Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, akik nem tágultatok,...

Anyukák, akik nem tágultatok, és császár lett a vége, hogy alakult a 2. szülés? Ismét császár lett, vagy ment simán a szülés?

Figyelt kérdés

Én most teljesen bizonytalan vagyok.Eddig úgy volt,h márc.10 körül akarnak műteni (elsőnél semmit nem tágultam egy teljes napon keresztül), de ma mikor ctg-n voltam,azt mondták,h semmi nem indokolja,h újra császár legyen (nincs magasvérnyomásom,nem vagyok cukros,egy császárom volt csak,és két és fél éve).

Eddig elkönyveltem magamban,h jó,jövőhéten már meglesz a pici,erre most lehet h lehetőségem nyílik simán szülni.Félek,de viszont ezt a terhességet úgy kezdtem,h ha törik,ha szakad,én megpróbálok hüvelyi úton szülni,aztán felkészítettem magam megint császárra,és most nem tudom mi van....

Nálatok hogy volt,akiknél császár volt az első nem tágulás miatt??? Sikerült simán szülni?

Minden válasz érdekel.

Üdv.

37+6 hkm


2011. márc. 1. 19:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló volt az első szülésem, mint neked, csak nálunk 12 óra vajúdás (szinte semmi tágulás) után még a lányom szívhangja is elment. Ezért lett császár.

6 hete született meg a második lányunk a 40. héten programozott császárral. 2 év 8 hónappal az első után.


Nekem előtte azt mondta az orvosom, hogy elvileg nincs akadálya a természetes szülésnek. Viszont a 40. héten be kellett volna feküdnöm, hogy folyamatos megfigyelés alatt legyek. Elvileg akár 10 napig is várhattam volna a kórházban arra, hogy magától beinduljon a szülés (mert ugye császár után a következő terhességeket nem lehet indítani).

Én úgy döntöttem, ha addig nem indult be, akkor nem fekszem be csak azért, hogy várjak. Lehet be sem indult volna, lehet beindul, de ugyanúgy nem tágulok és végül mégis császár lett volna. Nem hiszem, hogy a lányom kibírta volna, hogy 10-14 napig kórházban legyek.


Viszont egy távoli ismerősöm kivárta a kórházban, hogy beinduljon. Majd beleőrült a várakozásba (vagy 10-11 napig volt bent), de végülis sikerült természetesen szülnie.


Te gondold végig, mire vágysz, mi fontosabb neked és az alapján dönts.

Sok szerencsét és egészséges, gyönyörű babát kívánok, akárhogy is alakul a szülés!

2011. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nekem is azért lett sürgősségi császár,mert a picinek romlott a szívhangja.

Eddig úgy volt,h kiírnak egy időpontot,szinte már vártam mikor tudom meg,és úgy készülök,lelkileg is,meg testileg,meg mindenhogy,aztán ma bejelentették,h mégsem,mert nem látják indokát,h megcsászározzanak.

Pedig elképzeltem,h lehet már jövőhét csütörtökön (10-én) meglátom a kislányom...

Párom is ma mondta,h minek variálnak,vegyék ki,legalább az biztos,és nem kell félni a hegszétválástól,meg egyebektől.

Na igen,a befektetés.A gyereket én sem szeretném itthon hagyni napokra,hetekre,elég lesz elválnunk még a kórházban leszek a lánnyal... :(

Köszi mégegyszer. Majdcsak lesz vmi,ha nagyon nem bírom már,akkor jövőhéten megkérdezem,h nem lehetne e mégis császár...

2011. márc. 1. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!