Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kistarcsa Flór Ferenc kórház...

Kistarcsa Flór Ferenc kórház - Mit kell vinni a szülésre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hónap végén fogok itt szülni, Ő lesz az első babám, így tanácstalan vagyok, hogy mit kell bepakolnom. Mi az amit a kórház kér? Hogy érdemes pakolni? Most van 1 nagy bőrönd amiben az én cuccaim vannak, és van egy kisebb amiben a babának. De mit kell vinni a babának? Tettem be 28db pelust, 3db textil pelus, 1 cs popsi törlő, vatta, fülpiszkaló és betadin. Illetve nem tudom, hogy adnak e ott baba ruhát, vagy minden napjára nekem kell pakolnom?

Vagy legyen egy 3. táska ami kellhet a szülésre? De mi kellhet? 1 hálóing, az tuti. Bugyi + betét? Az már oda is kell? Mit vigyek oda bentre? Vizet? Valamelyik kórház kér kis törölközőt, hogy azzal tisztítják meg a babát (vagy mi). Kell a szülés után egyből a kicsi sapka, vagy az csak a haza útra? De gondolom a kórházba töltött napokra is kell, vagy nem?

Annyi kérdésem van, de a védőnő nem veszi fel a telefont... Úgy gondoltam, hogy bepakolok full 3 napra, hátha nem lehet látogatókat fogadni. Úgy tudom, hogy apuci is csak aznap láthatja a babáját amikor jön értünk a kórházba, illetve ha beküld valamit az felhozzák nekünk.

Ha már az egyik kérdésre tudsz válaszolni, azzal is nagyon sokat segítesz nekem!

Köszönöm szépen, hogy elolvastad



2020. ápr. 6. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz helyre ïrtad. Gyerekvállalás kategóriában tudnak segíteni.
2020. ápr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én ott szültem tavaly.

Én 3 táskával mentem, egy nekem, egy a babának és egy a szülőszobára.

A babának adnak ruhát ott, de ha nem szeretnés hogy azt adják rá vihetsz te is, csak a fürdetés előtt szólj hogy az saját. Tegyél még be neki kiskesztyűt, vékony sapkát, esetleg egy kis plédet.

Szülőszobára hálóing. Kórháziban szülsz, de már sajátban tolnak ki onnan. Így kell bugyi is. Van ott is betét, de pár darabot nyugodtan tehetsz be a szülőszobás táskádba is. Ezen kívül papucs, törölköző, tusfürdő, zsepi, esetleg 1 guriga wc papír, mentes víz, szőlőcukor, nekem volt bent zokni is.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de nyugodtan írj, szivesen válaszolok :)

2020. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami nekem még eszembe jutott, az popsikrem a babának, cumi , cumisüveg ( tudom tudom de én a biztonság kedvéért beraktam) plussz én a kisplédjét is viszem. Neked nedves WC papír, fertőtlenítő kendő , mellbimbó ápoló plussz gatmasszázsolaj a szülőszobára ha használsz. Illetve “ altestre “ én pakoltam ilyen kicsi sötét törölközőket amit nem sajnálok , ilyen arctörlő méretet , hogy ne legyen gond ha zuhanyzás után tiszta vér lenne a nagy törölköző...

Én ruhát nem viszek a babának , legalább arra ne legyen gond hogy elkeverik a kórházban. Mikor megyünk haza majd behozza a férjem amiben hazaviszem.

2020. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2.vagyok. popsikrémet adnak a babának.
2020. ápr. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel írtatok páran privát üzenetet, hogy írjam meg a tapasztalataimat, ezért most megosztom veletek!


Tehát 2020 április végén szültem a veszélyhelyzez alatt. Mivel nálam elfolyt a magzatvíz, így apa csekkolt be lent, engem meg vittek fel a szülőszobára, ide egy öltözőbe raktam le a 3 táskámat. Ott kaptam hálóinget, mindenki csodás zöld színűbe szül :D Vajúdás alatt kérték, hogy legyen nálam: víz (amúgy is majd szomjan haltam, 2 litert ittam meg 5 óra alatt), bugyi és 2 db betét (ezt egymásba kell tenni, hogy egyszerre kettő legyen bent), valamint a telefonom is végig nálam lehetett.

