Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik olyan, hogy a kismama...

Létezik olyan, hogy a kismama bemegy első babánál a kórházba jósló fájásokkal, az ügyeletes doki megállapitja, hogy elindult a szülés, de a fogadott szülészdoki szerint meg a szülész nem indult e?

Figyelt kérdés
Létezik olyan, hogy a kismama bemegy első babánál a kórházba jósló fájásokkal, az ügyeletes doki megállapitja, hogy elindult a szülés, de a fogadott szülészdoki szerint meg a szülész nem indult el, később az egészből végén télleg szülész lesz vagy a kismamát már nem engedik haza vizsgálat után?
2020. jan. 19. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Na, kérlek, középső fiamnál, brutál fájással mentem be a legközelebbi kórházba. Közölte velem vetkőzzek, beöntés stb, itt ma szülés lesz. De nekem a kórházam és az orvosom 50 km-re megyeszékhelyen van, hát jól beparáztam, mert van egyéb szervi bajom és nagyon féltettem az életünket ebben a kiskorházban. Kérdeztem ugyen mennyi diőm van még, azt mondta lehet 1 óra, lehet pár óra, de itt éjjel szülés lesz. Kikönyörögtem, hogy menni akarok az orvosomhoz. Nem vagyok hisztis, de ott rámjött a félelem miatt. azt mondta oké, de csak akkor enged el, ha biztosan oda megyünk. Megígértem. Adott papírt, hogy saját felelősségre csakis a papíron szereplő kórházba mehetünk. Hát kicsit féltem az úton, mert mi van ha....aztán ugye az én hibám minden. No odaértünk, addigra már alig fájt. Nem hazudok, sorra vizsgált az osztály összes orvosa és szülésznője :) Nevettek, hogy mire is alapozta ezt a doktorúr. Itt aztán tutira nem lesz szülés. De ugye a felelősség miatt bent kellett tartaniuk. 5 napig feküdtem bent , smemi sem történt! Csütröötökön hazaengedtek, hogy húsvétkor legyek otthon, itt nem lesz szülés. De azért pénteken egy nst-re menjek vissza. Ez így is történt, péntek reggel visszaautóztunk, nst rendben, ott én szóltam, hogy vmi viszont most nem okés. Ez most más. Valami lesz. Azt mondták semmi gond , megvárja a húsvét lezajlását a baba. Hazaautóztunk 50 km. Negebédeltem és elfolyt a magzatvíz! Úgyhogy vissza! Szóval kb nekem mindenhol benézték ezt a szülés dolgot :) Pénteken délutén megszületett a fiam. Azóta is utál autózni :9 :) :)
2020. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
36 hetesen kerültem kórházba enyhe vérzéssel és alhasi görcsökkel. 3 nappal korábbi vizsgálaton szinte teljesen zárt voltam, ekkor már 1222 volt a méhszájértékem. A végén már 3 perces fájásaim lettek, bent voltam a vajúdóba, aztán az orvosok összedugták a fejüket, hogy mi legyen. Úgy döntöttek, hogy még nem kéne szülnöm. Kaptam gyógyszert, mivel felment a vérnyomásom és a kisfiam szívhangja se volt valami fényes, aztán vártak az orvosok, a fájások abbamaradtak, aztán végül nem szültem meg. De haza már nem engedtek, ugyanis toxémiát diagnosztizáltak, de ez sem érdekelt senkit, bent feküdtem az osztályon, folyamatosan vérnyomáscsökkentőt szedtem, mérték a vérnyomásomat, aztán végül másfél héttel később szültem.
2020. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz en mar a masodikat vartam igaz en mar 1hete bent voltam a korhazban mas okbol de egyik este akkora fajasaim voltak doki meg is vizsgalt de azt mondta hogy joslokkal nem lehet szulni masnap reggeli nst a gep is jelezte hogy mekkora fajasaim voltak. Meg aznap a foorvosno ki irt masnapra a csaszart (csak azzal lehetett volna ugy is meg a baba). Ez pont aznap toltottem a 38hetet.
2020. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál 40+2 hetesen mentünk be a kórházba, alig tudtam menni, iszonyúan fájt a derekam és görcsöltem. Megállapították, hogy jósló, de haza nem engedtek. Majd bele pusztultam a fájdalomba. 3 nap múlva szültem, ami maga volt a csoda. Utólag kiderült az előző napokban vesegörcsöm volt. Bent feküdtem mikor ismét jeleztem, hogy belepusztulok...az ügyeletes orvos hívta a fogadottat, hogy beindult a folyamat. Az orvosom szerint be fog, még sok idő! Amint ezt kimondta elfolyt a magzatvíz és 4 óra múlva megszületett a kisfiam.
2020. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engem szerdán megvizsgált a főorvos, közölte, hogy még hetek múlva lesz szülés (másnapra voltam kiírva), szerinte konkrétan a 43. hét is belefért volna, mert biztos rosszul tudom az utsó menstruációm időpontját (aligha, mindig írtam a telefonomba), meg a 12. UH-t is biztos elmérték, így rossz a kiírt dátum. Azon a héten szombaton megszületett a kisfiam 4 kilóval és 56 centivel.
2021. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze bementem joslókkal az esti ügyeletes úgy ment aludni “ itt ma baba lesz!”. Aztán reggel jött be a szobámba , hogy mi van hol ez a baba? Haha elmúlt aztán megint visszajött a fájás és már ment a licitálás mikor szülök. 5 napig néztek jöttek a fájások meg mentek is néha aztán valaki burkot akart repeszteni , de a másik nem végül békén hagytak és hazaengedtek péntek délután. Persze másnap mentem vissza és megszületett a kisfiam , de vicces volt az előtte hét. Ráadásul ugyanaz a josló kezdődött csak az egyik fájásnál elment a víz, így kaptam oxit és megszültem <3 a licitálás jó volt elterelte a figyelmem így jó emlék is maradt :)
2021. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első gyerek, nulla tapasztalat, bementünk az ügyeletre vérzéssel, ctg 3,5 percenként mutatott összehúzódást, amit nem érzékeltem fájdalomként, méhszáj ujjnyira nyitva. Hazaküldtek, hogy nem indult be a szülés. Öt óra múlva megint a kórházban voltunk, akkor már a csillagokat láttam a 2,5 percenként érkező összehúzódások alatt. Megvizsgáltak: méhszáj teljesen nyitva... Ennyit a be nem indult szülésről.
2021. aug. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!