Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 31 hetes terhes vagyok harmadf...

31 hetes terhes vagyok harmadfokban érett a lepény. Ki volt ilyen helyzetben és mikor szült?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom mert 31 hetesen 0 fokban kellene lennie a lepénynek.ki volt ilyen helyzetben és mikor szült meg?

2020. ápr. 10. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Az hülyeség, hogy 0. fokban "kellene" lennie. A legtöbb helyen eleve I.-ről indul a skála. Ikrekkel voltam terhes, emiatt 32. hetesen befektetettek, itt ez a protokoll. Onnantól soha nem kategorizálták a lepény meszességét. Ellenben felváltva naponta volt NST és flowmetria. Pár hét után rákérdeztem, hogy milyen fokban érett a lepény, mert ugye korábban a terhesgondozóban havonta ráírtak valamit a papírra. A fiatal (35 körüli) klinikai orvos jót derült, hogy jesszus, ilyet még néz valaki!?! A magzat helyzetéről, állapotáról a flowmetria (köldökzsinór áramlás) + az NST együttesen ad pontos képet. A lepény meszesedése nem ilyen informatív. Lehet, hogy egy nem meszes lepényben tragikusan rossz az áramlás, egy elvileg elöregedett, meszes lepény meg tök jól ellátja a babát.


Szóval ne aggódj szerintem, a lényeg, hogy a baba jól legyen. Ha úgy ítélik meg, hogy fennáll az esélye, hogy nem megfelelően látja el a lepény a babát, úgyis gyakoribb ellenőrzésre fognak behívni.

2020. ápr. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt lehetetlen megmondani


Nekem 39+6 II. Fokban volt érett

Este mégis megszültem

2020. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sógornőm. De ő dohányzott, ivott, gyogyszert is szedett.

8 nappal szült a kiírt előtt, a baba bekakilt a vizbe és meg is ette. Most már egészséges nagyfiú szerencsére.

2020. ápr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy ilyen kismama, amikor bent voltam. Befektették, követtèk naponta a helyzetet, és mivel vissza kezdett maradni a kicsi növekedése, 33.héten megcsászározták.
2020. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!