Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell elítélni azt a nőt...

Miért kell elítélni azt a nőt aki az orvosára hallgat és nem köti az eber a karóhoz, hogy márpedig természetesen akar szülni, holott eggyértelműen császár lesz a vége?

Figyelt kérdés
Miért gondolják azt eggyesek, hogy a császármetszés egy leányálom és mindenki magának "kéri"? Miért ilyen buták eggyesek??
2010. júl. 23. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert sajnos vannak országok,ahol ez így megy.

Kívánság szerint.

Természetesen nem az életmentő császármetszésre gondolok.


Én el sem tudnám ezt képzelni,hogy direkt kérjem a császárt. Az NAGY hasiműtét.

2010. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezért nem értem, hogy sokan miért hiszik azt, hogy betolnak, kikapják a gyereket kitolnak és mindenki happy. Egy nagy francot. Sokkal több szenvedéssel és több segítségkéréssel jár, nem elég, hogy alapból kiszolgáltatott az ember, császár után olyan mint egy félrokkant.
2010. júl. 23. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Csakhogy ezt sokan nem tudják felfogni,és annyira félnek a sima szüléstől,hogy azt képzelik jobb a császár.Pedig egyértelmű,ha nincs semmi komplikáció akkor a természetes szülés a legjobb a mind a babának mind a mamának.

Én szültem simán,volt császárom is,de 100x sima szülés,mint 1 császár ha nem muszáj.

Ha orvosi indoka van,az egészséget az életet kell menteni óvni,akkor nincs választás,azt kell tenni ami szükséges.

2010. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis lesznek mindig olyanok akik elitélik a császáros kismamákat,általánosságban.Mindenkinek nem mondhatod el a MAGÁNÜGYEDET,hogy ember-fejnyi daganat volt a méhemen(mikor még nem volt gyerekem)és több órás műtéttel próbálták megmenteni a méhem.Szerencsére sikerrel de a hegek miatt csak és kizárólag PROGRAMOZOTT CSÁSZÁRRAL szülhetek.Most várom második kisbabámat,boldog vagyok hogy módomban áll babázni.Emelt fővel viseltem,és viselni fogom a következő műtét "gyötredelmeit"és bárkinek szivesen adok bátorítást,tippeket ez ügyben.A természetes szülés nem adatik meg nekem nem is osztom az észt ez ügyben,és tisztelem az így szült nőket!Mindamelett mindkettő esetnél hallottunk már "csúnya" sztorikat,ez az én szememben nem ront a "végeredményen"a lényeg a baba.Biztos létezik indokolatlan császár is,de én szeretném hinni még most is naívan hogy ez a kevesebb!Minden szülés egyedi történet,eset, a probléma az álltalánosítással van!!!Mindenkinek szép szülést kívánok!Egy 23 hónapos és még pocakban lévő 23h.kisfiú boldog anyukája
2010. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom de én is császárral szültem ami teljesen le taglózott mert nem akartam de kellett a doki ragaszkodott hozzá én a műtét elötti napon végig bőgtem és nagyon sajnálom hogy kimaradtam a hüvelyi szülésből de szeretnénk második babát és imátkozok hogy rendesen szülhessek majd okosabban csinálom a dolgokat a terhesség alatt.
2010. júl. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

azért gondolják és azért ilyen buták, mert azt gondolják, hogy kinyitják a pocakot, benyulnak, kiveszik a babát, összevarrnak és fájdalom, fájás és minden egyéb nélkül meg van úszva az egész.

Csakhogy az én példámat említsem: sima szülésnek indult, szépen tágultam, de egyszerűen nem fért ki a kisfiam.

ameddig lehetett küzdöttünk, hogy természetes lehessen, de aztán kiejtette a doki a száján, hogy császározni kell. Ott abban a pillanatban egy világ omlott össze bennem. Tudtam, hogy oda az álmom, hogy rögtön ott legyen velünk a picim és a férjem is "hiába " küzdött velem egy napon át, mert nem láthatja a legfontosabbat.

meglett a műtét, egy pillanatra odahozták a kicsimet, éppen csak megpuszilhattam. Közben kaptam az infúziót és remegtem, mint a kocsonya.Másnap azt hittem az életben nem bírok lábra állni. Mikor átkerültem az intenzívről a gyermekágyasba csak az utolsó 2 éjjel maradhatott bent a babám, mert nem bírtam felülni és felállni csak nagyon sok idő alatt. Sokáig fájt a sebem, de a szívem mégtovább, amiért nem lehettem első perctől 100%-ban a fiam mellett.

Aki olyan buta, hogy magának kérje az meg is érdemli.

2010. júl. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy miért kell elítélni...


Én szülési sérült babákkal foglalkozom és azokat az "anyákat" ítélem el, akik orvosi tanács ellenére nem merik bevállalni a császárt és a baba egészségét kockáztatják ezzel.

2010. júl. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval értek egyet. egészséges baba egészséges anya. ennyi. minden más kudarc, aminek a következményét csak a anya viseli, nem az orvos. azokat becsülöm jobban aki képesek belátni magukról, hogy nem ők az álomkismamik, álomterhességgel, álomszüléssel, álom gejzírcicikkel. hanem belátják, hogyha baj van, akkor mi a legjobb a babájuknak és nekik. 3. programozott császár jövő hét kedden. és nekem is nagyon nagyon rossz volt belátnom, hogy nem én leszek a 21.sz. álomkismamija.
2010. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat a többiekkel is egyetértek :-)
2010. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A válasz: tudatlanság. Nekem az első terhességemnél normálisan indult a vajúdás (kb. 8 órán át), de szinte semmit nem tágultam, a baba szívhangja pedig egyre rosszabb lett, ezért döntött az orvosom a császár mellett. Nem kockáztattam volna a babám életét. Utána 2 nap gyötrelem: nem tudtam rendesen mozogni, a szoptatáshoz nem tudtam jó pózt felvenni, mert csak mellém tették a babát, és oldd meg... Hazajövetel után pedig megkaptam az ismerősöktől: ja, császár volt, akkor könnyű volt neked. Mintha nem is vajúdtam volna... Mondtam: neked egy nap volt, nekem 1 hét kínlódás, nem tudom, szeretnéd-e átélni. Nem bánom a császárt, a baba az első. Nem kérném, de ha ez az egyetlen megoldás, nem leszek okosabb az orvosnál.
2010. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!