Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor tudtatok szülés után...

Mikor tudtatok szülés után először együtt lenni?

Figyelt kérdés

Már 8 hetes a lányom de nem jutottunk még oda. Teljesen kiszámíthatatlan hogy mikor alszik és mennyit nekem pedig úgy érzem extra türelemre van szükségem, mert bizonyos értelemben traumatizált a szülés ( hosszú vajúdás, majd császár). Nem tudom hogyan lehetne megfelelő körülményeket teremteni így, hogy bármikor felkelhet a baba.

Leginkább olyanok válaszát várom, akiknek szintén nehézség volt, nem azokét, akik négy hét után egymásnak estek (őket irigylem, de a tapasztalatuk nekem most nem segít ;) )


2020. febr. 1. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszéljétek meg a pároddal! Nagyjából kiismerted a babát, hogy mikor eszik/alszik jobban. Kezdeményezz te, ha úgy érzed most ideális, ha mégis felébred, akkor sem tragédia, megpróbáljátok máskor. Ne görcsölj ilyeneken.
2020. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Olyan 6 hét után próbálkoztunk, de hüvelygyulladásom volt nem tudom mitől, mert császárral szültem (amúgy semmifle trauma nem volt nekem, csak nem indultak be a fájások a magzatvíz elfolyása után, ezért császároztak, de azt se traumaként éltem meg, mert azon túl, hogy vagy 6-szor szúrtak gerincbe és fájt is, más komplikáció nem volt.). A hüvelygyulladásra nem szedhettem semmit, mert szoptattam. Így hanyagoltuk a témát. Az első évben nem sokat szexeltünk, szerintem 4-5 alkalommal, de nem élveztem, nem kívántam, és őszintén szólva a férjem is annyira kivetet a részét a babagondozásból, hogy ugyanolyan fáradt volt, mint én a szexhez. 1,5 év után a baba alvása beállt, akkor már kedvünk lett volna többet együtt lenni, de akkor meg az MMR oltás után alvászavaros lett és 3 éves koráig óránként ébredt. Tehát abban a 1,5 évben óránként kellett visszaaltatni. Hiába küldtem a férjemet, nem ment másik szobába, pedig hajnalban kelt dolgozni, én legalább délután aludtam a kicsivel. Az ágyban ezalatt a 3 év alatt és különösen a második felében semmi mást nem akartunk, csak aludni. Én attól féltem, dolgozni se tudok így visszamenni. Aztán 3 éves kora előtt 3 hónappal egy csapásra nyugodtabb lett az alvása és akkor biztos, hogy újra visszatért volna a szexuális étvágyunk, de ott meg egy óriási konfliktusunk lett (nem másik nő, vagyis részben, mert az anyja...) és utána már nem akartunk többé egymástól semmit az ágyban. De ehhez már semmi köze nem volt se a gyereknek, se a fáradtságnak, ha nem lenne gyerekünk, azután a konfliktus után azonnal szakítottam volna.
2020. febr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanígy volt, hosszú vajúdás után császár. 8 hetesen voltunk együtt először, de nagyon fájt, nagyon rossz volt abba is hagytuk. 1 hónap múlva próbáltuk újra akkor sem volt még jó, de nem vészes. Kb 5 hónappal császár után élveztem újra, és a babának is volt egy kialakult rutinja tudtuk mikor kb mennyit alszik, nem voltam annyira fáradt sem. Kb mintha szűz lettem volna újra olyan volt.
2020. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk 3 hét után (már megszűnt a lochia) már volt simogatás, csak behatolás nem. Nekem a libidóm az egekben volt, de a testemtől féltem, a hegemet meg se mertem nézni hetekig, a férjem kötötte át a sebemet is. Szerintem a fokozatosság segített, mert a kontroll után már semmi probléma nem volt, sőt. 😄
2020. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ne erőltessétek,majd idővel javul. Nálunk hasfájós volt a pici az első 3 hónapban, alig aludtam.Zombi voltam,párom sokat segített,ő is ki volt.Egyszer próbálkoztunk ez idő alatt,eléggé fájt,hiába volt sok síkosító( Bartoline síkosítót ajánlom a többi csípett) plusz az ágy zajára( másik szoba) felébredt a pici. 3 hónapos korára javult az alvás, de utánna még kellett jó pár hónap hogy tényleg élvezzem,most másfél év telt el,jobb mint régebben( nem tudom miért) Addig részesítsétek előnyben az orális szexet
2020. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Az első baba születése után kb. 3 hónappal próbálkoztunk először. Nagyon fájt, ráadásul tiszta stressz voltam, hogy mi van ha közbe felkel a másik szobában. Nagyon rossz alvó volt, mondjuk akkor nem ébredt meg, de mindig is fusztrált voltam miatta, és nem tudtam úgy elengedni magam, nem is volt jó a szex sokáig. Kontrollra 8 hetesen mentem, mert addig véreztem. A kistesó születése után a 6 hetes kontroll napján, estéjén már együtt voltunk. Jó volt, olyan mint régen. A kicsi jó alvó, bár akkor is izgultam kicsit, hogy felkel.
2020. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Kb 1 évig a hátam közepére sem kívántam a szexet, de párszor azért előfordult, az első talán 2 hónap után.

Az alvást mindketten többre tartottuk, felválltva voltunk fent (vagy együtt) a gyerekkel mert iszonyat nehéz volt vele, vagy ordított vagy úgy aludt hogy mozgatva volt, úgyhogy valamelyikünk mindig elfoglalt volt, a páromnak ott volt 4 műszak is mellette

2020. febr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőnél próbálkoztunk 7 hét után, de sokáig rossz volt, fajt, úgyhogy kb 2 hetente volt valami. Vajúdás nélkül volt sürgősségi császár komplikációk miatt amúgy, úgyhogy nem a szülés miatt fájt, a nőgyógyász szerint a szoptatás, hormonok. Kb 10 hónap után lett jobb. A második ugyanúgy vajúdás nélkül sürgősségi császár ugyanazért, ott egyszerűen nem jutottunk el a szexig vagy két hónapig. De mikor végre sikerült, akkor jó volt, nem fájt semmi. Adj ennek időt, kialakul a baba alvasa, megnyugszol stb.
2020. febr. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi terhesség előtt napi szinten gyűrtük a lepedőt, így azt hittem, szülés után alig várjuk majd, hogy leteljen a 6 hét, főleg mivel tudtuk, császár lesz, tehát ott lent elvileg nagy változás nem volt várható.

Hát nem így lett :D

Majdnem 4 hónapos volt a kicsi mikor először csináltuk és nekem marhára fájt, mintha szűz lettem volna. Szűk voltam és száraz.

Valahogy annyira lefoglalt minket a kicsi, örültünk ha aludhattunk+nagyon megváltozott a testem(striák, kötényhas), nem éreztem magam semennyire vonzónak, nem volt kedvem, férjem nem erőltette, fáradt volt ő is.

Az első évben így havi 1-2 felejthető szex volt.

De nem kell elkeseredni. Úgy a gyerek 2 éves korára helyre állt a rend.

Én vissza mentem dolgozni, ezért újra csinos ruhákban kellett járnom, újra fontos lett a fodrász, köröm stb., így újra szépnek éreztem magam, vissza találtunk egymáshoz.

Nem mondom, hogy naponta van mint régen, kb heti 2-3x, de az jobb mint terhesség előtt.

Nem tudom miért.30 után jobban kívánom, jobban elfogadtam magam talán.

A lényeg, hogy nem szabad elkeseredni.

Az első év nem a szexről szól, de majd jobb lesz.

2020. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!