Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért vajúdik valaki napokig,...

Miért vajúdik valaki napokig, más meg csak pár órán át?

Figyelt kérdés
3 napig vajúdtam sűrű és erős fájásokkal mire megcsászároztak.. Barátnőm pedig 8 óra alatt világrahozta a babáját... Előtte még jóslói sem voltak. Magas a fájdalomküszöböm, de 3 nappal később már be is ájultam a fájásokba. Pedig elvileg a baba is jó helyzetben volt.
2020. jan. 23. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Genetika.
2020. jan. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

Miért nől valaki 180 centiste más meg 165re?

Ennyi értelme van a kérdésnek

2020. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Soktényezős a kérdés, nem csak genetika. Pszichés okai is lehetnek a tágulás lassulásának, akadályozásának, ahogy biológiai okai is, nem csak genetika. Érdekes történeteket olvashatsz erről itt: [link]


(Azt nem értem, hogy pl. a 2-es válaszoló miért szól hozzá ilyen stílusban? Miért terjed ez a bunkóság a fórumokon?)

2020. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes ezen emészteni magad. Nagyon sok minden lesz még, ami nagyon nem úgy fog alakulni a gyerek körül, ahogy eltervezted. Én is 3 napot vajúdtam, majd császár lett. Idôvel megbékélsz majd vele.
2020. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

"nől" :))


Genetika, kórházi stressz, rövid köldökzsinór, fájásgyengeség(ez milyen idióta szó... Fájni fáj, de nem tágul).

2020. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 21 órás volt az egész és utólag belegondolva azért, mert amikor már nyomhattam volna (a szülésznő szerint egy bizonyos időben hagynom kellett volna hogy “engedjem” a nyomást - de még bőven a kitolás előtti órákban), akkor bénáztam és nem csináltam úgy ahogy kellett volna. Szerintem a “bénázás” is közre játszik. Én nagyjából a kitolásig nem voltam biztos a dolgomban, nem biztatott a szülésznő sem hogy jól csinálom, úgyhogy szerintem nekem ezen is múlt.
2020. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne is mondd, anyukámnak tesóm is meg én is meglettünk 8 és 5 óra alatt. Remélem genetika és én is szerencsés leszek, mondjuk szerinte azért mert gyógytornászként ő tartotta a terhestornát és minden nap csinálta. És egy csak 3 kg körüliek voltunk mindketten.
2020. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg genetika, nekem hetekkel korábban elkezdett kinyilni mindkét terhességemnél a mehszaj, az elsőnél 2 ujjnyi volt mikor szülni mentem, másodiknál 3.5(!) ujjnyira nyitva volt már, és csak a heti Nst-re és vizsgálatra mentem, de a doki már nem engedett haza, burkot repesztett. 20 perc után jött az első fájás, onnantól 55 perc múlva már meg is született a kislányunk. Tehát burokrepesztes után 1 és negyed óra volt összesen.. Ha otthon folyik el a víz, valószínűleg be sem érünk a kórházba
2020. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!