Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első gyermekemet természetes...

Első gyermekemet természetes úton szültem, most viszont program császárom lesz és nagyon félek! Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira szörnyű? Ahogy olvastam róla,a sírás kerülgetett. Császár után nem is tölthetek el 2 órát a babámmal,mint normál szülés után? Vagy hogy van ez? Apuka mikor láthatja? A felépülés is aggaszt,nagyon félek.
2014. júl. 30. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, nyugi. Nekem mindkét gyerekem programcsászárral született. (A másodiknál picit már drukkoltam is, hogy az legyen.)

Voltak apróbb kellemetlenségek, de távolról sem volt rémtörténet. Semmit, de semmit sem éreztem a műtétből, kivéve egy kis mocorgást, rángatást, ahogy kivették a gyereket, de ez még kellemetlen sem volt, nemhogy fájdalmas. Persze a seb fájdogál egy darabig, és az első felkelés rossz, de aztán bele lehet jönni. Harmadik napon már törökülésben szoptattam a fiam. Nyilván alkati kérdés is a felépülés, de azért szerintem egy kicsit hozzáállás kérdése is.

Az, hogy a baba mikor és meddig van veled, ez kórházfüggő. A SOTE I-en jelen lehet a műtétnél az apuka, ő viheti el a méricskélésre, mosdatásra, egy kicsit az anyuka is megkapja, de aztán elviszik. Egyszer még odahozzák, aztán véglegesen másnap lehet az anyukával, a csecsemőosztályon.

Hozzáteszem, ezek 5 és 7 éves tapasztalatok, lehet, hogy azóta véáltozott a protokoll.

2014. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak becsapni; amikor az érzéstelenítő hatása elmúlik, az elég rossz. De ki lehet bírni, nem olyan vészes, és másnapra már sokkal jobb, csak nem szabad elhagyni magad, egész nap feküdni; kell mozogni, sétálgatni.
2014. júl. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sógornőmet múlt héten császározták. Mivel a klinika bababarát, a gyereket rögtön berakták a szobájába, és ott is hagyták...nem hiszem, hogy császár után ez jó ötlet, szegény totál kivolt, ugye megmozdulni sem lehet, és nem is tudsz utána
2014. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem programozott császárom volt, semmi rosszat nem tudok mondani, csodálatos élmény volt :)

De minden nagyon kórházfüggő. Nálunk természetes szülés esetén is csak 1-2 óra elteltével hagyják a babát az anyukánál. Császárnál meg tényleg nincs "értelme", mert az érzéstelenítő miatt min. 8 órán át a fejed sem emelheted. Persze megsimogathattam, puszilgathattam a műtőben, és délután 2kor tehettem először cicire. De csak fél órát volt ekkor nálam.

Nálunk nagyon kedves a műtős személyzet, ez is rengeteget számít. A felépülés gyorsasága is függ a kórháztól. Minket "felállítottak, sétáltattak" 12 óra elteltével, így nagyon gyorsan felépültünk. Először tényleg fájdalmas, de nem kibírhatatlan. A varratszedés után pedig már semmi bajom nem volt, semmim nem fájt.

Nálunk az apuka a műtő előtt lehet, megfoghatja a babát.

2014. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még csak első babámat várom, a héten indítanak ha nem akar kibújni a lurkó. Tapasztalatom nincs, de mivel sokan mondták, hogy indításnál gyakori végkimenetel a császár így utána néztem, hogy nálunk, hogyan is megy. (MÁV)


Bevisznek a műtőbe, ahol megkapod a spinalt, ezután kiveszik a picit, megmutatják neked és kiküldik méricskélésre. A legjobb, hogy apa körülbelül 3-4 méterre áll tőled egy üveg mögött így végig látjátok egymást, és lehetőség van arra, (ha apa is akarja) hogy az ő mellkasára tegyék a kicsit miután ellátták. Addig téged a műtőben összevarrnak és elrendezik a szükséges vizsgálatokat. Ezután visszakerülsz abba a szobába ahol vártad, hogy sorra kerülj (ez még a szülőszobán belül van) itt eltöltesz 2 órát a picivel és apával. Ezután kerülsz fel a szülészetre. Nálunk úgy tudom első éjjelre elviszik a kicsit, de ha kéred veled is maradhat.


Persze ez mind kórház függő. Sajnos a többiről nem tudok neked írni, mert mint mondtam nekem még nem volt szülés élményem.


Sok sikert neked, és kitartást!

2014. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én két természetes szülés után a harmadikat szültem császárral. Nem volt olyan vészes. Én megkaptam a babát az őrzőben a műtét után. Velem volt, szoptattam is. Nem volt egyszerű, de csak deréktól lefelé nem éreztem semmit, és segítettek a szülésznők. Ezután őt elvitték, engem a kórterembe toltak, és átraktak az ágyra. 6 órakor született, és 12 kor már behozták a szobámba, mert "nem bírtak vele". Még elvitték később, de reggel 6 órától én gondoskodtam róla. Nem mondom, hogy könnyű volt, de az akarat csodákra képes. Egyébként minden mozdulatot csak elkezdeni volt nehéz. Miután hazajöttünk rá két hétre már a játszótéren voltam a három gyerekkel.
2014. júl. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtetem, hogy Apa végig velünk volt a műtőben, Ő fogta meg először, és tartotta az arcomhoz.
2014. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!