. Köszönöm a válaszokat nektek.
2010. júl. 17. 09:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég volt a burokrepesztés.Egy nagy ollószerű szerszámmal kicsípték a burkot,a fiamnál mást nem csináltak,az ikreimnél a doki benyúlt,és tartotta a baba fejét,nehogy a víz kisodorja a köldökzsinórt-nem volt kellemes-.Utána azonnal beindultak az intenzív fájások,és a fiam 1 óra 20 perc, az ikreim 1 óra alatt megszülettek.
2010. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi nem lesz semmi gond. Az első lányomnál rám jött a szülés, no probléma, meglett. Na a másodiknál álmomban sem gondoltam, hogy a magzatvízbe kakál és megindítják a szülést. Ráadásul 20 km-el arrébb költöztünk én meg attól féltem milyen rossz lesz bezötykölődni innen. Végül megoldódott 40+4 hetesen a doki közölte, hogy sárga a magzatvíz menjek fel szülni. Hát mit ne mondjak elsírtam magam. Bocs ezt le kellett írnom.

Egyébként 1 óra adatfelvétel, előkészítés, beöntés ilyenek, aztán apa bejöhetett. A vajúdóba jöttek burkot repeszteni + oxitocin (méhszáj már nyitva volt azt hiszem 1 ujjnyira), de másfél órát csak dumálgattunk és csak fél óra volt nagyon rossz.

Én szívből kívánok neked olyan könnyű és gyors szülést mint amilyen nekem voltak. :)

2010. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


mindkét szülésem indított volt, a 2.at írom le


Nekem 2110 volt a méhszájam, amikor terminus végén befektettek.

1 hetet vártak, eközben

-opt: sima nst, majd adagolnak oxit infúzióban addig, amíg a gép 10 fájást nem jelez. Utána megnézte a doki a méhszájat, hogy változott e

-magzatvíz vizsgálat

-naponta 2szer nst


42+0 napon pedig reggel mentem a szülőszobára. sima nstvel kezdtek, megvizsgált a dokinő. Tablettát rakott fel 9kor, és 2 órán át nstre voltam kötve. Utána visszamentem a szobámba. Fél 2re kellett visszamennem a szülőszobára. De délben 1 percenként jöttek a fájások, igaz nagyon rövidek voltak, de ahhoz elég volt, hogy fél 2kor alig tudjak átvánszorogni a szülőszobára. Nst, majd megnézte a doki a méhszájam. Utána kaptam beöntést, ami meghozta az igazi erős fájásokat. Fél órát ültem a wcn, aztán fél órát zuhanyoztam. Utána vissza a szülőszobába. Nstre raktak, és a dokinő burkot repesztett. Fel nem kelhettem, mert a baba még nagyon fent volt, nem ékelődött be a feje. Kapásból jöttek az erős tolófájások, de nem nyomhattam, mert még nem tűnt el a méhszáj. Fél órát vergődtem, mire végre nyomhattam is. Akkor viszont 3 fájásból meglett a kicsire saccolt óriás bébim


Ne félj az indítástól! Igaz, hogy fájdalmasabb, de gyorsabb!


És a kiírás napjáig bármi történhet még, minden előjel nélkül:)


Majd írd le, hogy hogyan és mikor szültél:)


Drukkolok és irigyellek! Én már nem szülhetek:(

2010. júl. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem így történt 41+5 hetesen: reggel 6kor jelentkeztünk a szülészeten, felvették az adataimat (tipikus kórházas kérdések, allergia, terhességről ilyesmik), ctg-re kötöttek közben. Utána doki megvizsgált, ha nem lett volna 2 ujjnyi a méhszájam akkor valami gyógyszert helyeztek volna fel amitől tágulni kezdtem volna, nem kellett így megkaptam a beöntést. A hatása után rendbe szedtem magamat, tusoltam, majd burkot repesztettek. Szülésznő bekötötte az oxitocint és indult is a hullámvasút. Engem nem fektettek be előtte napokkal csak minden nap mentünk ctg-re ami 2 naponta kiegészült alapos uh és flowmetriával.
2010. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok...


még annyit, hogy ez kórház és orvosfüggő, és a méhszájtól függ, hogy kinek hogyan és mivel indítják:)

2010. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek dokihoz, majd megírom mennyire vagyok nyitva és mikor indítanak, bár addig még bízom a hétvégi hidegfrontban:) Köszönöm a válaszokat, valójában nem a félelem miatt kérdeztem meg, hanem hogy ilyenkor mi mi után jön, hogy tisztában legyek vele. Természetesen félek is, de nagyobb a vágy a babám után, mint a félelem.
2010. júl. 17. 18:25
 10/10 A kérdező kommentje:

M a voltam orvosnál, és sajnos nem sok jó hír van. A méhszájam 2111-es. Sajnos az orvoson szabira megy pénteken, és azt mondta a főorvossal kell konzultálni a szülésindításról, de ha ő meg is engedi, ami nem valószínű, akkor nekem kell dönteni, hogy indítsák-e vagy sem. Azt mondta ő nem akar beleerőltetni egy ilyen szülésbe, mert a méhszájam nem megfelelő még hozzá, és lehet, hogy császár lenne a vége.

Nem tudom mit csináljak, én inkább megindíttatnám, bár a legjobb lenne, ha addig a kisasszony meggondolná magát és kijönne beavatkozás nélkül.

Azt szeretném még megkérdezni, hogy azt honnan tudják, hogy a baba belekakil a magzatvízbe? Gondolom kell mintát venni,de nekem nem vettek, szerdán megyek újra vizsgálatra meg uh-t is csinál, de abból gonolom nem derül ki a magzatvíz állapota, maximum a mennyisége, vagy rosszúl gondolom?

2010. júl. 19. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!