Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38+4 hetes terhes vagyok. A...

38+4 hetes terhes vagyok. A doki 3100 grammosnak saccolja a babát, és szerinte ez kevés. Más is járt így? Lepeny 2 es fokozatban érett, nincs gond az ellátással.

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy buta kérdés, de 3100 g a 38.héten miért kevés? Ez egy átlagos születési súly kb. Nem?
2017. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Attól hogy ennyit mért egyáltalán nem jelenti azt hogy ha pl most megszületne annyi lenne! Simán lehet fél kióval több is!

Amúgy szerintem nem kevés

2017. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is ugy gondoltam. Nem tudom minek kell mindenkinek 4kg feletti babát produkálni. Elég rosszul esett, többször is elmondta, hogy pici ez a gyerek...
2017. jan. 12. 20:03
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi ez egyáltalán nem kevés.


Egyébként szülés előtti nap 39+4en nekem 3600got mértek. Ebből született másnap egy 2600gos lányom. Ennyit a becsült mérésről!!!!

2017. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a súlyát kevesellte?

Nem valamelyik adatot? Mondjuk bdp?


Nekem amiatt ógattak a 37. héten, hogy kicsi a buksija. Küldtek flowra is miatta.

Végül valóban nem nagy fejjel (30-as) született, de teljesen egészségesen (pont 38+4-en 3300-al és azt mondták rá, hogy jó nagy baba).

2017. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem jártam így. :)

Szerintem nem kevès. Az èn babám 3750-nel született, császárral(tèraránytalanság miatt). A doki azt mondta, ha 1 kilóval kevesebb is lett volna a súlya, hozzám kèpest ès a babának is elèg lett volna.

2017. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azt hogy mit mérnek súlynak legtöbbször köszönő viszonyban sincs a valós mérettel. Beír méretadatokat, azt súlyozza a program bizonyos szorzóval és úgy ad egy kg-ot a gép. Hány centinek mérte a csontokat? Lehet valamelyik adatot rosszul mérte, vagy rövidebb egy kicsit. Nekem végig kicsinek mérték a combcsontot, ő ilyen.
2017. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Dehogy kevés. Az elsőmet 2800-ra mérték a 38. héten, másnap 3350-nel született.
2017. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez hülye, ha a súlyára mondta... 38 hetes vagyok én is és a babám nekem is éppen akkora... Az orvos még azt is hozzátette, hogy nagy baba lesz és szépen fejlődik... Egyik barátnőm 40. hétre 2800-al szülte a kislányát, tökéletesen egészséges és a súlya sem volt olyan, amire azt mondták, hogy nem normális....
2017. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinnem, hogy onmagaban ez a suly keves. A 3 kilos ujszulott teljesen normalisnak szamit.

Nekem a masodik gyerekem szuletett 3100 grammal 39 hetes terhessegi korban. En ot sovanykanak latram, ereztem, mert hozza nagyon hosszu volt es a testvere ugyanilyen hosszhoz 4 kg-mal szuletett es o is inkabb nyulank volt, mint pufi.

De ez van, semmi baja nem volt, egeszseges volt es nagyon gyorsan gyarapodott.

Nekem meg siman lehet 2 hetes is a szulesig, ha a mehlepenyed jo allapotu, akkor ez meg plusz 40-50 dkg hizast is jelenthet a babanak.


En is arra tippelek esetleg, amire egy masik valaszolo, hogy az orvos nem a sulyt talalta kevesnek, hanem valamelyik meret van elmaradva a tobbihez kepest. Lehet hogy rosszul fejezte ki magat.

2017. jan. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!