Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi volt a motivációtok a...

Mi volt a motivációtok a szülés utáni fogyásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy hat hetes kislány anyukája vagyok. Sokat felszedtem a terhesség alatt, nagyon szeretnék visszafogyni legalább a terhesség eleji kezdősúlyomra, (már akkor túlsúlyos voltam), majd lejjebb is menni. Sok bennem még mindig a stressz az új helyzet miatt, első baba, és eddig is sajnos evéssel vezettem le a feszültségemet. Szülés után még jobban eldurvult az étkezésem. Nem szoptatok, így szeretnék belevágni a változtatásba.

Ha jó idő van, elmegyünk a babával sétálni, azt nagyon szeretjük, olyankor legalább egy órát elvagyunk. Mozgásnak kezdetnek ez is elég?

Ti mikor kezdtetek el diétázni, mozogni? Mi motivált titeket?


2019. dec. 20. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek csinos lenni, szeretnem ha a fiaim és a fejem büszkék lennének rám. (Nem hiztam semmit terhesen, de az első terhesseg előtt volt rajtam valamennyi plusz)


A séta szuper, minnel több annál jobb. Ahogy idősodik a babad lehetnek babas mozgos programok. Pl maminbaba ha szimpatikus a hordozas.


Én sokáig szoptattam és szoptatás alatt veszekyeztett terhes lettem, úgyhogy dietazni nem dietaztam, de odafigyektem mit eszem. Mozogni meg folyamatosan lehet, fokozatos terheléssel. Pl ha olyan helyen laktok, ahol vannak dombok, pár hét múlva mehetsz a dombra sétálni a babakocsival.

2019. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem elég. Mozogj normálisan, heti 3-6× teljes testes edzés+ kalóriabázis.
2019. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%
Először is kell egy életmód tanácsadás étrenddel és edzéstervvel. Keress rá Sasafitness beyond the motion, Perjes Kingával (ha nagy túlsúlyod van akkor a First step program szuper kezdésnek) közösen. Másodszor kitartás, sikerülni fog. Nekem 76 kg volt a kezdés, 95tel szültem 10 hónapja, most 70 kg vagyok, meg sem állok a célomig
2019. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ikerterhes vagyok,35 hetes.

Rajtam is boven volt plusz,es most is mar majdnem 100at mutat a merleg 😳😳 amugy senki nem mondana meg rolam 😅


Engem az motival,hogy szeretnenk meg gyereket majd 3-4 ev mulva,es ahhoz rendbe kell jonnie az egeszsegemnek. Mivel pcos+ir akadalyoz sokmindenben. Plusz anya meg mama is 2es tipusuba vannak,igy en csak akkor kerulhetem el,hogy ne legyek cukorbeteg,ha kokemenyen odafigyelek az etkezesre,meg a sportra.


Jo dolog szepnek,vekonynak es egeszegesnek lenni.


En nem szeretem a tukorkepemet.Nincsenek onertekelesi gondjaim,de sokszor nezem vissza a regi kepeimet mikor csak 55-60kg voltam. Jol ereztem magam a boromben. Ma ezt nem erzem sajnos.

Ugyhogy ha megszultem,amilyen hamar csak lehet,allok is neki a mozgasnak,plusz kokemeny dieta :)

2019. dec. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell ezt annyira szigorúan venni.Aki keveset eszik,fogyni fog.Én napi ezer kalóriával leadtam 26kg ot.
2019. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Persze heti 6x teljes testes edzés :DDDDDD a gyereked ki neveli???
2019. dec. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 khniki ***** válasza:
Dagadt voltam es idegesített, hogy nem tudtam a régi ruháimat felvenni. Mondjuk én terhesség alatt sem ettem sokkal töjbbet, csak nem mozogtam. Az első 6 hétben babakocsis séta volt a mozgás, a kontroll után elkezdtem a mummy tummy edzést.
2019. dec. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Hasonló helyzetben voltam, végül magától fogytam le, kezdem elérni a "versenysúlyom". Szerintem a szoptatástól fogyok :) nemtudom, hogy szoptatsz-e, de hátha neked is segíteni fog...
2019. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, elkerülte a figyelmem, hogy nem szoptatsz. Utolsó voltam
2019. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Nem mintha kifogásokat keresnék, de igaz ami igaz: azért heti edzéstervek mellett elég nehéz lenne a gyereket gondozni :D
2019. dec. 21. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!