Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Halálra vagyok rémülve!...

Halálra vagyok rémülve! Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Február 6-ra vagyunk kiírva, ami még egy hónap, de az elmúlt 3-4 napom konkrétan pánikban telt. Biztosan az is közrejátszik, hogy 2 hete nem dolgozom és kezdek becsavarodni itthon egyedül a gondolataimtól. Egyre nehezebb az élet a pocakommal is. :)

Sosem feküdtem kórházban és nem is voltam bent 3-4 óránál többet. Félek a kórháztól, a közegtől, a fájdalomtól, attól, hogy egyedül leszek amíg haza nem engednek. Illetve egy rakás idegennel. Már most megalázónak érzem a szülés élményét és egyszerűen csak átugranám ezt legszívesebben. Bár már jönnénk haza a kislányunkkal.

A fogadott szülésznőnk azt mondja ez teljesen normális. Kevés az olyan első babás anyuka, aki nincs tele félelemmel és ígéri, hogy ő mindent megtesz, hogy segítse a bentlétemet.

Rátok is rátok tört olykor a pánik? Hogy vészeltétek át az ilyen szempontból nehéz napokat és utána milyen volt a szülés? Rosszabb, vagy jobb, mint amire számítottatok?



2020. jan. 8. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez azért nem olyan kórházi tartózkodás, hiszen nem betegség, hanem egy teljesen természetes dolog miatt mész be. Lehet szép élmény is, kérdezz rá, hátha van fizetős egy ágyas szoba. De a szobatársaknak is meg van az előnye. Fájni fog, az biztos, de nem hiába való fájdalom :)
2020. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem kevesen vannak, akik nem élik at ezt a pánikot, magam is így voltam vele. Amikor bekerültem (előtte nap bogtem is felelmemben) , arra gondoltam, hogy végre benne vagyok egyrészt, másrészt meg bíztam benne, hogy az orvosom és a szulesznom segíteni fognak, tudják, mit kell tenni.

Nem tudom, te mennyire bízol bennük? Miért gondolod, hogy megalázó lesz a szülés? Hol fogsz szülni?

2020. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is voltak hasonló gondolataim...

Elsö lányomat 2 héttel túl is hordtam így állandóan hülye gondolataim voltak.

AZtán bementem sok idöm nem volt 4 óra alatt meglett a lányom, eleve 3 perces fájásaim voltak csak.

Dèlben született meg a lányom és tényleg rossz volt, hogy a férjem ott hagyott este(én sem voltam még korházban elötte soha sem), de mindenki nagyon kedves volt, és minden szuper volt. Lányom egy álom baba volt, habár iszonyat éhes, így már a korházban adtam neki elötej pótlást. Második gyerekem születése még gyorsabb és egyszerübb volt.


Amit tudok ajánlani, nem csak a szülésre hanem az egész gyerek nevelésre, hogy legyen ami legyen, befolyásolni ezer dolgot nem tudsz, és ezeken gondolkodni felesleges és butaság is. Ne akarj mindent perfektre és ne akarj mindent minta szerüen csinálni. Csinálj mindent úgy ahogy neked jó és fogadd el amit az élet eléd tesz.

2020. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Én egyáltalán nem idegeskedtem egész terhességem alatt ezen. Amikor pedig az orvos azt mondta hogy másnap feküdjek be a magas vernyomás miatt engem ott olyan idegesség fogott el hogy az hihetetlen. A kórházban vették fel az adataimat én meg sírtam végig. Kb olyan voltam mint aki a hálálára készül. Aztán sürgősségi császár lett még aznap, tehát össz vissz 4 napot voltam bent, 5.nap mehettünk haza. Na az egész időszakot végig sírtam hogy mehessünk már haza. Nekem ez nagyon rossz élmény maradt. Kívánom hogy neked jobb legyen :)
2020. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Közel 4 éve szültem, fájdalmas volt, de életem legszebb élménye és az a 6 óra fájdalom semmi ahhoz képest, hogy egy gyönyörű, okos kisfiút kaptam cserébe. Ennek ellenére rettegek a szüléstől. Vasárnapra voltam kiírva a tesóval, hát még nem úgy tűnik, hogy ki szeretne jönni. Szerintem pont azért, mert annyira félek...
2020. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Ugyan így voltam, de ott már, két fájás között nincs idő ilyeneken gondolkodni.. Utána meg ott az a csöpp kis élet, akkor még már csak rá tudsz koncentrálni. Addig kell kibirni agyalás nélkül (én veszélyeztetett terhes voltam, 6 hónapom volt túlaggódni a dolgokat, az utolsó 1-2 hét volt a legrosszabb)
2020. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Én a terhességem elején nem féltem. Aztán ahogy telt az idő egyre inkább féltem a fájdalomtól de tudtam hogy a babámért teszem. Sajnos a vége koraszülés lett 33 hétre,altatásban végezték de másnap mikor felébredtem minden porcikám fájt főleg a hasam amit még jól meg is nyomkodtak ráadásul az előzmények miatt nem tudtam azt sem hogy a babám él-e vagy sem.

