Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc idején jobb...

Gyurcsány Ferenc idején jobb volt az egészségügy, mint most?

Figyelt kérdés

2019. dec. 9. 17:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Igen jobb volt,amikor ferike a tömegbe lövetett gumilövedékel és megvakitotta az embereket a korházak jól eltudták látni a sebesülteket.
2019. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem semmivel nem volt jobb mint most.
2019. dec. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal. Sajnos akkor is sokat jártunk egy kedves családtagunk miatt és most is. Ami a leginkább feltűnik most az az, hogy a nővérkék miket mondanak. Hogy nincs kötszer, gumikesztűt maguknak hoznak, meg ilyen alap dolgok, borzalmas. A fertőzés ma garantált ha valaki hosszabb időre bekerül ezek miatt! Szó nem volt ilyesmikről 2010 előtt.
2019. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Koromból kifolyólag sajnos többször voltam kórházban 2010 előtt is. Akkor is megtörtént, hogy kisebb műtét közben falhoz csapta az orvosnő a műszert, hogy ilyen szarokkal kell operálnia, otthagyott, majd 20 perc múlva jött vissza egy másik sziké szerüséggel.


Ami mostanában bosszant: CT vizsgálat.

Az összes készüléket "gebinben" használják különböző szervezetek (az állam veszi azokat).

Sürgősségi beutalóval (96 %-os érelzáródás) három hónapos időpontot adtak (addig bőven belehaltam volna), illetve fizetősen (kb 100 ezerért) azonnal megcsinálták.

Szóval kell a CT. Minden kerületbe. Legalább három. Amivel lehet lehúzni a betegeket.


Egyébként kórháza, orvosa válogatja. Akkor is és most is.

2019. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Ha jobb volt, mi következik abból?

Ha rosszabb volt, mi következik abból?

Most őszintén, téged az egészségügy érdekel, vagy csak akarsz egy jót gyurcsányozni/orbánozni?

2019. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

Akkor csak fél évet kellet várnom...

Most félévet kell várnom hogy időpontot tudjanak adni.

De eszköz, kórházak ellátottsága nem volt jobb, de több ápolóra volt keret, így nem végkimerülésig hajszolt ápolók voltak mint most.

2019. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

4-eshez kiegészítés:


A CT-eredmény után az orvos közölte, hogy ez nem operálható. 150 km-re kerestem egy másik orvost, aki közölte, hogy rutin műtét, s ajánlott egy orvost az én városomban.

2019. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 mindentudó99 ***** válasza:
33%
A legfőbb probléma a flegma orvosokkal van szerintem.
2019. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ugyanilyen volt az egészségügy helyzete mint most.... Munkámból kifolyólag nagyon sokat járkálok kórházakba.

Gyakorlatilag pár nagyobb kórháztól eltekintve ugyanolyan rossz a helyzet, mint 10 évvel ezelőtt. És sajnos azt kell mondanom, néhány kórházban még rosszabb is.... A legtöbb kórházban, a 30 éve leterített PVC linóleum van, a mosdók állapota kritikán aluli, az ajtókat zárni nem lehet, kézfertőtlenítő nincsen, a csapok hiányoznak, a falak tele vannak penésszel. A váróteremben ugyan azok a 2000-es évek eleji, narancssárga műanyag, vagy fehér fém padok vannak....Voltam olyan kórházban, ahol a kórteremben rendesen hideg volt.... Nem fűtötték, a betegek a takaró alatt fagyoskodtak....

Ami az orvosokat illeti.... A legtöbb, a megfelelő ellátás érdekében ugyan úgy megköveteli a hálapénzt mint régen sajnos.... Az ápolók, akikkel munkámból kifolyólag a legtöbbet találkozok, pedig demotiváltak, legtöbbjük gyűlöli a munkáját, és ki kell mondani: szemetek a beteggel..... Tudnék történeteket mesélni, az idióta ápolókról, akik megalázták a betegeket.... Van olyan kórház PEST MEGYÉBEN , ahol ahol az SZTK-t, és a kórházat egy hosszú föld alá lemenő folyosó köt össze. A mennyezeten pedig ott van a szennyvízvezeték, fedetlenül, és mivel nincsen leburkolva, elő-elő fordul, hogy egy két csepp folyadék a földre cseppen...

A liftek meg úgy kattognak.... Nem valami bizalomgerjesztőek....

Szóval, az elmúlt 9 évben, alig történt előre lépés az egészségügyet illetően. Mindig a statisztikákkal jönnek a politikusok, hogy ennyit költenek rá, annyit költenek rá, ennek a kórháznak vettek CT-t, annak a kórháznak röntgent, stb. Hiába a statisztika, aki az egészségügyben dolgozik, aki látja, hogy mi történik ott, legfőképpen a vidéki kórházakban, az tudja, hogy az egészségügy helyzete korántsem fényes. Nem értem, hogy 9 év alatt, miért nem lehetett egy normális egészségügyet megteremteni???

Inkább kórházakat kellene építeni, mintsem az ezredik stadiont, amit pár botlábú idióta focista kivételével, alig látogatnak.

2019. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Gyurcsány idejében halt meg anyám rákban. Pedig apám mindent megtett, hogy ne így legyen több millió forintunk ment el akkoriban, az elérhető legjobb gyógyszerek és legjobb orvosok és semmi eredmény, nagy szenvedések közepette meghalt. De most sem sokkal jobb a helyzet, apám barátja tüdőràkos, 60 èves, nem akarják operálni, mert nem làtnak esélyt a felépülésre, kapja a kemót de nincs jobban. Állítólag most van valami új fajta kemó ami Gyurcsány idejében mèg nem volt elérhető, valami célzott kemó vagy mi. Nem értek hozzá csak apám mondta, hogy ez állítólag új fajta.
2019. dec. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!