Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg van olyan hogy valaki...

Tényleg van olyan hogy valaki 4-5 napig vajúdik?

Figyelt kérdés

Olvasgattam egy oldalon hogy ki mennyi idő alatt szülte meg a babáját, és volt 3-4 anyuka aki azt írta 4 meg 5 napig vajúdtak. Létezik ilyen?

Számomra ez olyan hihetetlen hogy az orvosok hagynak valakit ennyi ideig vajúdni a mai világban...


2015. jún. 19. 21:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%

A mai világban nincs ilyen :) Ha magzatvíz elfolyással kezdődik a szülés, akkor azt hiszem 12 óra a megengedett (fertőzésveszély)

Ha fájásokkal, akkor általában 24 órát hagyják vajúdni az anyát.

Nekem az első szülés 19 óra volt, már ez is határeset volt, mert elfogyott minden erőm, de szerencsére kitudta belőlem paszírozni a kislányom a doki :)

2015. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Én dolgoztam szülészeten még csecsemős tanulóként. A leghosszabb vajúdás majdnem 2 napig tartott. Lett belőle egy kisebb balhé, mert meconiumos volt a magzatvíz és mégis hagyták ilyen sokáig... (Bár nem tudom mi lett anyukával ledumálva és mennyit tett zsebbe, mert ő csak természetes úton hajlandó szülni, gyógyszerek nélkül...)
2015. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen ezért furcsàltam én is.. Nővérem első babája 20 óra vajudâs után lett meg a második babánál 18 óra vajudâs után nem vártak tovább császár lett belőle. Hihetetlennek találom hogy 4-5 napig hagyjanak valakit vajúdni. Pedig nem olyan régen szült anyukák írták.
2015. jún. 19. 21:31
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, mit nevezünk vajúdásnak. Ha rendszertelen, adott esetben 2-3 óránkénti fájásokkal már vajúdás, akkor lehet, hogy 4-5 napig tart. A komoly, visítós-fájós rész biztosan nem.

Egy barátnőm Angliában 48 órát vajúdott - ott elég sokáig hagyják, próbálják elkerülni a császárt - és végül már nyomni sem volt ereje, fogóval szedték ki a gyereket.

2015. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
40%
Ilyen nincs. Gondolom az gondolja azt, hogy 4-5 napig vajjúdott, aki nem tudja, hogy a tágulási szak a RENDSZERES fájástevékenységgel kezdődik.
2015. jún. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Akkor elkeseritek mindenkit,mert van ilyen sajnos a Mai vilagba.

En is Angliaban szultem.egy szombati nap kezdodtek a fajasok,estere Mar tizenot percenkent jottek.vasarnaptol mar 7-8-10 percenkent,rendszertelenul.vasarnap Este hazakuldtek a korhazbol.hetfon szinten.csutortokon Mar ugy mentem be,hogy en innen sehova nem vagyok hajlando menni.szerencsere megrepesztettek a burkot es pentek reggel megszuletett a fiam.igen nekem is fogoval szedtek Ki,nem is tudom hogy hihettek hogy ennyi nap utan meg lesz erom nyomni.bar nyomtam en teljes erombol,de Mar nem sok volt.

Kin szenvedes volt AZ a par nap,senkinek nem kivanom...

2015. jún. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%

A szules a vajudas kezdete hivatalossan igy hangzik

,,rendszeres mehtevekenyseg mellett mehszaj valtozas min 3 cm tagulastol beszelunk aktiv vajudasrol,,

Ennek hossza szemelyenkent valtozo a mehszaj 2 orankent tagul 1 cm sebessegel ha a mehosszehuzodas rendszeres.

Az elofajasok rendszeretelenek es rovidek ezek a mehszaj ereset segitik ez lehet akar 4-5 nap is

2015. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%

ha belelavatkozunk a termeszetes folyamatba akkor annak csaszar a vege es sok sok komplikacio

Fontos a kismama tudja hogy rendszertelen fajas ami nem eleg hosszu nem a szules kezdete !!!

2015. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
48%

6os vagyok ismet.

Nekem rendszeres fajasaim voltak.maximum tiz perc telt el ketto kozott ot napig.akkor ez mi ha nem a szules kezdete!?

Ket ujnyira voltam kitagulva es onnan nem akartunk tovabb jutni.fajasok ide vagy oda,nem tagultam tovabb.

2015. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
5 perces rendszeres fájásoknál kezdődik a szülés.
2015. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!