Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a teendő ha első gyerekemet...

Mi a teendő ha első gyerekemet császárral szültem az ügyeletes dokinál és másodiknál sem akarok fogadni orvost?

Figyelt kérdés
De úgy tudom hogy akit elsőre császároztak azt másodjára is fogják. Viszont az már tervezett császár. De ha nincs fogadott doki akkor az ügyeletesnek is meg kell csinálnia? A papírokból mindent lát. Meg ott a heg is.
2010. júl. 19. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezt nem értem, akkor terhes gondozásra sem jársz orvoshoz? szerintem ezt nőgyógyásszal kell megbeszélni, mert nem biztos hogy muszáj 2x is császározni. Ha meg kell szülni hüvely úton, akkor csak jobb lenne ismerős dokinál, nem? Ha kiderül hogy muszáj császározni (a szülés napján), akkor nyílván az ügyeletes meg fogja tenni, de ez orvos döntés, nem a miénk...
2010. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem feltétlenül lesz a 2. is császár. Függ attól, hogy mennyi idő telt el az első óta, hogy mennyire vékonyodott el a heg a méheden, stb. Sok esetről hallottam/olvastam, hogy az első császár, a 2. sima szülés volt. Úgy tudom, hogy 2 év elteltével már lehet esély a császár elkerülésére. De nem gondolom hogy ezért kellene orvost fogadnod. Ha megindul a szülés bemész, és szólsz, hogy az első császár volt, mennyi ideje, de úgy is látják majd a papírokon, megvizsgálnak, és eldötik, hogy feltétlenül szükséges-e megint, vagy mi legyen. A programozott műtét nem tudom hogy van, ha nincs fogadott dokid. De valahogy úgy képzelem, hogy akkor kapsz időpontot, bemész és szintén aki benn van, megcsinálja. Persze hogy meg kell csinálnia. Nem kötelezhet senki arra, hogy fogadj orvost.

Nekem még csak egy babám van, szintén császáros, ügyeletesnél szültem, és pozitívak a tpasztalataim, úgyhogy én sem tervezem, hogy a tesónál fogadni fogok.

2010. júl. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 10 év elteltével ismét császár lesz a héten. Nagyon vigyázni kell a belső varrattal, mert ott nem nyúlik a heg, hanem reped. 38 héten elméletileg be kell feküdni és jó ha megvárják hogy a 39 hetet betöltsd. Mindenképp beszélj erről tanácsadáson a dokival, mert valahogy be kell jutni a kórházba. Ha simán megszülöd, akkor is 90% hogy felvágják a hasad, meg kell nézni a belső varratot, ha kell összevarrják. A tanácsadáson lévő dokinak ezt tudni kell és intéznie kellene mindent. Amúgy meg kutya egy világ van, mert ha nst-re rohangálsz és nincs orvosod nehezen találni valakit, aki megnézi! Nem írtad hány hetes vagy! A császáros műtéten meg amúgy is két orvosnak kell jelen lennie - az egyiknek főorvosnak kell lenni -.
2010. júl. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért,de amit az utolsó írt,az nem igaz.

Én is császárral szültem két éve a kisfiamat,már rajta vagyunk a tesón és nekem azt mondta a dokim,ha sikerül spontán szülnöm,akkor "csak" hüvelyen keresztül tapintja be a heget,nem vagdos. Miért tenné?

Ha a heg nem bírja,azt már a szülésnél látnia kell.

2010. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez butaság, minden esélyed mag van rá, hogy természetes úton szülj. Nem kell 2 év, nekem csak 15 hónap kellett és simán megszültem, mindenféle vagdosás nélkül.

Ehhez nem kell fogadott orvos, kérdezz meg attól akihez gondozásra jársz. Ha eljön a szülés ideje tudják ők mit bírsz el és mit nem.

2010. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem kell császár, ha nincs rá ok. És az első császár nem ok. ha nem akarsz,nem fogadsz dokit.
2010. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Már hogyne jártam volna terhesgondozásra. Az sztk-s orvoshoz. Nekem nincs 80-100 ezer forintom arra hogy a dokinak odaadjam. El tudtam azt költeni másra is. Maximálisan meg voltam elégedve az ügyeletes dokival meg a szülésznővel is.
2010. júl. 20. 07:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Én eleve a kérdét nem értem!

Hüvelyi és császáros szülésnél is lehet választani: fogadott orvos vagy ügyeletes, éppen dolgozó orvos. Nincs különbség a kettő között!

Miből gondolod, hogy 2., progis scászárnál fogadnod kellene ha nem akasrz?

2010. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát onnan gondolom, hogy a progis császárnál a doki megmondja az időpontot amikor te bemész a kórházba. Az ügyeletesnél meg nincs aki megmondja. Egyébként nem bánnám, ha császáros lennék megint.
2010. júl. 20. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:
nem kötelező fogadni, de a 2. terhességed alatt fog eldőlni hogy kell e császár vagy nem. Én csak azt mondtam, hogy ezt nem te és nem is mi döntjük el, hanem beszéld meg a terhesgondozást végző dokival.
2010. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!