Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 héttel kisebb méretű baba...

2 héttel kisebb méretű baba mikor született meg?

Figyelt kérdés

Napra pontosan tudom mikor volt peteéres, tehát a baba nincs elszámolva. 2 héttel le van maradva a fejlődéssel 30.hét óta. Akinek elvolt maradva mikor született a baba? Túlhordta? Időre született?

Első babám császáros volt, emiatt nem engedik túlhordani és 40.heten császár, viszont ha addig beindul a szülés engedik h megpróbáljam természetesen megszülni.


38+5



#retardáció #kisebb magzat #elmaradt fejlődés
2019. dec. 20. 04:17
 1/7 anonim ***** válasza:
38+3 naposan.
2019. dec. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 41+1

Szedtem rá gyógyszert, hogy jobban nőjön, pedig nem öregedett a méhlepény

/3 hetes lemaradásban volt/

Így lett kereken 3 kg a végére.


És nem lett elszámolva nekem sem...max 3-4 nap lehetne, a fogantatás csúszása miatt, mert nem volt aktus már lehetséges időpontban.


Genetika amúgy.. ő kinn is kisebb.

Arányos, de kisebb..18 hónaposan 74-80 ruhákat hord, (ez 9-12 hónapban szokott jó lenni)

2019. dec. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
37. hétre született. Nagyon kicsinek mérték félidő utántól. 3460g-mal született.
2019. dec. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kereken 40 hétre, bár pár nappal fiatalabb is volt a terhesség hosszabb ciklus miatt. Az első ultrahangokon kisebb volt emiatt de később már nem. 24 hetesen még minden méret megfelelt, onnantól kisebb volt. 40 hétre született 48 centivel :) Szóval tényleg picike volt. Ehhez kereken 3 kg. Nem fog ezért később születni csak ha pontosak a mérések, legfeljebb pici lesz születésekor.

Első babám is 39 hét 5 naposan szültem, ott szabályos 28 napos volt a ciklusom és meg is felelt mindig a terhességi kornak a méret, ő átlagos méretű volt és UH-n sem volt "lemaradva". Szóval ha azt nézem, hogy a kicsi később fogant, egyáltalán nem jött később, mint amelyik 3,6 kilóval született.

2019. dec. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

33. hétnél kezdett lemaradozni, 2-3 héttel. Engedték túlhordani, mert méhlepény, áramlás, ctg-k rendben voltak.

Betöltött 41. hétnél indítottak. 2860 g lett, egészséges!:) A családban jellemzően 3 kg alattiak vagy körüliek az időre született/túlhordott babák is, valószínűleg alkati a dolog.

2019. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
38+2 volt. 30.heti UH-on két hét lemaradás volt.Mire megszületett már négy hét. Magától indult el. 2150gramm és 44 centi lett és teljesen egészséges. Gond volt az áramlással.Az utolsó egy hétben már semmit nem gyarapodott.Holnap lesz két hónapos és már 3300gramn ☺️
2019. dec. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Leírom a végét hátha valakit érdekel.

A kiírt császár előtti éjjel beindult a szülés (pont betöltött 39.hét), nagyon örültem neki hogy megpróbálhatom természetesen megszülni. 14 órát vajúdtam, de nem nagyon tágultam illetve burokrepesztest után leesett a szívhang így császár lett.

2810g 51cm teljesen normális méretek szóval annyira nagyon nem volt elmaradva...

Egészséges gyönyörű kislány :)

2019. dec. 28. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!