Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha postai úton lettek feladva...

Ha postai úton lettek feladva a papírok az egyszeri anyaságihoz, csp-hoz, akkor mennyi időn belül utalták a pénzeket? Bp. III. kerület.

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem személyes intézéssel 3 hét volt.

Szerintem így csak több lehet.

2010. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a barátnőm, egy hónapja szült,16.ker postai úton intézte egy hét múlva utalták neki az egyszeri anyaságit.
2010. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is postán küldtem a papírokat és 1 héten belül a számlán volt a pénz, az anyasági is és a családi pótlék is.

Első válaszoló: valami hiányosságod nem volt? Hivatalosan 5 munkanap belül el kell, hogy bírálják az anyasági támogatást.

2010. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

OFF


Megkérdezhetem,hogy így postai úton milyen papírokat küldtél be,részleteznéd,nekem nagyon fontos lenne!

Köszi!

2010. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Kell küldeni "kérelem az anyasági támogatáshoz"- Kincstár honlapjáról le tudod tölteni+ szem. igazolvány, TAJ kártya (tied és a babáé), lakcím igazoló kártya (tied + babáé), anyakönyvi kivonat másolata és amit a kórházban kaptál igazolást (arról, hogy hány alkalommal jelentél meg terhesgondozáson). Remélem tudtam segíteni.
2010. júl. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én azokat mellékeltem amik a kérelem utolsó előtti oldalán voltak felsorolva és amik rám értendőek voltak.


A terhesgondozási igazolás helyett a terhesgond.kiskönyvem fénymásolatát küldtem, ezügyben fel is hívtam a MÁK-ot és ott a hölgy azt mondta így is jó az igazolás helyett. És azt is hozzátette hogy ő fogja elbírálni, szóval biztos jó helyen kérdeztem.

2010. júl. 21. 05:34
 7/9 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem,hogy milyen papírok kellenek,köszönöm,hogy válaszoltatok!
2010. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A MÁK részére 07.9-én adtam fel a papírokat és 07.26-án már meg is érkezett az utalás az egyszeri anyasági.


A családi pótlék ügyben pedig 22 munkanap az ügyintézési idő.

2010. júl. 30. 10:11
 9/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat 07.19-én adtam fel a papírokat.
2010. júl. 30. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!