Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhes vagyok a második...

Terhes vagyok a második babával. Az előző szülésem óta 2év fog eltelni, sajnos az első baba császárral született. Kéne megint orvost fogadnom, vagy hagyjam és járja az éppen akkor rendelő dokihoz?

Figyelt kérdés
Lenne még egy kérdésem.Mostanság szült valaki Győrben dr Dúcz Renénél? Mi a véleményetek róla?Én jókat hallottam róla.de azt is mondták,hogy nála több a császár.
2011. szept. 19. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 5 éve szültem nála az elsőt most fogom a napokban a másodikat. Én imádom mert nem az a paráztatós fajta. A császárról meg pont úgy tudom nála csak ha muszáj. Persze nem mindegy miért volt neked az első császár. Nekem csomó ismerősöm szült nála nagyon keveset császározott. Nekem szülés közben volt magas a vérnyomásom, de végig nem mondott semmi olyat amivel ijesztgetett volna csak bíztatót. Egyetlen "hibája" a szememben, hogy nagyon elfoglalt, pl nst-k után mindig csomót várok rá mire le tud jönni értékelni. De ez is azt jelzi hogy jó doki. Mondjuk ha te szájbarágós beszélgetős dokira vágysz ő nem az a fajta, csak a lényeget mondja, de azt kedvesen.

2011. szept. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja amúgy ha a Lietzerbe mész ott is rendesek a dokik lelkes fiatalok, csak óriási ott a tömeg, én csak táppénzes papírért jártam oda, be sem mentem de mindig órákat kellett várni. A Dúczról még annyit, hogy van magánrendelése csanakon meg győrben is, de UH nincs nála (sztem nem is fontos mindig). A szülési tarifa pedig annyi amennyitt gondolsz nála.
2011. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Azért lett az előző császár,mert nem tágultam semmit,szombaton már kezdődtek a fájások,persze nem annyira intenzíven,aztán vasárnap már nagyon fájtak,és végül hétfőn délben sos császár,mert mint írtam nem tágultam semmit,és már a baba szívhangja is romlott.Igazából ezért.A terhesség alatt mondjuk eléggé vizesedtem,néha a vérnyomásom is felment,a végén meg már volt a vizeletemben is egy kis fehérje,de ez nem izgatott senkit.1hét túlhordás után pedig megcsászároztak.

Azért még várom mások észrevételét is...:)

2011. szept. 19. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szülésem is császárral végződött,nagyon lassan tágultam,nagyon vizes is voltam stb...hosszú vajúdás után vittek a műtőbe! 2év 3hónap lesz a két szülés között,orvost nem fogadtam,megint császár lesz,kivéve ha befordul a csontos medencébe(így mondta a védőnő) akkor meg szokták próbálni a sima szülést az orvosok!
2011. szept. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 21-22 hónap lesz a kettő között, az én dokim szerint, ha rendben lesz a szívhang, nem vékonyodik el nagyon a heg, nem lesz túl méretes baba, akkor próbálkozhatunk a rendes szüléssel.

Dúcz Renéről én is pont az ellenkezőjét hallottam, hogy addig "húzza" amíg lehet, sőt sajnos hallottam olyat is, hogy pont azért lett állítólag oxigénhiányos a baba, mert túl sokat várt a császárra. De az az igazság, szerintem, hogy ilyenkor, ha szegény szülőnek ilyen problémával ne adja isten tragédiával kell szembesülnie, hajlamos mindenkit okolni, : orvost, szülésznőt... sajnos mindenkit, és nem tudhatjuk, hohy mi állt a probléma hátterében.

Tapasztalatom szerint (mikor az elsőt szültem, pont a Dúcz René volt az osztályos főkonzulens), egy nagyon kedves, körültekintő, orvos.

Állítólag a terhesgondozóban tényleg nagyon rendes, lelkiismeretes, fiatal orvosok vannak, nagyon dícsérik a Stummer Jánost, a Busznyák Csabát és a Horváth Zoltánt. Ha épp hozzájuk tartozol körzetileg, akkor nem érdemes szerintem fogadott orvoshoz járni, bár gondolom kisgyerek mellett Neked sincs sok időd a terhesgondozóban ücsörögni. Én csak vérvételre megyek oda, de sokszor elszörnyülködöm, hogy mennyien vannak. Jó babavárást!

2011. szept. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak gondoltam leírom épp ma voltam nst-n a Dúcznál, hát nem lett valami jó az Nst, utána elküldött uh-ra kiderült hogy kevés a magzatvíz, az uh-s doki azonnal paráztatni kezdett, hogy benn kell maradnom stb, de a Dúcz megnyugtatott hogy elég ha naponta megnéz ezután, tök rendi volt elkísért mindenhova és mindenben megnyugtatott, még anyum is aki tök ijedős lenyugodott a szavaitól. Igaz én már mindenórás vagyok, de amit ő mondd az nekem szentírás. Remélem sikerült döntened kellemes babavárást kívánok

2011. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!