1 hónapig voltunk a koraszülött osztályon. Borzalmas volt és az idő mintha megállt volna. A lelkem jobban fájt mint a testem.

Bárcsak normális szülésem lehetett volna. Ne félj,bár ugyis fogsz,de mindig a babádra gondolj és arra hogy ez egy teljesen természetes dolog. A szülés nem megalázó. Pár nap a kórházban a babáddal,hamar eltelik majd.

2020. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mindaddig nem voltak ilyen gondolataim, míg egyik este be nem mentem a kórházba, jóslófájásokkal amik nem akartak elmúlni. Közölte a doki, hogy ha jóslófájásokkal tágultam ki 5 ujjnyira, akkor valamit nagyon jól csinálok.


Én remegve, fal fehéren kérdeztem, hogy de ugye haza mehetek, mert én még erre nem vagyok felkészülve és semmi cucc nincs nálam, én ezt nem így terveztem, én azt hittem csak jóslófájásaim vannak.


A doktornő a vállamra tette a kezét, és azt mondta "kedves xy. Nemsokára megszületik a gyermeke, és innentől kezdve semmi sem úgy fog történni, ahogy eltervezte, jobb ha ehhez már most hozzászokik"


Valami megnyugtató melegség járta át a lelkem, és minden félelmem elszállt.


(Nyíregyháza, jósa András kórház, ügyeletes dokinál szültem, nem volt orvosom)

2020. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Én nem parázok, sőt alig várom. Nem érdekelnek az idegen dolgok, a kellemetlenségek.
2020. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem féltem,pedig az utolsó heteket a kórházban töltöttem magasvérnyomás és toxémia gyanú miatt,de tudtam , hogy minden oké lesz. Kb.31 órát vajúdtam,majd császár lett. Őszintén szólva egyáltalán nem a császár meg az órákig tartó folyamatos fájdalom volt a gondom,hanem a babám születése utáni időszak. Legszívesebben újra végig csináltam volna a 31 órát,ha lecserélhettem volna, az első felállás fájdalmát erre. Na az volt a rossz nem a vajúdás. Alig vártam, hogy mehessek haza,mert semmit sem tudtam pihenni. Otthon már ment valamennyire ment. Ráadásul látogatási tilalom volt és annyira ellenőrízték, hogy még az apukák sem jöhettek be. Szobatársaimmal( 1 császáros 1 természetesen szülő) elosztottuk egymás között a feladatokat. Pl. hogy ki megy ki a boltba, addig ki vigyáz a gyerekekre. Volt, hogy 3 síró babát ringattam egymás után még az egyik anyuka boltban volt,a másik meg vizsgálaton. A kényszer nagy úr...Beadni nem igazán lehetett őket, mert, akkor rögtön jött az, hogy nem mehetünk ki az épületből,mert behozzuk a bacikat,ha meg hazudunk, akkor nem tudnak értesíteni,ha valami baj van a babával, szóval oldjuk meg egymás között... fantasztikus volt. Megoldottuk. Szintén februárban szültem. Amikor haza mentünk megetettem a lányom és aludtam egy jó 4 órát. Most is babát várok,de most sincs bennem félelem. Lesz,ami lesz. Úgy gondolom, hogy felesleges lenne túl izgulni,úgy sem mi irányítjuk az eseményeket.
2020. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!