Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az orvosok szülésznők, a...

Az orvosok szülésznők, a kórházban, a régota bennt fekvő kismamát, magzatviz elfolyás után miért pár órával későbbtől hagyják csak vajúdni?

Figyelt kérdés
2019. aug. 26. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy attól kezdve HAGYJÁK???? Ez nem az orvosok vagy a szülösznök elhtaározásától függ, ez magától VAN.

A magzatvíz elfolyásakor megindul a vajúdás minden engedély nélkül!

2019. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha elfolyik a magzatvíz, sokszor csak később kezdődnek maguktól is a fájások (ami már a vajúdás). Ha elfolyt a víz, nem lehet már leállítani a szülést és visszatartani a gyereket. Úgyhogy nem tudom, mire gondolsz, m it láttál, hallottál. Olyan lehet, hogy nem elég erősek a fájások, és gyógyszert adnak, vagy a végén, a kitolási szakasznál megkérik a kismamát, hogy ne nyomjon, mert különben szétreped a gátja vagy még a köldökzsinórt kell tekergetni a gyerekről.
2019. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Koraszülés esetén azért megpróbálják visszatartani, legalább annyi időre, míg hat a tüdőérlelő. Mellette antibiotikum profilaxis stb, de szobatarsamnak pl 3 hétig vissza tudták tartani, így nem 29,hanem 32 hétre szült.

Időre szülésnél nálunk akkoe szokták húzni az időt, ha nagyon gyors a szülés és a 36 hetes streptococcus szűrés pozitív lett,mert ilyenkor kell az antibiotikumnak 4 óra, míg hat. Ha ab beadását követő 4 órán belül megszültük a baba, akkor ő kap 5 napig ab kezelést. De ha jönni akar egy baba, akkor semmi nem tartja vissza.


Amúgy a kérdésed lehetne egyértelműbb.

2019. aug. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Kérdés én sem értem telejsen.


De amit a válaszolók írnak nem igaz.

Attól, hogy a magzatvíz elfolyik nem biztos, hogy a szülés beindul, és az sem biztos, hogy rögtön lesznek fájások. A magzatvíz újra termelödik.

Sokszor túl kroán akár 30hét vagy elöbb is elfolyik a magzatvíz nem indul be a szülés, de gyógyszerekkel telejsen vissza tudják tartani. Ès a magzatvíz újra termelödik.

Ha a magzatvíz már idöben folyik el, és a szülés nem kezdödik meg akkor a normális lefolyás az, hogy 2 napig várnak és szép lassan próbálják beindítani a vajúdást.(sokszor 1 napon belül magától ebindul), ha 3 nap után nincsen baba akkor császár.

2019. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, szerintem elég egyértelmű, hogy a kérdező nem wgy koraszülésről beszél.
2019. aug. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező,egyebként ha az a helyzet, hogy napok v hetek óta bent vagy, és VÉGRE elfolyt a vized, de azóta még semmi fájás és nem csinálnak semmit, tudom, hogy elkeserítő. De nektek akarnak jót és azt várják egy darabig, hogy magától kezdődjenek a fájások! A végtelenségig nem fognak várni, de babának sokkal jobb, ha a fájások maguktól kezdődnek és nem mesterségesen csinálnak neked fájást. Kitartás!
2019. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz,köszönöm szépen a válaszokat.Nem vagyok ilyen helyzetbe,csak érdekelt engem kiváncsiságból. Beindult szülésnél pl:hajnali 4 kor folyik el magzat viz,de a vajudás 10 órakkor kezdődik
2019. aug. 26. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A vajúdás magától indul el, nem orvosi engedélyre! Ez egy természetes folyamat.


Pl nálam úgy volt, hogy éjfélkor folyt el a magzatvíz. És hajnalban, vagy reggel (?) indult el a vajúdás.

2020. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4. Napja voltam kórházba amikor reggel 7körül nst közben elfolyt a magzatvíz egy része. 0fájásom volt. Elküldtek hogy szedjem össze a cuccom és hívjam a párom hogy jöhet. 8óra körül kaptam a beöntest stb. 8:30kor a szülőszobán voltam. Mivel nem volt fajásom nagyon így kaptam oxit. 10:22kor született meg a fiam.

Engem egyből küldtek nem volt sehol várakozás.

2021. febr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!