Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetre szuletett baba...

34 hetre szuletett baba milyen hátrányból indulhat?

Figyelt kérdés
2020. jan. 2. 04:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

34 már nem vészes, szinte csak híznia kell.


Ha kapott tüdőérlelőt, ami hatott, akkor semmi baj. Esetleg rossz lesz a szeme.

2020. jan. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vészes annyira, mintha 28-ra született volna. A lányom 36. héten született, igazából nem is volt baj, de beszélni nem kezdett el, fejlesztésre járunk, két és fél éves múlt. A mozgásfejlödése rendben volt, de ügyetelenebbül mozgott, mint más gyerekek, most már egész ügyes. Bizonytalan mozgása volt, azt mondták ez a koraszülöttségtől van és, hogy idővel jobb lesz, csúszdára először két éves kora után mert felmenni, mászókára a mai napig sem.
2020. jan. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez fura, nálunk 36 hétre már azt mondják nem koraszülött.
2020. jan. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 a 37. héttől már nem koraszülött, a 36. az koraszülött magyarországon, és van pár ismerősöm nyugat európában, náluk is 36. heti az koraszülött.
2020. jan. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

36. még koraszülött nem számít, én is az voltam. Nekem is ügyetlenebb volt a mozgásom, imbolyogtam,kacsázva jártam, 1 éves korom után szemüveges lettem, de nem tudták megmondani, hogy köze van-e a koraszülöttségemhez.

Ezen kívül semmi hátrányom nem volt.

2020. jan. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Manapság már szinte semmilyen hátránya nincs, ha nem volt szüléskor egészségkárosodás.
2020. jan. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ketten egészségesek, harmadikuk halmozottan sérült. A túlélési esélyeik 34 héttől megegyeznek az időre született babákéval, de pl fertőzésre fogékonyabbak. Mi is így jártunk, egy kórházi fertőzés söpört végig rajtuk. Egyiküket későn kezdték kezelni, oxigénhiányt szenvedett, ebből adódóan súlyos agykárosodást szenvedett.
2020. jan. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát igen anno én is 37. Hetet tudtam, csak mostanában mondták, hogy már 36al egyes kórházakban nem minősül koraszülöttnek.

Én betöltött 37 hetes vagyok, de még most is korainai érezném, ha megszületne. Nem véletlenül 40 hét a terhesség.

2020. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Férjemnek halláskárosodása lett miatta.
2020. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fiam 34 hétre született, méhen belül lemaradt. Így egészen kis súllyal született. Dévényre jártunk, és bár még csak 1 éves múlt, de egyelőre nincs semmi gond. Nem is korrrigálják a korát, mert mindent csinál. Persze nyilván később még kiderülhet ez az.. Pl tanulási nehézség, de reméljük hogy nem lesz azzal sem gond.


Amúgy nálunk megvolt a tüdőérlelő, így neki tényleg csak hiznia kellett. Teljesen stabil volt végig. Sokkal rosszabbul járhattunk volna ha a súlya normál, de váratlan a koraszülés és nincs idő tüdőérlelőre.

2020. jan. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!