Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki sok órán át vajúdik...

Ha valaki sok órán át vajúdik de nincs fogadott orvosa kérhet császárt vagy adnak fájdalomcsillapítót?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 17. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
császárt természetesen nem kérhet, de fájdalomcsillapítót igen, de még a kitolási szakasz előtt.
2016. ápr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérni bármit kérhet, de természetesen azt kapja, amit épp jónak látnak. A császár tuti csak nagyon indokolt esetben jöhet szóba.


A "sok óra vajúdás" egyébként is relatív, főleg első babánál nem ritka a 24 óra sem...

2016. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden függ az adott helytől is. Nálunk simán hagynak vajúdni több mint egy napig is, fájdalomcsillapításként nospat adnak, meg valami bódítószert, de egyik sem használ szinte semmit. Epiduralis nincs, csak ha valaki előre meg tudja beszélni egy aneszteziológussal és a nőgyógyásza is beleegyezik és ráér az aneszteziológus, de ez évi talán 1-2 eset. Császárt indokolt esetben csinálnak csak, az nem elég ok, hogy valaki sok ideje vajúdik. Kérdezz rá, hogy nálatok mi a szokás.
2016. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalomcsillapítást kérhetsz,de nem 100% hogy adnak is.Ahol én szültem,ott nincs semmilyen fájdalomcsillapításra lehetőség.
2016. ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha megírod, hogy hol fogsz szülni, nagyobb az esély, hogy konkrét választ kapsz, helyileg mi a szokás.
2016. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk csak nappal van aki ad érzéstelenítőt nekem meg éjjel indult a szülésem. Hiába volt fogadott orvosom. Reggel 8-ra 8 centinél jártam így ha kértem volna se kapok szerintem már.

A császár nem kérésre működik.

2016. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Császárt az sem kérhet, akinek van fogadott orvosa. Sőt, akkor sem biztos, hogy császár lesz, ha a fogadott orvosa azt látja jónak. (osztályvezető főorvos dönthet másképp).
2016. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Mivel Magyarországon a terhes nem választhatja meg, hogy simán vagy császárral akar szülni, így ha nincs rá indok, nem fognak megcsászározni. Az, hogy van-e fájdalomcsillapításra és lehetőség és milyenre, az kórházfüggő. Nálunk van epidural és mindenkinek jár, aki szeretné, ill. az orvos is úgy ítéli. Na meg persze akkor, ha ráér az anesztes.
2016. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
több mint egy napja vajúdtam, teljesen ki voltam már. Már a császárt is emlegettem, de arról szerencsére lebeszéltek. Fájdalomcsillapítót nem kaptam. De akkor már csak öt óra volt hátra a 36-ból :D
2016. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A csm nem lehet kívánság tárgya. egy lelkiismeretes, jó orvosnál semmiképp. a csm életmentő műtét.

ettől függetlenül, persze, kérhet mindent az anyuka, aztán vagy megkapja, vagy nem. vagy van rá lehetőség, vagy nem. Én speciel üvöltöttem az orvossal, hogy most már vigyen és vágjon fel...

fájdalomcsillapításra nálunk akkor nem volt lehetőség.

2016. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!