Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülési sérülések. Segítség?!

Szülési sérülések. Segítség?!

Figyelt kérdés

6 hónapja szültem meg a kislányunkat, 3400g-mal és 55cm-rel, spontán hüvelyi szüléssel, 40.hétre. Nagyon gyors szülésem volt, nem voltak rendszeres fájásaim,igazából csak éreztem hogy keményedik a hasam, 1napig. Aztán mikor 5perces fájásaim lettek, akkor mentünk be a kórházba. 2ujjnyira voltam tágulva ekkor, azt mondták bent, hogy még 4-5óra mire a kitoláshoz érünk. Az orvosomat behívták, de ő csak 2óra múlva tudott beérni (éjszaka volt). Mindenki azt mondta, első gyerek, nem megy olyan gyorsan. Nst-n voltam 20percet,majd mondták hogy sétálgassak. 2:20-kor vizsgáltak, majd 2:50kor annyira erősödött a fájás, hogy kértem nézzék meg mi a helyzet, mert olyan érzés mintha nyomnom kellene. Azt mondta a szülésznőm hogy az lehetetlen, hiszen 1órája se néztek meg engem, még ráérek. Végül mondta, hogy előkészít, kúpot ad, menjek el wc-re s tusolni. Mikor felfeküdtem az ágyra ott maradt a nyákdugó,plusz szép adag vér. Erre nagyot nézett a szülésznő, és megvizsgált: már teljesen nyitott voltam. Visszahívta az ügyeletes orvost, aki épp hogy beért, már nyomtam. 3tolásra kint volt a baba. Gátmetszést végeztek, de vagy túl szarul vagy későn, ugyanis az tovább repedt, plusz az ánuszom felé egy nagy repedésem lett, több horzsolással. És hab a tortán, a hüvelyfal is végigrepedt. Nagyon sokat varrt, iszonyatosan fájt az elkövetkező napokban.

Itthon alig tudtam ellátni a babámat, mert annyira fájt az alsó felem. Aztán naprón napra jobb lett, 6hetes kontrollon az orvosom azt mondta, élhetek nemi életet. Mi a férjem azonban vártunk még a 10.hétig mert még érzékeny volt az a rész.

Ott tartunk hogy fél éve szültem, de még mindig nem tudtunk együtt lenni, mert a könnyeim potyognak a fájdalomtól. Nem egyszer voltam úgy hogy nem érdekel ha fáj, túl kell esnem rajta, nem bírtam. Férjem pedig ahogy látja hogy fáj nekem, nem akarja folytatni, mert félt. Így viszont nem jó. Tudom hogy szeretné, és én nem tudom megadni neki. Van hogy csak bőgni tudok ezeb az egészen, hisz itt van a csodaszép kislányom, de én meg egy roncs lettem. Magamat hibáztatom, hogy biztosan én rontottam el valamit a vajúdás során, talán feküdnöm kellett volna, lelassítanini a folyamatot.. Vagy többet tornáztatni a gátat még szülés előtt, krémet használni. Vagy bármi. Úgy érzem így eltávolodunk egymástól a férjemmel.

Kérlek titeket, akik hasonló cipőben jártak, írjátok meg mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve.

