Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi lesz így szüléskor?

Mi lesz így szüléskor?

Figyelt kérdés
A nyugati határ mentén élünk, Ausztriában dolgozok, ide jártam terhesgondozásra, németül van a kiskönyvem és minden leletem. Nstre is az eisenstadti kórházba járok. Úgy tűnik, hogy teljes lesz a határzár, még nstre sem fogok tudni kimenni, nemhogy szülni amikor beindul. Itt is ügyeletes orvoshoz kerülnék, de ez más, minden leletem itt van a rendszerben. Aggódom és félek. Mennyit fogok egyáltalán fizetni? Csak osztrák biztosításom van. 38 hetes vagyok. Azt se tudom melyik kórházba menjek, a szombathelyiről csak rémhíreket hallok, a soproniról sem jobbat, Győr meg nagyon messze van. Nagyon ideges vagyok.. Csak segítő, hasznos tanácsokra vagyok kíváncsi, másra nem. Öröm az ürömben, a férjem 45 perces távolságra dolgozik, de megkérték őket hogy határozatlan ideig maradjanak kint, a határzár miatt. Ha nem megy ki kirúgják, ha kimegy nem jöhet haza. Egyértelmű, hogy a babával mi vagyunk neki az elsők, de ez így nagyon nincsen rendben... Remélem csak rémhír, hogy teljesen lezárják a határokat. 😔 Fogalmam sincs mihez kezdjek, menjek ki én is, határozatlan időre, de akkor mi lesz a házzal? Nem ismerünk itt senkit, barátok, család nagyon messze vannak, és fél nap alatt kellene szállást találni és minden holmit összepakolni a babának és nekünk is és kijutni.
2020. márc. 15. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én átmennék Auszrtiába a házzal nem lesz semmi bizárod és kész! Ne aggódj! Könnyű szülést!
2020. márc. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék Ausztriában, biztos ami biztos. Kitartás!
2020. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Èn összepakolnek 2-3 bőröndöt ès kint maradnek. Nem kell olyan sok holmi egy ùjszûlöttnek. Munkatàrsaid az első napokban nem tudnak segìteni? (meddig) dolgozol mèg? Pàr hètig akàr hotelben, apartmanban, airbnbben is elvagytok. Azok a vìrus miatt amùgy is kiürültek. A magyar kòrhàzak szülèszetei nagyon le vannak maradva az osztràkokhoz kepest, en nem kockàztatnam magam ès a gyerekem!!!!
2020. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Semmikepp nem szulnek Magyarorszagon, ha Ausztriaban is megtehetem, ott az osszes leletrd, a nogyogyasz, a ferjed, en hagynam a hazert aggodast, es mennek ki airbnb-vel a ferj utan, raadasul te is ott dolgozol.
2020. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kimennék. Nem azért, mert a milyen a magyar vs. osztrák eü, hanem mert az egész terhesgondozásod ott vitted végig,és a biztosításod is odaköt.

Amúgy ha tényleg lezárják a határt, magyarként szülés után még mindig hazajöhetsz, csak lesz 2 hét otthoni karanténod, de egy újszülöttel úgyis otthon lennél. Viszont Ausztriába meg nem engednének be...

2020. márc. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megyünk ki. Párom munkatársa felajánlotta hogy náluk van hely, mehetünk. Annyira görcsben vagyok, a hasam is keményedik. Szörnyű ez a helyzet. Köszi, hogy írtatok. Remélem hamar rendeződik minden...és hogy nem rámolják ki a házat ameddig nem vagyunk itthon. 😔
2020. márc. 15. 17:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Olyan kornyeken laksz, ahol ki szoktak ramolni?

Tok rendesek parod kollegai, akkor lesz helyetek. En is igy dontottem volna.

2020. márc. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon jòl döntöttèl! Bèkès szülèst :) Èn ùgy szültem külföldön, hogy majdnem fèl èvig minden holmink bent volt a Magyarorszàgon frissen vett hàzban, víz elzàrva, rà sem nèztünk. Eszembe sem jutott, hogy kipakolhatjàk.
2020. márc. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságokat 🙂 sajnos rossz tapasztalat, gyerekkoromban előfordult 2 alkalommal a családi házban, egyszer pedig a kocsimat törték fel, igaz nem itt, de nehéz ilyesmit elfelejteni. Nagyon világvége hangulat van, éjféltől kijárási tilalom is van, amit a férjem nehezen fog tartani, mert éjjel 3kor indul dolgozni...kötelező minden munkáltatói papírt magánál tartani. Hasam még mindig keményedik, remélem csak jósló és nincs semmi baj. Sok volt a stressz hirtelen.
2020. márc. 15. 21:24
 10/14 anonim ***** válasza:
Mèg egyszer minden jòt :) ìrj majd kèrlek, hogy mi lett :)
2020. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!