Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rossz vagyok attól, mert nem...

Rossz vagyok attól, mert nem vágyom a természetes szülésre?

Figyelt kérdés

Sokaknak olyan sokat jelent, hogy természetes úton hozzák világra a babát, de valahogy ez bennem nem indít el semmit.

Sokkal biztonságosabbnak érzem a császárt, főleg a mai XXI. században. Elfogadják az orvosok az ilyen mondvacsinált érveket, vagy mindenképp a természetes szülést erőltetik, amígy nincs fizikai oka a császárnak?


2019. okt. 29. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A szakma szabálya, hogy alapból a szülés természetes szülés. Vannak esetek, amikor császár kell, de ez nem egyenlő értékű B opció, hanem um "második terv".

Tehát ha az orvos a szakmája előírásaihoz hű, akkor nem.

Más kérdés, hogy pénzért fogsz ilyen orvost találni. Illetve sok esetben könnyebb, rövidebb nekik is egy programcsászár, mint egy hosszú vajúdás, kitolás.

Szóval fogsz ilyen orvost találni.

2019. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Szia. Én majdnem belehaltam a császárba(igaz inkább én mint a babám, ő sokkal fontosabb). Teljesen problémamentes terhességem volt, szörnyű 2 napig tartó vajúdással, majd császár. Alig tudták elállítani a vérzést, pótlást kaptam, de csak véreztem... 5 órás műtét lett a rutinműtétből. Soha senki, orvosom se gondolta volna, hogy nálam ez elő fog jönni. Nem olyan biztonságos mint gondolod.
2019. okt. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagy rossz, én is így voltam vele, az agyammal tudom, hogy a legjobb út a természetes szülés mindenféle szempontból, de legbelül első perctől tudtam, hogy én nem akarok természetes úton szülni egyet se, egy fiam van császárral született. Az én orvosom azt mondta ha akarom akkor szülhetek természetesen, ha akarom akkor császárral, ő úgy gondolja h meg tudom szülni természetesen, de vannak indikációim császárra is, én meg elmeséltem neki őszintén, hogy az én fejembe bele van állva, hogy ha én természetesen szülök akkor ez-az-amaz fog történni a babával s én erről meg vagyok győződve, azt mondta akkor még később erre visszatérünk, aztán 38 hetesen nagyon felment a vérnyomásom, így császár lett :)
2019. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Haha, en se vágytam a szülésre, a fajdalomra, de gyereket akartunk, es az azzal jár, hogy meg is kell szülni a babát. A császár nem poenbol van, hanem az inkább életmentő beavatkozás , ha muszáj ...
2019. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Én mindkettőtől félek. Az első császár lett, 8 óra vajúdás után el se indult a baba, nem tágultam semmit, a szívhang viszont esegetett.

Minden órás vagyok a másodikkal, megvárjuk, hogy elinduljon, de felajánlotta a dokim a programcsászárt. Én meg még most se tudom, melyik lenne a jobb.


Az van, hogy nekem mindegy, a baba legyen egészséges.

2019. okt. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy rossz, szerintem többen vannak így vele, mint amennyien be merik vallani. Én is így voltam vele, nekem volt ok a császárra, így végül az lett. Nem bántam meg, nagyon jó élmény volt, könnyű és gyors felépüléssel.
2019. okt. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz.

Szerintem igazán senki sem vágyik magára a szülésre.


Maga a természetes szülés semmit nem indít el bennem sem, mégis küzdök érte.

Bennem maga a műtét sem indít el semmit, de a vágás és sebgyógyulások nagyon..

Brrr...


Van egy hüvelyi szüléssel világrajött picim, úton a 2. Baba.

Tudom, hogy császárral utána sokkal nehezebb dolgom lenne, főleg, hogy az 5 napot leszámítva egyedül leszek velük reggeltől estig.


A 21. Században is komoly nagy hasi műtét a császár, nagyon nem veszélytelen, (barátnőt 2 hétre rá újra kellett nyitni)

De nyiílván a természetes sem az, de úgy vagyok vele, hogy az evolúció folyamán ki lett ez találva, akkora baj nem lehet a természetessel, ha mégis, opciónak ott a császár.

2019. okt. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem vágyik rá. Császára sem vágyik senki, meg az utána következő hetekre sem. De ez van!
2019. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Kicsit több önbizalom kellene! Bennem ilyen kérdés fel sem merült, csak császárral szülhettem és örültem neki. Nekem az a fura ha valaki annyira vágyik az igen fájdalmas természetes szülésre, hogy mondjuk képtelen feldolgozni ha végül császárra kerül a sor. Nem is volt semmi gond a császáromnál, jó dolognak tartom, persze ha lehetett volna valószínűleg megpróbáltam volna természetesen is, egyiktől se rettegek.
2019. okt. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Normalis, ahogy az is, hogy a barátnőm 3 császár utan mondta, inkabb szült volna hüvelyi úton.
2019. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!