Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban fognak parancsolga...

A kórházban fognak parancsolgatni a nővérek, hogy mit csináljak a babámmal?

Figyelt kérdés
2019. nov. 8. 16:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Ha hagyod...
2019. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Hááát...ez gondolom főleg attól függ hol szülsz és milyenek a csecsemős nôvérek. Egyébkent biztosan fognak, valamilyen szinten. Persze nem mindegy hogy milyen stílusban.

Ha nyugodtan szeretnéd megélni azt a pár napot javaslom döntsd el előre hogy hogy szeretnéd csinálni (pl igény szerint szoptatni, vagy pl engeded-e hogy tápszert adjanak ha nem jön meg a tejed..)

Nekem pl semmi segitseget nem adtak, de kötelezően mondenkinek el kellett vinnie a babát magával egesz napra és éjszakára. Csak a vizsgálatokkor es a fürdetésnel tűrték meg szegenyeket.

Persze kertem segitseget a pelusozáshoz, a szoptatáshoz, tartáshoz... alig segitettel, azt is szájhuzogatva. Én alig vártam hogy hazajöjjünk.

Neked ennél sokkal jobbat kívanok!!!

2019. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt parancsolgatás.Egy nyersebb modorú nővér volt, de annak is elég volt hasonló stílusban visszaszólni és kapcsolt:)
2019. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Parancsolgatni nem. De ha első baba, akkor jól fog esni neked is, ha segítenek az első peluscserénél, megmutatják, hogyan töröld át a köldökcsonkot, segítenek a helyes mellretételben. Én Vácon szültem, az elsővel rengeteget segítettek, a másodikkal elsőre megnézték, hogy csinálom, onnantól csak megkérdezték, kellenek-e, a harmadiknál már megismertek, mondták, hogy szóljak, ha van valami, amúgy békénhagytak, a negyediknél szintén. 😊


Itt elviszik éjszakára a babákat, mondván, hogy aludjon anyuka, de én nem engedtem, jobban aludtunk együtt. 😊

2019. nov. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Kórház és emberfüggő. Tapasztalataim:

- 1 babámnál mindent mutatott, még szoptatni is megmutatta hogy kell. Tényleg figyelmes volt egy kisöreg nővérke, ilyet kívánnék mindenkinek! Sőt kérdezgette éjszaka kihozza vagy maradjon..

2. dik babámnál volt egy anyuka, elsőszülött baba, nem ment neki a szoptatás, kért segítséget, odajött egy flegma nővér és odaköpte, hogy hát mellre teszi aztán kész. Így az ajtóból. szegény anyuka annyit küszködött, mi segítettünk neki, pelenkázást mutattuk meg mindent. Le se sz@rták a nővérek, csak kidobták a babát.

3.dik baba, ne az szép volt, akkorra grimaszt sosem láttam még. Éjfélkor indult be a szülés egy pörgős nap után, de majd csak jó sokára született meg, tehát jól kifacsart voltam estére. Miután rendbe tették a babát kihozták. Velem volt picit, majd mikor jöttek kértem nem lehetne e éjszakéra náluk a baba, egyszerűen féltem, hogy bármi baj lesz, annyira hulla voltam. Hát szabályosan besértődtek, meg szaranyázó tekintetük volt. Persze elvitték, de olyan grimaszt, hát halljátok..

Utána reggel kihozták, eskü fürdetni sem vitték el. 1 majd 2 nap múlva szóltam a nővéreknek, hogy baj van, kellene orvos, mert ez a baba ébreszthetetlen és nem tudom szoptatni. Erre az volt a válasz :3-dik gyerek csak tudja már etetni. Mondtam nem az én bénázásommal van a baj, hanem a gyerekkel. De nem foglalkoztak velem. Már később erőszakosabb voltam, hogy igen 3-dik gyerek, pontosan tudom, hogy egy egészséges gyerek nem ilyen, és mostmár sok lesz az evés nélküli idő...erre átvették nagy flegmán, pohárból beleöntöttek fél deci tápszert és a kezembe nyomták. Ahogy elfordultam, már jött ki belőle...Hiába szóltam...nem vették komolyan. Haza is engedtek. Nem sokkal rá visszakerült a kórházba súlyos kiszáradással és óriási cisztákkal az agyában...feljelentésen gondolkozom...

Tehát jól elmentem a témától, de kicsi az esély, hogy parancsolgatni fognak, inkább nem fognak foglalkozni veled. De persze hallani teljesen pozitív példákat is, az enyém sajnos rossz volt, vagyis az első nagyon pozitív, a második nekem semleges, de a kolleginának negatív a harmadik nekem teljesen negatív.

2019. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám 3 nap alatt kb 3x5 percig beszélt vki (nővér, orvos együttesen).
2019. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Nalunk nem parancsolgatnak, inkább le se carnak.
2019. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kedvesek voltak, mindig segítettek ha kértem de feleslegesen nem zavartak bennünket.

Mindenkinek ilyen kórházi személyzetet kívánok.

Szekszárdon szültem, első baba, tb alapon, fogadott orvos nélkül, tehát nem azért voltak kedvesek, mert pénzzel tömtem a zsebeiket.

2019. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mezőtúron szültem. Nem parancsolgattak. A legtöbbjük nagyon segítőkész volt. Ha kérdeztünk valamit elmagyarázták, megmutattak mindent. Ha valamelyik baba nagyon sírt, akkor jöttek hogy mi a baj mit segíthetnek.
2019. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

Első babával tök jó tapasztalatom van. Egy nővér volt kicsit paraszt, de rajta kívül senkire nincs panaszom.


Most januárban jön a második. Arra nagyon kíváncsi vagyok. Hála, mostmár azért lesz némi tapasztalatom az első benazasok után

2019. nov. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!