Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a császáros heg...

Mennyire fáj a császáros heg kitapintásos vizsgálata a természetes szülés után?

Figyelt kérdés
Tényleg olyan nagyon fájdalmas a szülés után ez a hüvelyi vizsgálat? Vhol olvastam, hogy altatásban vagy érzéstelenítés mellett végzik. Hogyan zajlik ez le?
2011. nov. 15. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem altatásban végezték volna. De sajna a második is császár lett, így ezt nem tapasztaltam meg...

2011. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocs, off lesz:

ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ. Erről még nem is hallottam. Nekem az előző császáros volt, és most ott tartok, hogy bármikor szülhetek. Sima szülést szeretnék. Ha sikerül simán szülni, akkor van egy ilyen hegvizsgálat?????? A dokim még nem is említette? Tényleg fáj? Mit csinálnak ilyenkor?

2011. nov. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
No és mikor? Egyből szülés után, vagy hagynak kicsit babázni?
2011. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nekem az első császár volt. A második terhességemnél mondta a doki, hogy megpróbálhatjuk simán is, de akkor max. 5-6 órát engednek vajúdni (a heg miatt, hogy ne legyen baj). Ha ez idő alatt megszületik a pici, akkor engem rögtön elaltatnak és kézzel (!!!!) benyúl az orvos a méhembe és úgy tapintja ki a heget belülről, hogy biztos nem sérült-e meg a szüléstől. De sajnos 3 óra alatt alig tágultam így megint császár lett. :-(
2011. nov. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy rögtön a szülés után végzik a heg vizsgálatot, de nekem a doki nem említette, hogy ez annyira fájdalmas lehet, hogy altatni vagy érzésteleníteni kell.

Akkor meg már szinte mindegy. Vagy nem? Én a babával szeretnék szülés után együtt lenni (közvetlen). Szinte csak ez motivál a természetes szüléshez. De ha ugyanúgy nem leszek vele, mint császár után, akkor nem erősködöm másodszorra a természetes szülés megpróbálása mellett.

2011. nov. 15. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nekem a doki azt mondta, hogy ha minden jól megy, akkor hagy babázni. De nem említett altatást...stb.

2011. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szülés utáni belső vizsgálat tényleg fáj - nagyon. Bár én nem császáros voltam elsőre sem, de a doki úgy döntött, hogy meg kell vizsgálnia rögtön a szülés után. Már készítették is a fájdalomcsillapítót ehhez, de én elutasítottam (kényszeresen féltem minden "vegyszertől" a szoptatás miatt), így megvizsgált a nélkül. Nagyon fájt, mert benyúlt egészen a méhembe, de ki lehetett bírni. És korántsem volt hasonló a szülési fájdalomhoz. Csak ez már nagyon kellemetlen, mert kifáradsz és a baba is kint van már, szóval nincs hozzá türelmed.

Remélem, hogy sikerül természetesen szülnötök egy császár után (bár én még nem hallottam, hogy sikerült volna valakinek), mert azt az érzést, ahogy a kicsi kibújik és meglátod a pici popsiját - érezni kell!!

2011. nov. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok,



nekem első császár volt,masodik sima szules 3 evre rs.Altattak kozvetlenul szules utan a vizsgalathoz.Semmit nem erez az ember.

2011. nov. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akiket altattak, mennyivel a szülés után ébredtél fel? A babát utána megkaptad? Meg tudtad szoptatni?
2011. nov. 17. 12:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Én most már túl vagyok rajta. Sima szülés lett. A hegvizsgálathoz nem altattak, csak érzéstelenítettek. Kb 1 perc az egész. Nem volt vészes. A dokim mondta, hogy nem altatna, hogy babázhassak, cserébe rossz lesz egy kicsit. Hát nem volt vészes és babázhattam utána kedvemre. :)

Remélem neked is összejön.

2011. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!