Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden szülés (persze ahol...

Minden szülés (persze ahol nem folyik el a magzatvíz) azzal kezdődik, hogy burkot repesztenek? Erre miért van szükség? Ez fájdalmas? Utána mit éreztetek?

Figyelt kérdés
2019. dec. 2. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem fájdalmas, én nem is éreztem semmit.


Azt nem tudom, hogy mindig ezzel indul-e. Nálam beöntéssel meg oxival indult.

2019. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem indul minden szülés úgy. Nálam mindig fájással indult. Volt, amikor magatól megrepedt a burok vajúdás alatt, máskor repesztették - de csak később. S volt, hogy tolófájással folyt el a víz. Egyébként nem éreztem, amikor repesztettek.
2019. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Felesleges beavatkozás. Annyi értelme van, hogy az orvos tartja a kontrollt a szülés felett, amire ugye szintén nincs szükség, hiszen a szülés élettani folyamat.
2019. dec. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem a miértjét. Tehát ha beindulnak a fájások, be megyek a kórházba miért kell burkot repeszteni, ha előbb utóbb úgyis megrepedne. Vagy hülyeséget mondok ezzel?
2019. dec. 2. 23:17
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen igazad van. A burokrepesztès teljesen felesleges, növeli a fertőzès kockàzatàt. A szülès soran amùgy is megrepedne magàtòl, ha meg nem, akkor a köldökzsinóron at kap eleg levegőt a baba, míg lefejtik ròla. Arra ji, hogy a szemèlyzet megmutassa ki az ùr a haznal.
2019. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel gyorsítják a szülést. A fej jobban nyomódik lefelé, a méhszáj gyorsabban tágul. Persze csak ha van fájás. Anélkül nem repesztenek burkot.
2019. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 5 perces fájásokkal mentem be, vizsgálat, nst, stb. majd mondták, hogy menjek ki még apához a folyosóra, utána burkot repesztenek. 3 ujjnyira tágultam már ekkor. Nem értem ki az ajtón, magától megrepedt a burok és elfolyt a víz. Mondták is, hogy de jó, hogy magától történt, hisz ez a természetes, nem kellett beavatkozni. Az első szülésem magzatvízelfolyással indult, az megint más forgatókönyv.
2019. dec. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges beavatkozás. Ahogy írták,az orvos akarja gyakorolni a kontrollt bá folyamat felett,így próbál gyorsítani rajta. Számos esetben egyébként kitolás közben reped meg a burok. Nálam is így volt a második szülésemnél,ami amúgy összesen 3 óra volt az első fájástól a fiam megszületéséig.
2019. dec. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2019. dec. 3. 12:05
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Sok magzatvíznél van értelme, mert a doki tudja kontrollálni a folyamatot. Szomszédunknál magától repedt a burok és olyan mennyiségű magzatvíz volt, hogy kimosta a köldökzsinórt. A szerencséje az volt, hogy mindez már a kórházban. 2 percen belül a műtőben volt és 10 perc múlva a baba az apánál. Ha ez otthon történik, a baba biztos meghal.

Szóval el tudom képzelni, hogy legtöbb esetben felesleges, de van amikor nem.

2019. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!