Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatotok a faros...

Tapasztalatotok a faros szülésről természetes úton, lehetséges?

Figyelt kérdés
Mert most vagyok 25 hetes és az orvosom azt mondta hogy faros a gyerekem, a második már , és azt mondta meg lehet próbálni normál úton megszülni, de szerintem elég veszélyes. Tapasztalatok, tanácsok.
2010. júl. 21. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mint írod, a második babád, így már nincs akkora veszélye annak, hogy bármi probléma adódna. Első babánál még óvatosabbak, ritka, hogy faros babát simán engednek szülni, hisz ilyenkor még eléggé kemények az ízületek, nehezebb a tágulás és ugye a baba feje se tud segíteni annyit, mint ha fejjel előre bújna ki. Egyébként meh a 25. héten kár ezen aggódni, sok baba még csak a 32. hét körül fordul be, szóval még van idő és hely is arra, hogy megfelelő pózba álljon!
2010. júl. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha elég kicsi( 3kg alatt van és a feje sem túl nagy) és második baba akkor lehet:) De azért jó ha tudod, ne legyél olyan balga mint én,hogy erőlteti ezt,mert irtó veszélyes, veszélyesebb mint egy sima rutin császár.

Én is erőltettem,első baba volt, hát nem akart befordulni,én meg elkezdtem győzködni a dokit,hogy menni fog az.Elmérték a súlyát is,azt sem tudták,hogy téraránytalanság van előtte, ha ott nem derül ki, ott marad a kicsim (4kg volt majdnem én meg túl szűk csontú)...szóval feleslegesen ne kockáztass,mert nehéz nagyon,hogy először kicsúszik a teste, akkorra már hulla vagy és a legnagyobb erő a fejéhez kell, de ott meg sietni kell,mert o.h léphet fel és akkor kampecdolores:S Szerintem nem jó a hüvelyi így, ráadásul ha nem sok hüvelyi farost vezetett a doki akkor plusz sok százalékkal emelkedik a veszély lehetősége:S

2010. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég veszélyes,bár nem vagyok orvos.Én tuti nem szülnék igy természetes uton! A legfontosabb a baba épsége!Nem?

Nagyanyám apukámat 1954-ben természetes uton szülte meg ugy,hogy apum faros volt!! Ugyhogy lehetséges ,de szerintem nagyon veszélyes. Én is császárral szültem,mert nem tágultam,szegény babám igy is szenvedett,képzeld el mit kéne ösze-visza szenvednie ha popoval akarna születni.


Ja,amugy ha 25. hétben vagy még simán befordulhat!!!!!!!!!!:)

Könnyű szülést neked!!:)

2010. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy első babám óriási volt 4400 g és 60 cm, és a mostani sem sokkal kisebb a doki szerint, tehát akkor így nem sok esélye van a normál szülésnek. Azért is szeretnék normál után szülni,mert az első is gyorsan ment és nincsenek rossz emlékeim. Inkább a császártól tartók most egy kicsit. De amúgy az én babám nemrégen fordult meg farosra, lehetséges hogy még visszafordul?
2010. júl. 21. 13:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Mint írtam,bőven van helye és ideje is befordulni. Nekem, ahányszor csak nézték,mindig máshogy feküdt, volt faros, me haránt is feküdt, aztán a 32. hétre befordult és onnan már nem moccant :))) A dokid biztosan nem engedné, hogy simán szülj, de a második m gondolom vezetett már jó néhány szülést, tudja, hogy hogyan zajlik egy faros szülés. Ha első lenne, biztosan nem engedné a sima szülést, de a második, kicsit más. Egyébként semmivel se veszélyesebb, mint a fejvégű szülés... Amíg nem volt uh, bizony nehezen volt megállapítható, hogy hol a baba feje, addig nagyon sok faros szülés volt. A legtöbb ugyanúgy zajlott, mint a normál, csupán tovább tartott maga a tágulás, hisz a baba feje nem segített a csontokat szétnyomni.
2010. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

még úgy a 37. hétig simán megfordulhat. persze ha nagyon nagy baba, akkor nehéz dolga lesz:)

az én férjem otthon született, farral, egy óra alatt, pedig első gyerek volt. anyósom felébredt éjjel, hogy görcsöl, a falu túlvégén volt a telefonfülke, hívtak mentőt, elfolyt a víz, mire kiértek kb 20 perc múlva, kezében volt a férjem! szóval minden lehetséges, légy optimista, de ha nem javasolják, ne erőltesd, első az egészségetek!

2010. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Hát én első babát simán megszültem farosan. Nem volt gáz, mikor kijött a feneke, akkor kvázi kirántják, átforditják. Se én, se a doki nem akart császárt egy pillanatig se. Mivel nem volt tapasztalatom, azt gondoltam, minden vágás lassan gógyul. Következőnél rájöttem, hogy a sima szülés milyen hawaii, mintha meg se vágtak volna. Másnap szaladtam :-)

Annyi, hogy farosnál nagyobb a vágás és mindenképp vágnak, tehát picit kellemetlenebb utána pár napig (rohadt sz.r ...). De a császár se jobb ennél és pláne nem kockázatmentesebb.

Én csak akkor kérnék császárt, ha nagy a baba, de ha tudom, hogy elsőre a nagy baba se volt gond, akkor tuti megszülném simán.

2010. júl. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mikor szültem, volt egy csaj, akinek a második faros, természetes szülése volt. Az első 10-12 évvel ezelőtt. A mostani 3kg felett volt, megszülte, és 1-2 öltése lett csak. Nekem egyet se sikerült természetesen, szerintem adottság kérdése, hogy ki, mennyire tágul. De mindenáron nem kell erőltetni szerintem se, nehogy baj legyen.
2010. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia Nekem 29.héten még faros volt a baba 32.hétre megfordult....van esély még bőven rá
2010. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 9,5 hónapja szültem meg farosan a kislányomat. Első baba, 3,5 kg-mal született...Nem volt gond a szüléssel, bár csak azért mertek "belemeni", mert kicsinek tippelték a súlyát (3200 g-nak). Megkérdezték, hogy milyen magas vagyok (170 cm), aztán legyintettek és sokat sejtetően mosolyogtak, ekkor már nyilvánvaló volt, hogy természetes úton kell megszülnöm. A nemiszervénél volt egy vérömleny a nagy erőlködés miatt (ő is küzdött), ami elmúlt kb. 1 hét alatt. Ez valszeg a fején lett volna, ha az jön először.

A farfekvésű, farosan született csecsemők csípőproblémái gyakoribbak, de jobban oda is figyelnek erre a dologra az ortopéd orvosok, ha említed, mi a helyzet.

A székesfehérvári kórházban nem császároznak automatikusan faros baba esetében. az egyik válaszoló említette, hogy a második babája normál fekvéssel született és Hawai volt, remélem, nálam is úgy lesz :)

2010. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!