Apás szülés:

Mivel nálunk nem apás szülés volt (mi nem akartuk, pedig lehetett volna) így néha írogattam, képeket küldtem a családnak XD Amúgy apukát csak úgy engedték volna fel, hogy ezt a szettet fogja a kis kezébe. Ezt én megvehettem volna automatából is (mivel az 5. emeleten volt, így nekem kellett volna megvenni - lehet, hogy lent is van ilyen automata) De én szerettem volna inkább kísérő nélkül szülni :)


Szülés után 2 órával a babót felöltöztették ottani ruhába, betették kis kocsiba, nekem egy hölgy segített a bugyit, betétet felvenni-betenni, talpra állított és kihozta a bőröndjeimet. Megmondta a szobaszámot és hogy melyik ágy, rám akasztotta a cuccaimat és mehettem isten hírével (pont műszakváltás volt). Elindultam (azt se tudtam melyik bolygón vagyok), szerencsére egy szülésznő épp előttem kísért be egy másik anyukát a szobájába, ő segített nekem is. Az ott kapott hálóinget a szobába beérve átvettem és vissza is adtam.


A kis kocsiba tettek egy A4-es papírt, azon rajta volt a baba helyes mellre tétele, és 2 db pelenka. A kísérő azt mondta, hogy ne csináljak semmit, nemsokára jön egy csecsemő osztályos hölgy és majd ő megmutatja hogy kell pelenkázni, a köldökét kezelni és segít szoptatni. De nem jött senki, így magam csináltam. A köldökére betadine oldatot vittem (mint kiderült a kórház is ezt kérte) és hozzá fülpiszkálót és lapos kör alakú vattát (de végül csak simán locsoltam a betadint, nem szöszmötöltem vattával). Popsira pedig sudocrem-et vittem, azt sem kaptam PEDIG a szobatársamnak volt fizetett szülésznője és ő kapott: szoptatós tájékoztató, popsikenőcs, 4 db pelenka és alkohol oldat+vatta a köldökcsonkra! Csak mondom ;)

Este nem volt fürdetés csak a babák tiszta ruhát kaptak és lemérték a súlyukat (illetve nem volt baba fotózás és kislányoknak fül lyukasztás sem).


Én 4 napot voltam bent, a babó besárgult én pedig nagyon belázasodtam az iszonyat sok tejcsitől. Ez a 4 nap alatt nem jöhetett be apa látogatni, sőt senki nem jöhetett fel, ha kellett valami akkor (mi legalább is így csináltuk) név emelet + szobaszám egy papírra rátűzve a zacskóra. 3 és 6 között hozták fel ezeket (de 500 Ft-ért azonnal megkapod ;))


Összegezve:

Én egy kicsit lesza*va éreztem magam, a köldöke nem is lett jó, mert nem emeltem fel rendesen, így még le is lettem cseszve.

Szomorú azoknál akik nem apával szültek, ők sem jöhettek fel látogatni. Az én férjem 4 naposan látta először a kislányát :(

A következő szülésre én tuti viszek saját mellszívót (főleg, hogy iszonyat sok tejem van).


Kb összesen kellett:

1 kis csomag (asszem 27 db) 1-es pelenka (ebből maradt is)

2 csomag popsi törlő (én csak 1et vittem, kellett is kölcsön kérném a szomszéd anyukától)

5 db textil pelus (én csak 3-at vittem, kevés volt)

Sudocrem

Én vittem azt a lansinoh bimbóvédő krémet (ez nagyon jó volt, a mai napig használom)

Vittem szintén lansinoh bimbóvédőt, de bent mondták, hogy AVENT márkájú a legjobb és abból is a legnagyobb méret (mert azon jó nagy a luk, hogy kifollyon a tejcsi)

Mellszívó - én legközelebb tuti viszek

Haza útra babaruha, én abba jöttem amibe mentem


Én vittem 6 db sima bugyit és 5 db eldobhatósat (az utóbbit ki se bontottam)

4 csomag betét (én 2 csomagot vittem, kevés is volt nagyon) :D :D

1 csomag melltartó betét

3 csomag Zewa nedves wc papír (ez egy Isten áldása :D még itthon is kb 10 hétig használtam)

5-6 hálóing (én 4-et vittem de igazából sokkal több kellene, hogy ne érezzem koszosnak magam, vérzel - lecseréled, folyik a tej - lecseréled, rábukott a baba - lecseréled, közbe ugye elmész zuhanyozni - nyilván lecseréled.... vigyél minél többet.

Azt hiszem ennyi :) nyilván vigyél fogkefét, fogkrémet, wc papírt ezeket nem írom le :)) lehet, hogy valami kimaradt, de a lényeg azért ott van.

Könnyű szülést és jó babázást mindenkinek!

2020. júl. 11. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!