29N



2020. márc. 11. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Keress egy jó nőgyógyászt. Azon már szerintem felesleges gondolkodni, hogy mit kellett volna másképpen a szülésnel, visszacsinálni nem lehet, de helyrehozni manapság már helyre tudják.
2020. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Fekve kitolas es a gatmetszes is eredmenyezhet sajnos ilyet, de rohamos szulesnel ezek nelkul is elofordulhat. En arra fokuszalnek, hogy most mit lehet tenni. Ennek az egyik resze a lelki gyogyulas lenne, a masik a testi. Orvos latott, megvizsgalt rendesen, hogy hogyan gyogyult be? Nem varrt tul szukre? Nem kell plasztikaztatni? Nekem az elso gyerekkel szukebbre varrtak a gatmetszes helyet, odemas lett, es vadhus nott rajta. A mai napig ott van egy dudor, pedig mar 4 eve volt. Azt mondtak, plasztikaztathatom majd, ha akarom, ha mar nem szulok tobbet. Most szuletett par honapja a kicsi, hatalmas fejkorfogattal, nagy baba, a kitolas ezuttal negykezlab volt, nem volt metszes, es nem kellett varrni sem, de meg igyis sirtam az elso ket egyuttlet utan, amik nem is tartottak sokaig, az elsot nem is neveznem annak. Vettem sikisitot, egy vagonnal szoktam kenni, es lassan haladunk, de mar egesz okes. Meg mindig erzem, hogy nem az igazi ott, ahol az elso egyuttlet utan is fajt, de mar nem sirok, sot, kezd egesz jo lenni.
2020. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy te rontottad el, a kórház rontotta el! Legyen már önbizalmad! A szülést nem tudod lelassítani! Ráadásul szülés utáni depressziód van, menj pszichológushoz, segíteni fog a problémán. Nem pszichiáterhez! Nagyon remélem, hogy nem távolodtatok el valójában a férjeddel, csak te marcangolod önmagadat, és ezt látod bele a helyzetbe. Egy újabb nőgyógyászati vizsgálat is elkél egy olyan szakemberrel, akit mások ajánlanak, nem egy hentessel. A szex pedig addig megoldható orális vagy manuális úton, a férjednek teljesen meg fog az is felelni, és idővel majd helyreállnak a sérült szöveteid.
2020. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el ezt, hogy te rontottad el. Nem. Keress fel egy jó nőgyógyászt. Meg az is lehet, hogy valami korrekciós műtéttel megoldják.
2020. márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom min mèsz keresztül! Akár èn is írhattam volna.. Csak nekem vacuum is volt, plusz szò szerint kikönyököltèk, alulròl meg kihùztàk a babát. Teljesen tönkrementem testileg, lelkileg....

Ezzel tudom nem sokat segítettem, talàn csak annyit, hogy nem vagy egyedül.

2020. márc. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésem hasonlóan gyors volt, délben kezdődött 3ra értünk a kórházba pillanatokon belül 4 ujjnyira nyitva volt a mehszajam. Fél 6ra született meg a fiam felül nyomták. Vágtak, kívül belül varrtak (mehszaj hüvely gát) kivartuk a 6hetet az első együttléttel. Nem tudom ti hányszor próbáltátok, nekem az első 7-8 együttlét olyan volt mintha a szüzességem vesztettem volna újra el. Utána enyhült enyhült végül minden olyan lett mint régen. Vagyis nekem. A férjem másnak érezte, nem jobbnak vagy rosszabbnak, de sokáig másnak. Elég sok idő eltelt mire mondta h olyan mint előtte érzésre (valószínűleg a szövetek addigra gyógyultak teljesen be)



Azt tanácsolom én is menj el egy másik orvoshoz lehet hogy szűkebbre varrt.

Nekem egyébként azóta született egy lányom is aki az első fájástol számítva 45 perc alatt született, fekve, és nem kellett varrni. Előtte úgy gondoltam hogy a gyors szülés miatt rekedtem kívül belül, de mostmar nem tudom.

2020. márc. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is extra gyors szüléaem.volt,szanaszét cincáltak. Én még próbálkozni se merek :(
2020. márc. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már erről, rohamos szülésnek hívják. Téged valószínűleg nem jól vágtak meg, h ennyi sérülésed lett, nagyon sajnálom. Mindenképpen keress fel egy megbízható nőgyógyászt aki rendbe tesz, mert ez nem egy normális állapot amibe vagy.
2020. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 emmavonal ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Együttérzek a nehézségeiddel. Szülés után a testnek legalább 1 évre szüksége van, hogy teljesen regenerálódnjon. Légy türelmes a magaddal és a testeddel.

Ha szeretnél erről beszélgetni olyan nőkkel, akik tudnak neked támogatást adni, keresheted az EMMA Vonalat is, itt olvashatsz rólunk: [link] Hetente kétszer hívhatsz telefonon minket, vagy bármikor írhatsz levelet. Addig is minden jót kívánok nektek: Emma

2020. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem inkább lassú szülésem volt pici gátmetszéssel, de így is egy vagon síkosítót elhasználtunk az első évben. Mondjuk nem fájt annyira, hogy sírjak miatta, de előfordult, hogy ráhagytuk, mert kellemetlen volt extra síkosan is. Helyreállt végül.

Ha elviselhetetlen a fájdalmad, miért nem nézeted meg orvossal?

2020. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!