Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Margit kórházba (3. kerület,...

Margit kórházba (3. kerület, bécsi út) mit kell bevinni a babának?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy már ruhát sem adnak és csak napi 2-3 pelenkát, így az is vinni kell. Aki mostanában szült kérem segítsen.

Köszönöm 36 hetes kismama


2011. jún. 29. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én januárban szültem ott.Popsikenőcs,popsitörlő, 1 csomag pelenka(egyáltalán nem adnak), 2 db cumisüveg.Ruhát nekünk még adtak, hogy most mi van azt nem tudom, de biztonság kedvéért én vittem, de nem volt rá szükség.Én még ajánlok fertőtlenítős kendőt, a pelenkázóra, mert senki nem takarítja...
2011. jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2 éve adak ruhát és minden nap takarítootak, a pelenkázót is.

Cska pelust és popsitörlőt kellett vinni


[link]

2011. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát a takarítóról, csak annyit, hogy szegény szoba társam reggel ment zuhizni, és a takarító mondta, hogy jönne takarítani, a lány meg mondta, hogy jó 5 perc..Az a szemét meg januárban fogta azt rányitotta az ablakot és még magyarázott is neki...Borzasztó kedves volt mondhatom.
2011. jún. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy látom, eltérőek a vélemények. Én 1 éve szültem ott.

Ruhát adnak a babára, kis réklit, meg angolpólyát, de nyugodtan vihetsz saját ruhákat is és ráathatod. Nekünk kakis lett a kórházi ruha, de nem adtak rá tisztát, szóval behozattam ruhát. A pelenkázónál volt popsikenőcs, vatta, alkohol és hintőpor a köldökápoláshoz. Pelenkát külön nem adnak, de ha ők teszik tisztába, akkor adnak rá.

A pelenkázót tényleg nem takarítják, én vittem pelekázó alátétet.

Szóval amit ajánanék:

pelus, popsikenőcs, p. alátét. Baba ruha.

Könnyű szülést!

2011. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 30. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy az idén tartanak-e még, de régebben voltak "szülésfelkészítő" előadások (ingyen, hétfő délutánonként) Ezek inkább amolyan tájékoztató előadások, mi hogy zajlik, mire kell számítani pl. szüléskor, van szülőszoba látogatás, meg beszélnek külön a csecsemősök, újszülött ellátása, gyerekorvosi vizsgálatok a kórházban,stb. Ott adnak külön listát is, hogy mit kell bevinni. Érdemes elmenni ezekre az előadásokra, sokat lehet belőle tanulni.


Én 2006 és 2009-ben szültem ott. Pelenkát napi 2-3 darabot tud biztosítani a kórház, nem gonoszságból, csak sajnos nincs rá pénzük, nem kapnak rá külön keretet, ami van pelus, azok repiajándékok a cégektől. Ezért szokták kérni,hogy vigyenek be az anyukák pelenkát. Persze ha valaki esetleg elfelejtette, természetesen kap a gyerek tiszta pelust, addig, amíg a család nem viszi be a sajátot.

Ruhát adtak, kising és angolpólya. Én először ezt furcsállottam, de egyébként van benne ráció, könnyebb benne a pelusozás. :) De lehet bevinni saját ruhát, bár azt külön hangsúlyozták, hogy csak olyan ruhát, amit nem sajnál az anyuka. Ugyanis ha esti fürdetésnél, orvosi vizsgálatnál, vagy pelusozásnál leveszik a gyerekről a ruhát, esetleg bekerülhet a kórházi szennyes közé, nem tudnak érte felelősséget vállalni.

2011. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia, idén májusban szültem, most, amit kellett vinni az a popsikenőcs és a pelenka, no meg a popsitörlő. Ruhát adnak, réklit és angolpólyát. A pelenkázón oldalt lóg egy füfükés palackban fertőtlenítő folyadék, azt lehet használni, én vittem pelenkázó alátétet (libero-s), de jó a sima textilpelus is sztem.

Könnyű és gyors szülést!


Megkérdezhetem, hogy ki az orvosod és hogy választottál-e szülésznőt? Ha igen, kit? (csak kiváncsi vagyok) :))

2011. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Bánkuti doktor az orvosom, szülésznőt nem választottam. Neked ki volt a dokid és kinél szültél?
2011. jún. 30. 21:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Volt dokim, de végül az ügyeletesnél szültem, mert nem ért be időben önhibáján kívül a fogadott. 1,5 óra alatt megvolt a babuci. :)) Magyar Attila vezette le a szülést és egy idősebb nő volt a szülésznő, Edit, ha jól emlékszem. Ő sem volt fogadott.


Jó és könnyű szülést Neked! :)

2011. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is hamarosan fogok szülni a Szt. Margitban, most töltöttem a 36. hetemet. Második babámat várom. Első gyermekem 2009. október elején született.

Orvosom (Dr. Lévárdi Ferenc) kérdeztem, hogy történtek-e változások az első szülésem óta, de azt mondta, hogy minden változatlan! Azért konzultáltam egy ismerős anyukával is, aki most májusban szült... de szinte ugyanazokat mondta el, amiket anno én is tapasztaltam!

Szóval a babának kell vinni pelenkát, popsitörlőt és popsira kenőcsöt. A köldökápoláshoz ad a kórház kellékeket... szóval, ha ez esetleg épp nincs a szobában, akkor kérj nyugodtan. A pelenkázóra én is viszek elbobható alátétet (fertőtlenítő kendőt meg alapból is csomagolok... Amúgy szerintem ez azért alap, hogy a pelenkázót minden anyuka rendbe teszi a babája után.)

A kórházi ruha még mindig a rékli-angolpólya viselet, de lehet vinni saját ruhát a babának (én most is fogok vinni ruhát és saját babatakarót is, mert a kórházi cucctól sajnos csúnyán kipirosodott a pici lányom bőre).

Ha vmire még ezen kívül érdekel, akkor kézdezz nyugodtan!

Szívesen válaszolok :-)


OFF: Első gyerkőcnél is Dr. Lévárdi Ferenchez jártam várandósgondozásra és nála is szültem (de már előtte is ő volt a dokim). Most is hozzá járok és remélem, hogy pocakcsajom megvárja, hogy visszajöjjön szabadságról, mert nagyon szeretnék újra nála szülni. Első szülésnél Lovász Tímea szülésznő segített nekünk végig, ha lenne rá anyagi keret most is szívesen szülnék vele... de sajnos nincs.

Kolléganőm 2010. őszén Dr. Bánkútinál szült és nagyon elégedett volt :-)

2011. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!