Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek sikerült a faros...

Akiknek sikerült a faros babát "irányba terelgetni", milyen módszer vált be?

Figyelt kérdés

Jelenleg 30+3 napos vagyok az első babámmal, és a kisfiam kategorikusan faros a 24. hét óta biztosan (előtte folyamatosan forgott). Teljesen farral helyezkedett be, a lábai az arca előtt. Borzasztóan aktív, néha érzem, mintha próbálna harántba fordulni, de végül mindig visszamegy. Nagyon vékony alkat vagyok (főleg deréktájon), a hasam sem teljesen úgy nő, mint szokott (mindig megkapom, hogy nem is látszik, inkább mintha jól bevacsoráztam volna, még most is...). A doki elkezdte pedzegetni, hogy jó lenne, ha lassan megfordulna, mert az én alkatommal később egyáltalán nem lesz helye rá... Nektek milyen módszerek váltak be? Ha van rá mód, mindenképpen szeretném megpróbálni természetesen megszülni, erre farosan nem adnak lehetőséget...


Köszönöm a segítséget!



2019. dec. 3. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Lábtartásos gyereket szültem természetes úton. Szóval nem igaz, hogy nincs rá lehetőség. Nyilván sok mindentől függ, nálam annyira gyors lefolyású volt, hogy nem is lett volna választási lehetőség.

Csak persze jó doki kell hozzá, aki képes levezetni egy faros szülést.

Én 39. héten szültem, végig faros volt, végre 37. héten mondták, hogy végre befordult. 1 hét múlva, mire szülni mentem, visszafordult, így lett belőle lábtartás.

2019. dec. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon sokáig faros volt a kisfiam, konkrétan a 35. héten fordult be. Nekem azt mondta az orvosom, hogy általában a lányokat engedik megszülni bármekkora is legyen, a kisfiúkat pedig a mérettől függően, mert ott van esély hogy a külső nemi szervek annyira összenyomódnak, hogy sérülés vagy maradandó károsodás a vége. Nekem picike volt a fiam, úgyhogy első sorban természetes szülésre készültünk, de végülis ugye befordult. Persze ehhez a megfelelő szemléletű doki és kórház kell.
2019. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első kislányom a 24. héten befordult és utána úgy is maradt, mégsem sikerült természetes úton szülni, mert fent akadt a feje. Most a második kb a 31. héten fordult be. Amiket én csináltam. Hanyatt feküdtem és megemeltem a csipomet és alá raktam egy párnát vagy pledet osszehajtva. A másik pedig hogy térdre ereszkedtem hogy a fenekem magasabban legyen mint a hasam. Ezt 1 hétig csináltam felvaltva, naponta kb 1x-2x. Ezek után fordult be. Most hogy ezek miatt, vagy amugyis megfordult volna sose tudom meg. Az biztos hogy nagyon akartam hogy forduljon meg, mert így hogy az első császár volt kizart hogy a másodikat engednek farosan születni.
2019. dec. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 35. héten fordult be a fiam. Én is nagyon paráztam hogy nem fog, úgyhogy az összes létező "technikát" bevetettem onnantól hogy zseblámpával bevilágítottam, egészen addig, hogy zenét hallgattattam, meg a pocakom alját csikiztem, meg minden amit összeolvastam a neten. 😀😅

Na most, vagy magától vagy valamelyik idióta ötlettől, de befordul 🤣



Csak viccelek, még bőven van ideje megfordulni. 🙂

2019. dec. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig faros volt, sajnos végül nem fordult be, nekem is nagyon vékony a derekam. Dokim azt ajánlotta, hogy négykézláb legyek és úgy ringassam magam. Én is próbáltam a zseblámpázást is.
2019. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem fordult be, nem is próbáltam semmit. Nyilván nem véletlenül van úgy. Mindig oka van annak, ha egy baba faros.
2019. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Róbert Károly magánklinikán van lehetőség, hogy befordítják.
2019. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szülésnapján is megfordulhat a baba,még ha nem érzed meg ha nem látod,vannak pozok amivel babát fordulásra birhatod-külföldön amerikában ultrahang zselével kézzel forditják meg a babát,aminek feje a mell fele van,a lábai a szülőcsatornánál.
2019. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, a Róbert magánklinikán van lehetőség külső fordításra, illetve spinning baby gyakorlatokra keress rá, hátha segít.


Egyébként ha még olvassák a válaszadók: hol engedik jelenleg Magyarországon a faros babát megszülni? Én úgy tudom, hogy nem igazan lehet manapság. Vagy esetleg tizenéve szültetek?

2019. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kórházban más a protokoll. Nekem azt mondta a dokim Győrben, hogy első gyermeket nem engednek farosan megszülni. Itt külső megfordításra sincs lehetőség.
2019. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!