Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rooming in vagy hagyományos...

Rooming in vagy hagyományos szoba?

Figyelt kérdés
Ki melyiket választotta és miért? Ha esetleg megbántátok a döntést, kérlek azt is írjátok meg.
2019. dec. 3. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahol szültem csak rooming-in volt. Mindenkèppen magam mellett szerettem volna tudni a gyerekem, nekem ez ìgy pont jò volt. Addig volt egyedül, míg pisilni mentem, vizsgàlatra èn vittem, hallàstesztet az àgyunknàl csinàltak, mìg zuhanyoztam az apja őrizte. 4 àgyas szobaba hozzatartozòk is bejöhettek, volt minden agyhoz függöny.
2019. dec. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Császár után reggel 8-kor hozták a babát, de második felkelésnél éjszaka elblattyogtam megnézni őt :)

Kötődés szempontjából jó a rooming in, meg amikor csak tudott bent volt apa meg a nagymama (kórházi dolgozó), de akinél nincs ilyen lehetőség és császár után van jó lenne ha a csecsemősök nem úgy néznének rá mint a véres rongyra mert épp letusolna és addig beadja nekik, vagy csak pihenne 1 órát a kismama.

Szóval ha nem lennének kiégve a csecsemősök, tökéletes a rooming in.

2019. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Rooming volt, ahol az első született, így volt tökéletes.


Ugyanott születtek az ikreim is, de ok a picre kerültek. Szörnyű volt, hogy megszülettek az enyémek, de nem láthatom őket

2019. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
El se tudnám képzelni ne mellettem legyen.
2019. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Eszembe nem jutott volna nem rooming-ines szobában lenni. Nekem az természetellenes, hogy az újszülött baba nincs az anyukájával, mikor éppen csak megszületett. Semmi másra nincs ilyenkor szüksége, csak az anyukájára. Nem mondom, nehezebb volt (ráadásul egyágyas szobában voltam, mert ott volt csak szabad hely), mert gyakran gőzöm nem volt, mit csináljak vele, éjszakánként keveset aludtam mert állandóan felébredtem -ha a kiskocsiban aludt akkor azért, ha mellettem akkor azért. De nagyon boldog voltam, hogy így döntöttem. Amíg letoltak az osztályra, csak addig vitték el vizsgálni, szóval összvissz talán ha fél órát voltunk külön, sokat mondtam.
2019. dec. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

En is ebben a dilemmaban vagyok most 😞 rutinos tobbgyerekes anyak korulottem mind azt mondjak ne rooming int. Szules utan kell a pihenes es persze a korhazban nehezebb minden mint otthon, ahol a megszokott helyeden vagy mar, jo esellyel eleinte segit az anyukad is meg a ferjed is otthon marad egy hetre.


Ertem az elvivos szoba elonyeit de most nem tudom elkepzelni hogy azt valasszam. Pedig nekem tenyleg az osszes anya ismerosom azt javasolta akar egy akar tobb gyereke van.

2019. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én rooming inbe voltam. Császáros voltam. A csecsemösök magasról tettek a fejemre. Viszont akármilyen kínom volt egyszer sem toltam ki a kicsit azért hogy pihenhessek... én szültem legyen mellettem. A másodiknál is rooming inbe szeretnék lenni. Itt már a nagyobb gyerek miatt is, hogy bent lehessen velem ő is.
2019. dec. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A rooming in nálunk azt jelentette, hogy a baba velem volt, de család nem jöhetett be. Több ágyas szobák, mindenkivel ott a baba. Család csak a vip fizetős egy ágyas szobába mehet be, amiből 2 van az osztályon. Én szülés után nem vágytam rá, hogy boldog boldogtalan a szobában tobzódjon. Persze örültem a látogatóknak, de az a két óra elég is volt.
2019. dec. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!