Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt már másnak is ilyen?...

Volt már másnak is ilyen? Első gyermekemet 2 éve áprilisban befolyásolhatatlan fájásgyengeség miatt (Oxytocint kaptam) császárral szültem.

Figyelt kérdés
Szeptemberre várom a másodikat. A kérdésem az, h mire számíthatok? Császár másodszor is, vagy hüvelyi úton is szülhetek?
2011. júl. 25. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Kórház és orvosfüggő.


Barátnőm az elsőt császárral szülte, a másodikat viszont spontán hüvelyi úton szülte meg. Ott 3 év telt el a 2 szülés között.

Unokatesóm viszont külföldön él, náluk császár után csak császár jöhet. Náluk 4 év telt el.

2011. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nővérem elsőt császárral, másodikat és harmadikat hüvelyi szüléssel hozta világra. Szóval nem lehet kizáró ok.
2011. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 év után már nagyobb az esélye, hogy összejön a természetes szülés, de valóban orvostól és kórháztól is függ!
2011. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazon orvoshoz jársz mindig, legcélszerűbb őt megkérdezni. Nekem az első normál szülés volt, a második császár (bár nem volt tervbe véve), de ha lenne harmadik, én bizony egyértelműen a császár mellett lennék...
2011. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Orvostól és kórháztól is függ.

Ha van fogadott orvosod vele kell megbeszélned mi legyen,ha nincs akkor meg majd ott meglátják,de számíthatsz rá,hogy bepróbálkoznak a normál szüléssel....

2011. aug. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

off: megírnád, hogy mit jelent a befolyásolhatatlan fájásgyengeség? Oxitocin mellett nincsenek fájások?

Én hüvelyi úton szültem, indított, oxival. EDA-t kaptam, a végére csökkentették, majd elmaradt, erős fájásaim voltak. Aztán a tolófájások már nagyon ritkán jöttek, és akkor meg már nem lehetett császározni. Így eléggé elhúzódott a kitolási szak, ill. 2 szülésznő nyomta a ki a babát. Most megint terhes vagyok, és félek, h ez ne ismétlődjön meg!

2011. aug. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem a kérdező vagyok, de nekem fél napos oxitocinos infúziótól is csak minimális összehúzódásaim lettek, reggel 7-re mentünk be, este 7-kor döntöttek a császár mellett. Ilyen is van. Ugyanilyen infúziótól hárman szültek meg közben, akikkel együtt érkeztem reggel. Túlhordtam, több mint egy héttel, azért kellett indítani.
2011. aug. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem elfolyt éjjel 1kor a magzatvíz, bementünk, de fájásaim nem voltak, ezért kaptam infúzióban Oxytocint, egyre nagyobb adagban, de így csak alig érezhető fájásaim lettek, így este 8kor császárral vették ki a babámat.
2011. aug. 9. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!